Слово на Прощену неділю

13 березня 2021
Закінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.
 
Про це Святий апостол Павло говорить нам так: «Настав час пробудитися нам від сну… Ніч пройшла, а день настав, відкиньмо всі діла тьми і одягнімся у світло» (Рим. 13, 11-12). Що це за діла темряви, дорогі брати і сестри, які сьогодні Церква  Свята вимагає від нас їх покинути і що таке діла світла, до яких закликає нас св. ап. Павло? Діла темряви – це все нечисте, гріховне і постидне, яке з достойністю носить образ і подобу Божу. А діло світла – це все праведне, безгрішне, радісне, що зближує нас людей до Бога і ангелів.

Сьогодні ми вступаємо в особливий час. Предназначений для нашого покаяння, для того, щоб ми відкинули діла темряви і одягнулися в діла світла. Ми з вами вступаємо в спасительний піст – період особливої праці. Молитви і покаяння. Як кожен подорожуючий, щоб осягнути мети, бере з собою все необхідне в дорогу, так і ми вступаючи в святий піст  берім сьогодні в церкві нашій перш за все благословення Боже і молитви святої Церкви.

Святе Євангеліє пропонує нам, вступаючи в період посту, взяти з собою мир і любов. Піст встановлений для того, щоби просити у Бога допомоги і прощення за всі наші гріхи і беззаконня, щоби поправитися і духовно знову нам відродитися. В святому Євангелію сказано, що неможливо одержати прощення у Бога, якщо ми не прощаємо людей, які завинили проти нас. Неможливо одержати Божественний мир-спокій, якщо ми не примиримося з людьми, які нас стосуються. Тільки цей, який прощає людям, одержує повне прощення гріхів від Бога.

Чому в житті з людського серця виходить так багато гріхів. Тому, що в наших серцях не вистачає любові, такої любові, яка «довго терпить, милосердує, не завидує, не радується неправді, а всему вірить» (І Кор. 13, 4, 8). Святий апостол Петро говорить: «Майте любов між собою, тому що вона покриває множество гріхів» (І Петр. 4, 8). А в Книзі Притчей ясно сказано: «Любов покриває всі гріхи» (Притч. 10, 12). Якщо серед вас немає спокою, значить немає між вами любові. Цей дар любові необхідний нам сьогодні, коли ми всі готовимося до великого посту і хочемо докладно, кожен зокрема заглянути в свою душу і серце.

Все Божественне Откровення, пророчества, суть Євангельського благовістя, заповіді і зміст нашого життя зиждуться (основуються) на двох Божественних заповідях: любов до Бога і любов до ближнього. Не випадково Христос Спаситель звертаючись до людей говорив: «Заповідь новую даю вам, да любіте друг друга» (Ін. 13, 34). Цю заповідь підтверджує апостол Павло в Посланні до римлян, що «люблячий другого виконав закон» (Рим. 13, 8, 10). Без любові немає прощення. Вона необхідна нам, щоби простити наших кривдників і примирития з людьми з людьми. Любов необхідна нам християнам для того, щоб ми могли виконати свій довг не тільки перед Богом і своєї совісти, а перед всім оточуючим нас світлом. Про це говорить Господь, Який звертається до нас: «По цьому взнають всі, що ви мої учні, якщо будете мати любов між собою» (Ін.13, 35). Говорячи сьогодні про цю велику Божественну чесноту, ми просимо у Бога, щоб Він послав у світ, в наші серця цей великий дар любові, через який ми зможемо знайти в собі силу і мужність попросити собі прощення і простити іншим.
Попросимо прощення у Бога і в людей, а також самі простимо ближнім своїм, щоб одержавши прощення ми могли радісно і світло вступити в спасительні дні святого Посту. Ці дні ведуть нас не тільки до духовної обнови, але до зустрічі з Воскреслим Христом.
У прощену Неділю, 14 березня, початок Літургії о 9.00. По закінченню одразу Вечірня і Чин прощення. Чекаємо всіх на Богослужінні.

Нагадуємо, що в нашій церкві почались масштабні будівельні роботи. Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
4149 4390 0091 7074
Маринчак В.А.

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА