Парафіяни нашого храму беруть участь у святкових заходах

27 липня 2017
28 липня - день святого рівноапостольного князя Володимира, вже традиційний день Хресної ходи УПЦ КП, приєднатися до якої може кожний патріот. Тож приходьмо і запрошуймо своїх. Парафіяни нашого храму на чолі з о.Геннадієм також відправились до столиці.
 
Є події, які пам’ятаєш і без підказки календаря, бо вони -- у твоїй пам’яті, твоєму серці. І тому ти готуєш до них дух, душу і тіло, надихаючись на спільну молитву за Україну, на довгоочікувану зустріч зі старими друзями, із частиною яких щороку бачишся саме тут, і на хресну ходу, взяти участь у якій -- принципово для тебе.
У ці дні українці ладнаються в довгу, подбавши про святкове вбрання, неодмінна складова якої -- найгарніші вишиванки, та особливий, урочистий стан душі. Він сходить на нас, як Божа благодать, як нескореність вічного духу. Бо вже цієї п’ятниці -- свято нашої віри, а з нею -- і надії, любові та мудрості. Бо сподіваємося на перемогу добра, впевнені в силі любові, просимо в Бога мудрості для своєї держави і віримо: Господь чує Україну, любить нашу багатостраждальну землю, наш народ. 
У день пам’яті святого рівноапостольного князя Київського Володимира українська церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському кафедральному патріаршому соборі відбудуться урочисті богослужіння, які очолить Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпіскопату і духовенства Київського патріархату. 28 липня після завершення Божественної літургії (початок о 9.30) приблизно по 11.30 розпочнеться традиційний хресний хід від Володимирського собору до пам’ятника святому Володимиру на гірці його імені.
-- Запрошуйте знайомих та друзів, поширюйте інформацію, -- звертається до вірних голова інформаційного управління Київської патріархії архієпископ Чернігівський Євстратій Зоря.
Узяти участь у богослужінні і хресному ході запрошують усіх, кому не байдужа доля українського православ’я, хто хоче бачити в Україні єдину Помісну Православну Церкву, хто не згідний із твердженням, що Україна -- це «Малороссия», а Київ -- «южная столиці русского православия», зазначають організатори ходи. Тут – таки нагадують слова великого гетьмана: «А за волю – хоч умріте! І вольностей бороніте!», наголошуючи: особиста участь і молитва кожного українця стануть важливим внеском у розбудову Православної Української церкви і незалежної української держави.
-- Я дуже хочу приїхати до Києва, щоб помолитися і побачити столицю! -- зізнається 10-річний парафіянин харківської церкви Іоанна Богослова Максимко, який з 3 років разом із бабусею Валентиною бере участь у Хресній ході. Чимало таких юних паломників напрочуд свідомо ставляться до спільно молитви за Україну. А щоб нашим дітям було що згадати по приїзді додому, заздалегідь подбають дорослі; по закінченні ходи чимало паломників вирушать ще й у цікаві екскурсії та захопливі міні-мандрівки столицею, аби збагатитися новими знаннями про Україну, свій народ, його віру й історію.
                                                                                                               Ольга Гойденко.