Пророк Ісая: про піст (відео)

05 березня 2020
Тема посту вже з часів пророків була предметом обговорення благочестивих юдеїв. Піст був виразом покаяння та плачу, мав тісний зв’язок з молитвою, яка, як вважалося, володіла особливою силою. Таким чином, існувала небезпека, що піст перетвориться в справу, гідну нагороди, як це сталося, наприклад, з дотриманням дня суботи, так що навіть Господь зобов’язаний був її не порушувати. Пропонуємо вам сьогодні звернутися до слів одного з найбільш яскравих пророків - пророка Ісаї, та поміркувати над тим:що є справжнім постом?

Пророк Ісая висловлювався проти таких поглядів: «Чому ми постимося, а Ти не бачиш? смиряємо душі свої, а Ти не знаєш?» – Ось, у день посту вашого ви виконуєте волю вашу і вимагаєте тяжких трудів від інших. Ось, ви поститеся для сварок і суперечок і для того, щоб жорстокою рукою бити інших; ви не поститеся у цей час так, щоб голос ваш був почутий на висоті. Чи такий той піст, який Я обрав, день, в який томить людина душу свою, коли гне голову свою, як тростину, і підстилає під себе руб’я і попіл? Чи це назвеш постом і днем, угодним Господу? Ось піст, що Я обрав: зніми кайдани неправди, розв’яжи пута ярма, і пригноблених відпусти  на волю, і розірви усяке ярмо; розділи з голодним хліб твій, і подорожніх бідних уведи у дім; коли побачиш нагого, вдягни його, і від єдинокровного твого не ховайся. Тоді відкриється, як зоря, світло  твоє, і зцілення твоє швидко проросте, і правда твоя піде перед тобою, і слава Господня буде супроводжувати тебе. Тоді ти взиватимеш, і Господь почує; заволаєш, і Він скаже: «ось Я!» Коли ти викинеш із середовища твого ярмо, перестанеш піднімати палець і говорити образливе» (Іс 58:2-9)

 Хочемо також нагадати, що при нашому храмі працює недільна школа для дорослих. Попри назву "школа", зустрічі її носять характер бесід-роздумів. Саме зараз під керівництвом пані Наталі Ковтун на уроках всі бажаючі можуть зануритися і дослідити такі цікаві і повні глибокого змісту рядки Книги Пророків Старого Заповіту. Тож ще і ще раз запрошуємо всіх долучатися до цих занять, які проходять відразу після Літургії.