День пам"яті жертв Голодомору. Заходи в Харкові

22 листопада 2018
У 2018 році в усьому світі відзначають 85-ті роковини Голодомору – акту геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території УСРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху та фізичного знищення частини українських селян.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
24 серпня 2018 року, в День пам’яті жертв голодоморів, в Харкові запланована низка заходів до 85-х роковин Голодомору:
10.00 – покладання квітів до Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні. Дергачівський район, Харківська кільцева дорога.(автобус для громадськості, якій буде подано на Майдан Свободи, неподалік від намету “Все для перемоги” відправляється о 9.00). Організатор – ХОДА.
Після церемонії відбудеться відкриття Музею пам’яті жертв Голодомору зібрано близько 60 автентичних експонатів з усієї області. Експозиція підготовлена дуже фахово. Над проектом працювали фахівці Управління культури й туризму ХОДА, історичного музею. Підібрана добірка документів, які будуть розміщені на стендах. Кожний бажаючий зможе ознайомитися та згадати страшні сторінки історії українського народу».
У рамках заходу 24 листопада відбудеться презентація «Національної книги пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Харківська область».
12:00 ‒ панахида біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
13:00 – 13:30 – початок Жалобної Ходи (вул. Сумська, вул. Маяковського, Молодіжний парк). Збір на майдані Конституції.
13:00 – відкриття виставки, де будуть представлені документальні експозиції, розроблені Інститутом національної пам’яті. Кінотеатр «Боммер».
13:00 – панахида біля першого в Україні Хреста пам’яті жертв Голодомору (старий харківський цвинтар ‒ “Молодіжний парк” (вул. Пушкінська).
14:00 – жалобний захід у Меморіальному парку пам’яті (вул. Академіка Павлова, 127/129).
15.00 – покладання квітів до пам’ятного знаку – Хреста жертвам голодомору 1932 -1933 років. Молодіжний парк. Організатор – ХОДА.
15:00 –  акція Вуличний ресторан “Непораховані з 1932″. Майдан Свободи, за наметом “Все для перемоги”.
Ми, Українська академія лідерства, хочемо показати та дати відчути на смак весь жах Голодомору. Ми приготуємо їжу, котру змушені були їсти українці через злочини радянської влади. Ми нагодуємо охочих найгіршим у світі супом, котрий допоміг небагатьом вижити в часи голоду. А також дамо відчути на що схоже, коли біля тебе помирають люди. За даними Інституту національної пам’яті від штучного голоду померло від 4,5 до 7 мільйонів осіб. Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними та Непорахованими. Акція одночасно розпочинається у 6 містах (Київ, Харків, Миколаїв, Полтава, Чернівці, Львів) – 24 листопада о 15:00.
16:00 – загальнонаціональна акція пам’яті “Запали свічку”. Майдан Свободи, біля намету “Все для перемоги”.
Традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки.
16:00 – перегляд кінофільму «Голод-33». Першій націоналістичний хаб (пров. Карбишева, 2). По завершенню покладання квітів до Меморіалу жертв голодоморів. Організатор – Національний Корпус Харків.
«Голод-33» (англ. «Famine-33») — український фільм кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України— штучний голод 1932-1933-х років.
18:30 – концерт-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів. Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка.
У цей день на сцену ХНАТОБ вийде майстер художнього слова, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, народний артист України Анатолій Паламаренко. Хор CxidOPERA та провідні хорові колективи міста виконають шедеври вітчизняної хорової музики. Також до програми включено частину з Концерту для голосу з оркестром видатного композитора Рейнгольда Глієра, інтермецо з опери «Сільська честь» італійського композитора П’єтро Масканьї. У концерті прозвучать голоси солісток театру лауреата Міжнародних конкурсів Вікторії Житкової та заслуженої артистки України Олени Старікової.
Акція до 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років на сцені ХНАТОБ за участі численних хорових колективів міста сприятиме збереженню історичної пам’яті нашого народу. У цей день ми всі вклоняємось пам’яті жертв  голодоморів та політичних репресій. Це не може залишити байдужими.