6 серпня 2017
о.Віктор про святих Бориса і Гліба (відео)
«Сила темряви ніколи не здатна оцінити їх самопожертву, їхню любов до свого народу, прагнення миру ціною власного життя. І тому приходиться братися до зброї тим, хто на це здатний. Але це не означає, що подвиг їх був марним», - із проповіді о.Віктора Маринчака на день святих Бориса і Гліба.
5 серпня 2017
Буря на морі. 9-та неділя після П’ятидесятниці.
Недальнє Євангеліє - це розповідь не тільки про те, що під час земного життя Спасителя відбулась на морі буря, але воно говорить нам про всяку бурю чи стихію, яку переживає людина. Це може бути буря в історії людей, суспільства, а також її можна прослідкувати в сімейному та духовному житті.
5 серпня 2017
Перші миротворці: святі благовірні мученики князі Борис і Гліб
6 серпня Церква вшановує святих братів страстотерпців Бориса і Гліба (в хрещенні Романа і Давида) - одних з перших русько-українських святих, канонізованих Київською Церквою, молодших синів святого Володимира Великого - хрестителя Русі-України. За часів Київської Русі звичайна сім’я складалася, як мінімум, з 6-8 осіб. Як правило, сім’ї були дуже дружними ...
4 серпня 2017
Рівноапостольна Марія Магдалина
4 серпня, вшановується пам'ять Святої Мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини. Про цю дивовижну жінку написано чимало, втім ми пропонуємо ще раз згадати біографію той, яка одна із перших удостоїлася побачити Воскреслого Господа Ісуса Христа. Народилася вона в містечку Магдалини в Галілеї. Жителі Галілеї відрізнялися безпосередністю, палкістю вдачі та самовідданістю. Ці якості ...
4 серпня 2017
Православна абетка: про записки
Церковна записка, подана «За здоров’я» чи «За упокой», – це порівняно недавнє явище. В тих сім’ях, де з повагою відносяться до традицій православного благочестя, є Поминальник, - особлива книжечка, в яку записують імена живих та померлих і яка подається під час богослужіння для поминання.
3 серпня 2017
Просфора і Агапе
Приходячи на Літургію, ми замовляємо просфори, вживаємо їх вранці натщесерце та зберігаємо вдома як святиню. Втім, про те, як з’явилась ця християнська традиція і що цьому передувало, знають далеко не всі. Про агапе (грец. αγάπη) в історії загалі точилися серйозні суперечки і збиралися собори.
2 серпня 2017
Вогненний пророк Ілля
Говорячи про старозавітних пророків, ми звичайно маємо на увазі тих із них, хто залишив після себе цілі книги, — це Ісая, Єремія, Єзекіїль, Даниїл й інші. Але свого роду засновником цієї традиції був інший чоловік, який зовсім нічого не писав і дуже мало говорив, але діяв так, що запам’ятався людям назавжди. Його ім’я — Ілля, воно означає «мій Бог — Господь», і це ім’я дуже точно описує його місію.
31 липня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«Чудо – не обов’язково щось надприродне, фізично чи матеріально неможливе. Головне – це послання від Бога, в якому Він щось промовляє для нас і чось хоче нас навчити», - із недільної проповіді настоятеля Івано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
30 липня 2017
о.Геннадій: Про поїздку до cтолиці (відео)
Парафіяни нашого храму брали активну участь в урочистих заходах святкування чергової річниці Дня Хрещення Русі-України. Про Літургію у Св.Володимирівському храмі, Хресну ходу, культурну програму, а також свої особисті враження від визначної події церковного життя після недільної служби розповів о.Геннадій. ...
29 липня 2017
Пам"ять отців шести Вселенських Соборів
Цієї неділі, 30 липня, Православна Церква вшановує пам"ять святих отців шести Вселенських соборів, а саме: Нікейського І (325 р.), Константинопольського І (381 р.), Ефеського (431 р.), Халкидонського (451 р.), Константинопольського ІІ (553 р.) та Константинопольського ІІІ (680-681 рр.). Починаючи з IV століття, а саме з 313 року, коли християнство отримало ...
29 липня 2017
Хресна хода у Києві (відео)
Парафіяни нашого храму взяли участь у Літургії та Всеукраїнській Хресній ході на честь чергової річниці Хрещення України-Русі, яка відбулась 28 липня у Києві.
29 липня 2017
Примноження п’яти хлібів і двох риб
У цю неділю ми читаємо Євангеліє від Матфея (IX 14-22), де йдеться про диво, яке не може не вражати. Чудесне примноження Ісусом Христом п’яти хлібів і двох риб - це ще одне потвердження того, що Бог справді дбає про духовні і тілесні потреби людей та постійно опікується ними.