12 лютого 2018
Собор Трьох Святителей
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох Святителів є більш цінний для Церкви. Одні послідовники вище ставили святого Василія Великого, інші свя
11 лютого 2018
Недільна проповідь про Страшний Суд: відео
Відсутність рішучого вибору – це ознака нашого теперішнього часу. Тому варто вдуматись в останні слова народу Спасителя. Вже всі притчі сказані, всі образи розкриті, всі символи явлені, й залишаються прямі слова: з ким ти?
11 лютого 2018
о.Віктор Маринчак у програмі Миколи Княжицького (відео)
У неділю, 11 лютого, на телеканалі «Еспресо» настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак зустрівся з відомим журналістом Миколою Княжицьким.
11 лютого 2018
Неділя про Страшний суд: роздуми над текстом Євангелія
Ця неділя – третя з тих, що готують нас до Великого посту. Зветься вона «Неділею про Страшний суд» і походить від Євангельського читання про майбутній суд, що чекає на всіх живих і мертвих. Це нагадування кожному: хочемо цього чи ні, але ми народжені для вічності, і тимчасове земне життя є ...
9 лютого 2018
Дивіться фільм про о.Віктора на телебаченні (відео)
Кінострічка будується на життєвому матеріалі біографії настоятеля нашего храму священика о.Віктора Маринчака. Втім, у фільмі йдеться не стільки про головного героя, скільки про певний тип особистості і долі. Це фільм про шлях до свободи з кліті тоталітарного суспільства. Про внутрішню катастрофу людини, яка змушена миритися чи співпрацювати з системою.
8 лютого 2018
М"ясопусна поминальна субота
Суботу напередодні М"ясопусної неділі (цього року це 10 лютого) Церква присвячує поминанню всіх покійних від Адама і до наших днів. Заупокійна служба в цей день називається так: “Пам’ять всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших”. У синаксарії (збірнику відомостей про свято) на цей день написано “Святі отці узаконили чинити спомин всіх померлих з такої причини. Багато хто досить часто помирає неприродньою смертю, наприклад, під час подорожей в морі, в непрохідних горах,
7 лютого 2018
о.Віктор Маринчак на телеканалі "Еспресо" (анонс)
Настоятель нашого храму, відомий філолог і священик о.Віктор Маринчак незабаром стане відомий всієї Україні. У неділю, 11 лютого, на телеканалі "Еспресо" стартує цикл програм за його участю, який триматиме весь Великий піст.
7 лютого 2018
Розклад на цей тиждень: відео
Тривають два останні тижні перед початком Великого Посту. Окрім певних обмежень в їжі, вони сповнені особливими службами, які готують нас до довгої постової подорожі. Про особливості цих днів та богослужінь цього тижня розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак. ...
6 лютого 2018
Такі різні історії кохання
Сьогодні, 6 лютого, в день пам"яті блаженної Ксенії Петербурзької, хочеться поговорити про християнське розуміння подружньої любові. Тому пропонуємо подивитися на такі різні історії кохання, одна з яких стосується і святої Ксенії.
4 лютого 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
«Треба зрозуміти, в якому стані ти перебуваєш, де знаходишся? Так відкриваються покаяння двері. А далі - усвідомлення, що ти не тотожний тому, яким ти був раніше», - із проповіді о.Віктора Маринчака в неділю про блудного сина і спів на ріках Вавилонських.
3 лютого 2018
Неділя про блудного сина
Відомий голлівудський актор Роберт Де Ніро сказав якось чудову фразу: «Немає нічого кращого, ніж повертатися туди, де нічого не змінилося, щоб зрозуміти, наскільки змінився ти сам». Ця думка, нехай і не до кінця християнина, дуже гарно ілюструє зміст сьогоднішнього недільного Євангелія, яке читається у Неділю Блудного Сина.
1 лютого 2018
о.Віктор Маринчак в етері "Громадського" (відео)
«Громадське радіо» запросило до студії в Києві настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака, де він розповів про Євромайдан, зміни в суспільстві, ставлення до ворогів, український Харків та багато чого цікавого. Пропонуємо до вашої уваги велике інтерв’ю на «Громадському».