15 червня 2020
Мудра порада під час посту (відео)
Почалася Петрівській піст. Церква закликає його дотримуватись, але пам’ятати слова святого Єфрема Сиріна: «Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити ближнього». Настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак закликав парафіян постувати правильно і перш за все виконувати одну мудру пораду.
15 червня 2020
Почався Петрів піст
Почався піст, який носить ім'я святих апостолів. У народі його називають Петрівкою, бо продовжується він до дня вшанування св. Петра і Павла 12 липня. Про його церковне узаконення згадується в пам'ятнику ранньохристиянської писемності, відомому під назвою «Постанови святих апостолів». У п'ятій книзі «Постанов» читаємо: «Після П’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а ...
14 червня 2020
День Всіх Святих
У першу неділю після П’ятидесятниці ми духовно святкуємо пам’ять тих, що від віку прославляли Бога: патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять Господа дарувати мир світу і душам нашим велику милість.
13 червня 2020
Преподобний Агапіт Печерський
14 червня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Агапіта Печерського (бл. 1095). Це свято є дуже близьким для нашого храму, бо вже декілька років у нас зберігається часточка мощей преподобного. Преподобний Агапіт Печерський, лікар, був киянином. Став ченцем Печерського монастиря за преподобного Антонія, життя й подвиги якого наслідував. Він отримав від ...
12 червня 2020
Квіти біля нашого храму. (фото)
"Не трудяться і не прядуть; але кажу ж вам: що й Соломон у всій славі своїй не одягався так, як кожна з них". Дякуємо Вікторії Сущенко та всім, хто робить навколишній світ краще. На вихідні цю красу можна побачити на власні очі. Чекаємо на службах!
11 червня 2020
Святитель Лука (Войно-Ясенецький)
11 червня вшановується пам'ять видатного хірурга, доктора медицини, професора, святителя та сповідника 20-го століття, архієпископа Сімферопольського та Кримського Луки (Войно-Ясенецького). Його ікона займає почесне місце і в нашому храмі. В парафіяльній бібліотеці є книги святителя, а наша парафіянка Віра Маслова пише наукову дипломну роботу в Колегії Патріарха Мстислава за темою ...
10 червня 2020
Колір в традиції Православної Церкви
На Трійцю одягають зелений, на Пасху – білий, а в Богородичні свята – блакитний одяг. Чому саме так? Пропонуємо сьогодні поговорити про значення кольорів в оздобленні храму та облаченні священиків.
9 червня 2020
Про кремацію
Смерть – це та неминуча участь, яку ми успадкували від Адама і Єви. Одним із наслідків гріха праотців і, напевно, найстрашнішим, стала смерть. А оскільки ми не створені для смерті, і вона не властива нашій природі, то все, що пов'язано із цією неминучістю, викликає підсвідомий страх. Спробуємо його подолати і ...
8 червня 2020
о.Віктор Маринчак: "Головне мати силу Духу" (відео)
«В труднощах та негараздах, у випробуваннях і стражданнях головне нам мати силу духу. Якщо сходить на нас Святий Дух, то в такому разі ми можемо здолати всі проблеми, перешкоди і катастрофи. Історія Церкви це підтверджує. Дух надає нам волю, мужність та натхнення. Беріть і здійснюйте у своєму житті», - о.Віктор Маринчак.
7 червня 2020
День народження Церкви (фото)
П’ятидесятниця – це день народження Церкви. Дух Святий зійшов на Апостолів і почалась нова доба існування людства. Після тривалого карантину парафіяни Іоано-Богословського храму теж відчули, що таке єдність служіння і спільна справа заради спасіння. Сьогодні Дух Святий зійшов і на нашу громаду, яка пережила справжнє свято Любові.
6 червня 2020
Свята Трійця. П’ятидесятниця
День Святої Трійці святкується на п’ятидесятий день після Пасхи, тому він має ще одну назву П’ятидесятниця. Тропар свята:. Благословенний Ти, Христе Боже наш, що премудрими рибалок явив, пославши їм Духа Святого, і ними увесь світ уловив. Чоловіколюбне, слава Тобі.
5 червня 2020
Третє знайдення голови Івана Предтечі
У цю неділю церква згадує третє знайдення (обрітення) чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, яке відбулося близько 850 року. Розповімо про це більш докладно.