11 жовтня 2018
Фільм за участі о.Віктора Маринчака "По кому подзвін" (анонс)
До Дня захисників України У неділю, 14 жовтня, о 18.30 у Харківській обласній філармонії (вул.Римарська, 21). Святковий органний концерт і показ фільму із циклу програм «Метанойя» за романом Е.Гемінґвейя «По кому подзвін». За участі Станіслава Калініна (орган), О.Віктора Маринчака, Дмитра Коновалова (режисер), Володимира Чистиліна (автор і ведучий). Квитки в касах філармонії. Вхід 20 грн. Всі зібрані кошти підуть на підтримку українського війська.
9 жовтня 2018
Гімн Любові від о.Віктора Маринчака (відео)
У теперішньому світі, в наш надзвичайно складний час, коли середовище навколо суворе, жорстоке і агресивне ми наважуємось радіти. Як сказав апостол Павло: «Хто в любові перебуває, той в Богові перебуває і Бог у ньому». Згадайте себе, коли ви були закохані: як хотілося обійняти цілий світ, як надихались ми на добрі справи, як перед нами виявлялась правдива ієрархія цінностей. Життя – це в першу чергу любов, яка живить нас, всупереч всієї жорстокості світу.
9 жовтня 2018
Храмове свято (фоторепортаж)
Кожне храмове свято в Іоано-Богословській парафії неповторне. У цьому році було, як ніколи затишно, доброзичливо і в усьому в храмі апостола любові відчувався дух справжньої християнської Любові. Євхаристія, хресна хода, традиційні пиріжки й радісні, спокійні обличчя тих, хто вірою і правдою служіть Богові та Україні – таким запам’ятався цей день. Світлини зі свята у нашому фоторепортажі.
8 жовтня 2018
10 слів про любов
Святого Іоанна Богослова, якого ми вшановуваємо 9 жовтня називають Апостолом любові. І саме любов є центральною темою його коротких, але таких яскравих послань. Пропонуємо вам 10 слів про любов з послань св. євангеліста Іоанна Богослова.
7 жовтня 2018
О.Віктор Маринчак у фільмі про війну
Чому люди їдуть на фронт? Як за кілька днів пережити ціле життя? Чи можна через любов сховатись від трагічної реальності? – про це та багато іншого дивіться у фільмі за участю о.Віктора Маринчака «По кому подзвін» за однойменним романом Е. Гемінґвея 14 жовтня, о 18.30. Харківська філармонія.
7 жовтня 2018
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Різни випробування до нас приходять, але кожне з них можна сприймати, як виклик від Бога. Питання, як ти відреагуєш на ту втрату, біль, страждання і зраду, що теж може бути посланням від Бога. Приклад Петра нам показує: спочатку смирення і покора, потім – страх та розуміння своєї недосконалості й, нарешті, рішучість, щоб залишити все та йти за Господом.
7 жовтня 2018
На порозі свята (відео)
У вівторок, 9 жовтня, наша громада відзначає храмове свято. Історикам ще належіть усвідомити та дослідити, яку роль в житті Харкова зіграла Іоано-Богословська церква та її парафіяни. Перший український храм на Сході завжди був в авангарді всіх соціально-політичних та релігійних змін країни.
6 жовтня 2018
Золоте правило християнина
В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. З сьогоднішнього Євангельського читання з такою силою і ясністю випливає те, що формує християнина, що характеризує його і що є чужим для нього. Християнин це людина, яка від Бога навчилася любити так, як на землі ніхто любити не може. Христос нам говорить: ...
5 жовтня 2018
Християнська громада та осіння депресія
На жаль, віра в Бога автоматично не гарантує стійкості психологічного стану людини, як не рятує від депресій та психологічних розладів задовільний матеріальний стан. Відомо, що в скандинавських країнах, де рівень життя вельми високий, показник самогубств один із найвищих у Європі.
4 жовтня 2018
Недільна школа для дітей (відеоанонс)
У неділю, 7 жовтня, в нашому храмі відновляє свою роботу дитяча недільна школа. Оновлений склад викладачів, цікава програма, гнучкий графік навчання, коли батьки можуть молитись на Літургії, а дітлахи в цей час перебувають з вчителем, - все це дає підстави говорити про друге дихання нашої школи. Приводьте дітей та онуків у неділю на службу, бо «таких є Царство Небесне».
3 жовтня 2018
Готуємось до храмового свята (відео)
У вівторок, 9 жовтня, Івано-Богословська парафія відзначатиме храмове свято. Тривають приготування, поступово розбудовується наша церква, приводиться до ладу прилегла територія. У цьому році урочистого святкування громада вирішила не проводити – на то є свої вагомі причини. Про них та служби на тижні розповідає настоятель храму.
2 жовтня 2018
«Трисвяте» – Ангельська пісня Пресвятій Тройці
Чимало людей, навіть віруючих, не підозрюють, що відомі з дитинства молитви, до яких ми давно звикли, насправді мають надзвичайно цікаву, багатовікову історію. Знання цієї історії допомагає нам більш осмислено промовляти слова молитви, а значить – наповнює нашу молитву новою силою та змістом. Сьогодні наша розмова буде про «Трисвяте» – молитву, якою, серед інших, розпочинається чимало богослужбових чинів. Спочатку ми поговоримо про її зміст, а потім – про історію появи.