4 липня 2017
Парафіяльне життя (відео)
Чому так важливо бути присутніми на Вечірньому Богослужінні? Який духовний зміст та силу несуть пісноспіви, стихири, тропарі на службі, що звершується напередодні Літургії? Коли на цьому тижні на нас чекають дивовижні миті святкової Всенічної? – про це розповідає настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак.
3 липня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Чому вчить нас недільне читання Євангелія про зцілення Спасителем капернаумського сотника і як ми мусимо відповідати своєю вірою на виклики часу. Проповідь отця Віктора Маринчака у четверту неділю по П’ятидесятниці.
2 липня 2017
Зцілення слуги капернаумського сотника
Одразу після Нагірної проповіді ми читаємо в Святому Письмі дивовижну євангельську розповідь про зцілення слуги капернаумського сотника. Обидва є прообразами сучасної людини та її ставлення до проблем. Це дуже повчальна історія про владу і смирення, віру та прагнення Бога.
1 липня 2017
Cвятитель Іоан Шанхайський і Сан-Франциський
В нашому храмі 2 липня завжди вшановували пам'ять святителя Іоана (Максимовича), єпископа Шанхайського і Сан-Франциського. Його ікона займає в Іоанно-Богословській церкві почесне місце, і це не випадково. Саме на Харківщині він народився, тут навчався в університеті та сформувався як особистість. Матеріал про нього читайте на нашому сайті. Ідеал православного чернецтва ...
30 червня 2017
Митр. Антоній Сурозький: Бесіда про християнський шлюб
Я вирішив цю бесіду присвятити темі про сім’ю та шлюб. Мені здається, що в світі, законом якого є розмежованість, протистояння, напружені відносини між окремими людьми, суспільними групами і народами, ця тема надзвичайно важлива. Шлюб – диво на землі. В світі, в якому все нарізно, шлюб – це місце, де двоє, ...
29 червня 2017
50 псалом - спасенний шлях покаяння
Псалтир – найулюбленіша книга Старого Завіту в усіх православних християн. Неймовірна мудрість покладена на сторінки цього шедевру зробили його актуальним на всі віки. Псалми царя Давида християни читають у всіх важливих випадках свого життя: у радості та скорботі, відчуваючи страх або покаяння, просячи Бога допомоги та дякуючи Йому за великі щедроти та милосердя. Якщо Псалтир – одна з найбільших перлин Старого Завіту, то, безумовно, П’ятдесятий псалом – перлина всього Псалтиря.
28 червня 2017
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.
26 червня 2017
Недільна проповідь (відеоархів)
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 3-тю після П'ятидесятниці: Бог не може призначити людині тільки боротися за існування. Він чекає від нас святості, Він чекає від нас обожнення нашими подвигами, нашими трудами, нашими звершеннями; наближення до Бога: не стати Богом, а уподібниться Йому, утворивши Царство Боже в собі. ...
26 червня 2017
Чому так багато ікон Богородиці?
Різноманітність ікон Богородиці вражає уяву. За підрахунками фахівців, число вшанованих ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
26 червня 2017
 "Метанойя" з о.Віктором (анонс)
В рамках чергового показу циклу програм «Метанойя» настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак візьме участь в презентації та обговоренню фільму за твором Лесі Українки «Камінний господар» «Остання спокуса Дон Жуана».
21 червня 2017
Ця неможлива заповідь
Є один простий і наочний спосіб зрозуміти, наскільки ти далекий від Бога. Це формула преподобного Силуана Афонського: «У кого немає любові до ворогів, у того немає й Духа Божого». У нашому храмі щопонеділка служать молебень за тих, хто ображає та ненавидить нас. Про вічну новизну цієї заповіді думки о. Олександра Шмемана.
19 червня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю Всіх Святих Землі Української: До такої святості, якою є віра, що здійснилася в житті, покликані всі.