17 березня 2020
Священий Синод дав практичні настанови  духовенству та вірянам
Священий Синод ПЦУ просить вірян не панікувати та дав конкретні практичні настанови для єпископату, духовенства і парафіян у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19). Прочитайте їх уважно і зробить правильні висновки.
17 березня 2020
Молитва під час пандемії
Час панікувати та впадати у відчай, або унікальна можливість зупинитися і поглянути на себе через призму глобальної небезпеки для людства? У бурхливому морі сумнівів завжди пам"ятаємо, що є рука, яка простягнута нам на допомогу. Тож спрямуємо наші зусилля в молитві до Лікаря душі і тіла: пропонуємо вашій увазі особливу молитву на час пандемії.
16 березня 2020
Про коронавірус та сакральний простір (відео)
Як лишатися віруючими християнами та виконувати всі необхідні приписи лікарів під час карантину. Про що свідчать панічні настрої, межу між наукою та вірою і чому храм є сакральним місцем, де діють інші закони та благодать Божа. О.Віктор Маринчак розповів про церковне ставлення до епідемії коронавірусу.
15 березня 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Для того, щоб бути спроможними вистояти перед тими випробуваннями, які приходять, нам треба бути просякнутими тими енергіями, які відкриває Бог. Але Він їх відкриває у відповідь на наші зусилля. Саме тому для нас такий дорогий досвід ісихастів та святителя Григорія Палами. У людини, яка йде шляхом аскета відкриваються очі духовні.
14 березня 2020
Святитель Григорій Палама
В другу неділю Великого Посту вшановуємо пам"ять святителя Божого Григорія Палами, а також всіх преподобних отців, що засяяли в подвигах у славнозвісній святині нашого народу - Києво-Печерській Лаврі.
13 березня 2020
Поминальна субота
Чи є в Біблії згадка про те, що молитви за покійних мають якийсь сенс? І чи можуть молитви впливати на замогильну долю наших близьких? Питання цікаві і важливі набувають особливої актуальності в дні особливого поминання померлих. Днями відспівував літню жінку. Після відспівування звернувся до родичів з напутливим словом. Говорив, як ...
12 березня 2020
Другий тиждень Великого посту (відео)
Літургією Передосвячених Дарів у п’ятницю, о 8.30 ранку, починаються Богослужіння другого тижня Великого посту в нашому храмі. Суботня Літургія 14 березня буде поминальною. Ми молимось за всіх спочилих. Можна приходити на панахиду у п’ятницю ввечері й у суботу вранці. Про розклад служб на тиждень розповідає настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак.
10 березня 2020
Книга про о.Віктора Маринчака
Книга «Досвід навернення» - це метанойя о.Віктора Маринчака, де він вперше відверто розповідає про своє життя. Триста сторінок тексту, десятки унікальних фотографій, автобіографічних спогадів та духовних порад. На жаль через карантин її презентація переноситься, але вона буде у продажу в нашому храмі.
9 березня 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«Якщо ти уважно дивишся, то зрештою можеш і побачити. Справа не тільки у тому, що ти зрієш обличчя. Важливо те, що ти бачиш за ним. Ікона є отвір в той духовний світ, який відкривається за тим обличчям. Іконописці утворювали богослов’я у фарбах. Вони вчили нас не просто дивитися, а саме бачити образ Божий» - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
9 березня 2020
Фільм про лінгвоцид украънської мови
У п’ятницю, 13 березня, о 17.00, в рамках кіноклубу «Нова Україна» в Прес-клубі на вул.Гоголя 9-Б відбудеться ексклюзивний показ документального фільму, що руйнує міфи про українську мову, - «Соловей співає, поки голос має!».
7 березня 2020
Неділя Торжества Православ"я
Ми святкуємо сьогодні день Торжества Православ’я: не торжества православних людей над іншими людьми, а торжества про те, що Православ’я як світло - сіяє, немов вогонь горить, як життя - тече по усьому світі. І знову-таки: не лише наше церковне Православ’я, але щось набагато більше за те, що ми можемо вмістити.
6 березня 2020
Святий великомученик Феодор Тирон
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.