19 квітня 2019
Звернення Патріарха Філарета перед виборами Президента України
Звернення Патріарха Філарета перед виборами Президента України Дорогі браття і сестри! Громадяни України! Україна переживає нині момент складних випробувань. На кону саме її існування, як держави. Московський агресор окупував частину наших земель, на фронті гинуть наші воїни. Церква молиться за цілісність України і за загиблих героїв. Церква молиться за перемогу ...
19 квітня 2019
Лазарева субота
В суботу перед Вербною неділею Церква згадує чудо воскресіння Спасителем праведного Лазаря.
18 квітня 2019
Дитяча недільна школа готується до Великодня: фото
Дитяча недільна школа вже в передчутті Пасхальної радості. Тож розпочали підготовку для Свята свят. Цієї неділі не тільки розмірковували над життям преп. Марії Єгипетської, але й опановували старовинну техніку - вибійку. Тож тепер наші великодні кошики будуть прикрашені унікальними вибійчаними рушничками. 21 квітня маленькі парафіяни зможуть познайомитися з технікою писанкарства ...
17 квітня 2019
Розклад на 6-тий тиждень Великого Посту (відео)
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
16 квітня 2019
Рідкі сюжети в іконографії Воскресіння Христова
Дивный Пасхальный канон — «торжественная песнь радости о Победителе смерти и ада» [13, с. 206] — наряду с глубокими богословскими рассуждениями содержит столь яркие и образные описания самого события Воскресения Христова, что это творение преподобного Иоанна Дамаскина порой кажется своего рода иконографической программой, которую творец канонов заботливо предлагает не только самим иконописцам, но и тем, кто стремится вникнуть и в смысл изображенного события.
14 квітня 2019
"Жодні випробування не здолають нас", - о.Віктор Маринчак (відео)
Хіба ми маємо право на безнадію? Відчай і скруха – це важкі гріхи, які ми маємо відкинути та не піддаватися спокусі. Бог нас не відкинув, як Марію Єгипетську. В усіх наших поневіряннях, та труднощах Він нас любить. І чекає вдячності, віри і терпіння. Жодні випробування не здолають нас, бо ми з Богом!
12 квітня 2019
Субота акафістна. Похвала Пресвятої Богородиці
У суботу п"ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері. Історія цього святкування, встановленого в ХІ столітті, сягає ...
12 квітня 2019
У неділю о.Віктор Маринчак у фільмі "Роман про Пилата" (анонс)
У неділю, 14 квітня, о 23.30 на телеканалі «Еспресо» чергова програма із циклу «Метанойя» з о.Віктором Маринчаком. На цей раз студія "Док.Кіно.Трансформація" покаже глядачам фільм «Роман про Пилата».
12 квітня 2019
Слово на Маслособоруванні: відео
У середині п’ятого тижня Великого Посту повністю читається покаянний канон преподобного Андрія Критського. У нашому храмі це відбуватиметься в середу о 17.00. Велике стояння Марії Єгипетської - є однією з найпотужніших і змістовних служб церковного року. Запрошуємо всіх на покаянний канон.
11 квітня 2019
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
10 квітня 2019
Подвиг віри Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
9 квітня 2019
Велике стояння Марії Єгипетської (відео)
У середині п’ятого тижня Великого Посту повністю читається покаянний канон преподобного Андрія Критського. У нашому храмі це відбуватиметься в середу о 17.00. Велике стояння Марії Єгипетської - є однією з найпотужніших і змістовних служб церковного року. Запрошуємо всіх на покаянний канон. ...