18 листопада 2019
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«Яким чином вірувати так, щоб Господь тобі сказав: «Віра спасла тебе». Щоб у найстрашнішу і найскрутнішу хвилину твого життя ти почув: – «Не бійся, - тільки віруй!». Вона повинна бути відповіддю на всі найтяжчі випробування, втрати та виклики, які кидає нам невблаганне, трагічне життя і смерть», - о.Віктор Маринчак.
17 листопада 2019
Сенс нашої віри (відео)
«Наша віра полягає у тому, що ми не ухиляємось ні від труднощів, ні від випробувань, ні від страждань, втрат, хвороб чи смерті. Ми нічого не боїмося, тому, не жахаючись, йдемо на зустріч випробуванням, бо маємо Бога. Він не обов’язково дасть нам земне спасіння. Але віра здатна врятувати душі від відчаю ...
16 листопада 2019
Про сенс страждання (відео)
Кожна, без винятку, доля стикається зі своєю трагедією. Страждання – неминучі, але можна до них по-різному ставитись. Людина, що має досвід страждання, спокійно сприймає радості та втіхи, які надають обставини і знає, що це теж скінчається. А той, хто не готовий до цього, сприймає будь-яке страждання, як пекло.
15 листопада 2019
Пам’яті Владислава Проненка (відео)
Два роки тому пішов у Вічність один із перших парафіян Івано-Богословського храму, друг нашої церкви, журналіст Владислав Проненко. Про свого учня, побратима і молодшого товариша під час останнього прощання на цвинтарі говорив тоді о.Віктор Маринчак. Вирішили в цей день пригадати ці слова. Вічна пам’ять тобі, Славко.
14 листопада 2019
Безсрібники і чудотворці Косма та Даміан
14 листопада Православна Церква вшановує молитовну пам’ять святих братів-чудотворців Косми та Даміана та їхньої матері преподобної Феодотії. Цікаво, що церква вшановує три пари святих, які жили в різні часи і в різних місцях, але Асійські найбільш відомі.
13 листопада 2019
"Що є істина?", - роздуми о.Віктора Маринчака (відео)
У недільній проповіді настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак спробував відповісти на це питання. Власне, а для чого потрібна істина сучасній людині? У Біблійному розумінні пізнати її означає оволодіти нею, зробити частиною себе, і діяти так, щоб вона являла себе не в словах, а в способі існування.
13 листопада 2019
Богослужіння у нашому храмі (відео)
У нашому храмі зазвичай служіться дві Літургії на тиждень: в суботу та неділю. Крім того, ми маємо дуже красиві й змістовні Всенічні – у п’ятницю та суботу. Ці Богослужіння, коли є можливість, обов’язково повинен відвідувати, хоч інколи, кожен парафіянин. Також у нашому храмі є низка молебнів, які допомагають християнину в різних життєвих обставинах.
12 листопада 2019
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України.
10 листопада 2019
Протистояння різних систем цінностей (відео)
Ми бачимо протиставлення: любові та ненависті, радості з’єднання з Богом і несамовитої люті, добра зі злом. Чому мешканці гадаринської країни так шкодують за свинями? Тому, що обирають не цінності, а матеріальний інтерес. Вони не зрозуміли, що приніс їм Христос. В їх приземленому світі цінністю є лише те, що можна потримати руками. Обрати благодать, любов і спасіння вони не здатні.
10 листопада 2019
Параскева П’ятниця - заступниця жінок
10 листопада відзначають день великомучениці Параскеви Іконійської. Пам’ять про цю християнську постать особливо почитали на слов’янських землях. Параскеву або ж, якщо перекласти, П’ятницю вважали заступницею жінок, покровителькою рукоділля, ринку. Історія про Параскеву-П’ятницю цікава тим, що має аж п’ять відомих у християнстві різних історії про жінок із таким ім’ям.
9 листопада 2019
Преподобний Нестор Літописець
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повести временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
8 листопада 2019
Дмитро Солунський та Україна
Дар чудес, нетлінність тіла та мироточивість стають джерелом великого й широкого культу св. Дмитра не лише в Греції, але й в Україні. Він завжди вважався покровителем воїнів, і в історії нашої країни ми не раз стикаємося з його святим заступництвом. Про його біографію написано чимало, тому пропонуємо до уваги цікаві факти з вшанування святого Дмитра Солуньского у Київському Православ’ї.