2 березня 2020
Постова подорож - Великий покаяний канон прп. Андрія Критського
У перші чотири дні Великого Посту в храмах звучить Великий Покаянний Канон прп. Андрія Критського, слова якого закликають нас до покаяння та налаштовують на сорокоденний шлях до Воскресіння. Отець Олександр Шмеман називає його початковим "тоном", який задасть всю "мелодику" Великого Посту. Чому так важливо почути ці рядки і до чого вони кличуть кожного - про це в роздумах о. Олександра Шмемана.
1 березня 2020
Непрощений грішник - здобич диявола (відео)
Не змарнуйте можливості простити: грішного, недосконалого, слабкого, нінащо не спроможного. Але, якщо він щиро попросить, то треба простить. Непрощений грішник - здобич диявола. Давайте пожаліємо один одного. Щоб навіть запеклий грішник мав надію. Бо якщо людина простила, то й Бог простить.
29 лютого 2020
Слово на Прощену неділю
Закінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.
28 лютого 2020
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
28 лютого 2020
Перед Великим постом (відео)
У цю неділю, 1 березня, одразу після Літургії служимо постову Вечірню з чином прощення. Будемо просити один у одного пробачення за все що було і є в нашому житті. Треба осягнути та усвідомити, як ми всі завинили. Прощена неділя вже скоро, а поки на цьому тижні востаннє співаємо «На ріках Вавилонських» і готуємось до початку Великого посту.
27 лютого 2020
Піснеспіви Великого Посту: відео
Однією з особливостей богослужінь Великого Посту є піснеспіви ,що ми скоро будемо чути на богослужіннях. Вони вирізняються проникливим характером та неймовірною змістовною глибиною, та надихають, підтримують, налаштовують на цю неповторну, особливу пору молитовного року. Одне з них, " Плач Адама" ми почуємо вже цієї неділі, неділі Адамового вигнання. Про нього та інші піснеспіви пропонуємо послухати цікаву розповідь архимандрита Сави( Мажуко).
26 лютого 2020
Про Страшний Суд (відео)
Є такі наші справи, які вже звершились. Ми вже зробили свої помилки, піддалися спокусам, зазнали падіння, впали в пороки. На нас чекає Страшний Суд. Що тепер нам, грішникам, робити далі? На що ми можемо сподіватись? О.Віктор Маринчак у недільної проповіді дає відповідь на питання, які, рано чи пізно, повстають перед кожною людиною.
26 лютого 2020
Про піст: отець Олександр Шмеман
Прощення (Неділя сиропусна) Тепер всього кілька днів лишилося до початку Посту. Уже на Сирному тижні, що завершується Прощенною неділею, два дні, середа і п`ятниця, стоять немов би окремо, вони вже цілком "великопісні": у ці два дні не належить здійснювати Божественну літургію і весь чин богослужінь має особливості, що стосуються Посту. ...
24 лютого 2020
Сирний тиждень - час примирення та покаяння
Піснеспівами і богослужіннями впродовж масляного тижня Церква підготовляє нас до подвигу святого посту, до духовної весни, оновлення. Тож сирний тиждень – не час для якихось особливих гулянь та веселощів, а це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння.
23 лютого 2020
Слово в неділю про Страшний суд
В нас є кілька миттєвостей, щоб зробити щось безмежно просте. Зробімо ж, і нехай Боже благословення буде з кожним, хто щось зробить: не просто трохи, а стільки, скільки можливо, щоб інша людина залишилася живою, щоб вона могла дихати, а не пропасти.
22 лютого 2020
"Ніякому ворогу нас не здолати" - о.Віктор Маринчак (відео)
Разом з парафіянами нашого храму, священством та єпископом Харківським в Богодухівським владикою Митрофаном о.Віктор Маринчак відслужив панахиду за загиблими Героями Небесної Сотні. На місці, де незабаром буде встановлено Меморіальний комплекс Героям, у своїй промові настоятель храму згадав події Революції Гідності та пояснив, чому нас не здолати.
22 лютого 2020
Неділя про Страшний суд: роздуми над текстом Євангелія
Ця неділя – третя з тих, що готують нас до Великого посту. Зветься вона «Неділею про Страшний суд» і походить від Євангельського читання про майбутній суд, що чекає на всіх живих і мертвих. Це нагадування кожному: хочемо цього чи ні, але ми народжені для вічності, і тимчасове земне життя є ...