23 червня 2018
Християнське ставлення до хвороби
Всі ми протягом життя хворіємо. Але ставлення до недуг у нас буває різним. Часто воно залежіть від ситуації, життєвого досвіду, виховання чи вміння тримати удар долі. Між тим святоотцівське відношення до хвороби достатньо чітко показує нам, як треба діяти в скрутних обставинах. Пропонуємо вам роздуми на цю тему.
22 червня 2018
Православна абетка: амінь-це істина
Саме так перекладається це слово з єврейської мови. Увійшло воно до християнського богослужіння без перекладу. Ця завершальна формула в молитвах і псалмах має підтверджувати істинність промовлених слів. Скільки разів упродовж богослужіння вживається це слово? Чи всі християнські Церкви вживають саме слово “Амінь”? І чи іудеї теж ним послуговуються досі?
19 червня 2018
Молитви митр.Антонія Сурозького: відео
Сьогодні, 19 червня, народився один з видатних проповідників християнства сучасності, митрополит Антоній Сурозький. Цікаво дізнатися, що владика знав про існування Івано-Богословського храму, отримував листи від наших парафіян і, звісно, молився в Лондона за далеких, але таких близьких йому по духу, харків’ян.
17 червня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Якщо ти заступаєшся за правду, то тобі треба мати надзвичайні сили, бо сили неправди панують навколо. На твою любов зазіхає ненависть, злоба, образа, дратування. Але нам треба здобути любов і бути чистими серцем.
17 червня 2018
Молитва за перемогу та Єдину Церкву (відео)
Святіший патріарх Філарет: Ми молимось за те, щоб Господь послав нам якнайшвидше перемогу ,а головне, ми молимось, щоб Він створив в Україні одну Православну Церкву. Під час свого візиту до нашого храму Святіший Патріарх говорив про те, що найбільше зараз хвилює вірних в Україні - створення Єдиної Помісної Церкви.
16 червня 2018
Патріарх Філарет відвідав наш храм (фоторепортаж)
Патріарх Філарет відвідав Іоано-Богословський храм і помолився за Єдину помісну українську православну Церкву. Останній його візит у найбільший харківський храм УПЦ КП відбувся десять років тому. Святіший благословив у найближчий час відкрити нову частину храму і пообіцяв особисто приїхати на освячення.
16 червня 2018
Інтерв"ю про наболіле
Чому саме зараз Константинополь став прихильний до ідеї автокефалії Української церкви? Наскільки він серйозний у своїх намірах? На що може піти Москва, щоб не допустити автокефалії для УПЦ? Чи не стане в Україні Церква і держава одним цілим. Усі ці питання "Українська правда" вирішила поставити предстоятелю Української Православної Церкви Київського патріархату Філарету.
14 червня 2018
Мале доброчинство
Багато хто думає, що жити за вірою та виконувати волю Божу дуже складно. Насправді — дуже легко. Варто лише звернути увагу на дрібниці і намагатися не грішити в найменших і найлегших справах. Це найпростіший і найлегший спосіб увійти в духовний світ і наблизитися до Бога.
11 червня 2018
Чому так багато ікон Богородиці?
Різноманітність ікон Богородиці вражає уяву. За підрахунками фахівців, число вшанованих ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
10 червня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
"Бували в історії такі моменти, коли християнство насаджувалось вогнем і мечем. В Україні воно зростало словом і будівництвом. Зерно було кинуто в гарний грунт і швидко проросло", - проповідь о.Віктора Маринчака в неділю всіх укранських святих..
9 червня 2018
Собор всіх святих землі Украінської
Щороку другої неділі після П’ятидесятниці Українська Православна Церква творить пам’ять усіх святих, що в землі Українській просяяли.
8 червня 2018
Хрещені батьки
Бути хрещеним батьком чи матір’ю – це почесно і відповідально. Батьки земні народжують дитину для земного життя, а духовні батьки приносять дитину до Божого храму, щоб вона отримала життя духовне. Земні батьки дають тіло дитині і будуть дбати за здоров’я і ріст, а хрещені батьки беруть на себе святий обов’язок дбати про душу християнина. Тому важливою є участь хрещених батьків у житті людини. Вони не тільки прирівнюються до земних батьків, а ще й в дечому і перевищують їх.