9 квітня 2019
Велике стояння Марії Єгипетської (відео)
У середині п’ятого тижня Великого Посту повністю читається покаянний канон преподобного Андрія Критського. У нашому храмі це відбуватиметься в середу о 17.00. Велике стояння Марії Єгипетської - є однією з найпотужніших і змістовних служб церковного року. Запрошуємо всіх на покаянний канон. ...
7 квітня 2019
Проповідь о.Віктора Маринчака на Благовіщення (відео)
Іван Ліствичник вчить нас, що спадок первородного гріха треба відкидати на кожному кроці. Богородиця з’єднала нас з Богом, але ми повинні докладати зусиль, піднімаючись ліствицею до Неба. Намагаючись подолати тяжіння землі і гріха. Нам треба йти шляхом досконалості, наближаючись до святості. Нехай не кожен день, але хоча би в найвищих своїх думках та прагненнях.
6 квітня 2019
Преподобний Іоанн Ліствичник
В четверту неділю Великого Посту вшановується пам"ять великого вчителя духовного життя, преподобного Іоанна Ліствичника
6 квітня 2019
Клайв Льюїс: Сила молитви (відео)
Клайв Льюїс "Сила молитви" : Молитва - це не машина. Молитва - це не магія. Молитва - це не порада Богові. Як кожна наша дія, вона пов"язана з дією Божою, без якої нічого не важать всі земні причини.
5 квітня 2019
Піст-весна духовна
"Піст-це весна духовна," - писав про Великій Піст митрополит Антоній Сурозький. Він готує християн до гідної зустрічі свята над святами - Світлого Воскресіння Христового (Пасхи). Великий Піст починається за сім тижнів до Пасхи і складається з Святої Чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.
4 квітня 2019
7 квітня о.Віктор Маринчак у фільмі по оповіданню А.Чехова "Студент"
У неділю, 7 квітня, на телеканалі «Еспресо» о 23.30 дивіться черговий фільм із циклу програм «Метанойя» за участю настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака. На цей раз мова піде про оповідання Антона Чехова «Студент» і події які відбуваються у Страсну п’ятницю.
4 квітня 2019
Іконографія свята Благовіщення
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
2 квітня 2019
Завжди радійте
Часто чуємо: мало їм тих заборон, ще й пости понавигадували, щоб м'ясо не їсти і молока не пити. А як же жити? Невже весь сенс життя полягає в тому, щоб уникати будь-якої радості, щоб весь час знаходитись у понуреному стані?» Подібні думки озвучуються ще доволі часто за інерцією атеїстичної доби ...
1 квітня 2019
Радість важливіша за сміх
Апостол Павло неодноразово у своїх листах закликає: завжди радійте (1 Сол. 5:16, Філ. 4:4). Чи тотожна радість сміху? Чи вміємо радіти, або просто навчилися сміятися? Пропонуємо вашій увазі цікавий погляд на цю тему.
31 березня 2019
Проповідь на Хрестопоклонну неділю: відео
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
30 березня 2019
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
29 березня 2019
Церква закликає зробити відповідальний вибір (відео)
У нашому храмі постійно лунає молитва за Україну. Напередодні доленосних історичних подій вона ще більш посилилась. Після Літургії о.Віктор Маринчак зачитав послання Священного Синоду щодо президентських виборів. Церква закликає громадян прийти на дільниці та зробити під час війни відповідальний вибір.