7 травня 2020
Ми подолаємо пошесть (відео)
Всі служби в нашому храмі тривають за розкладом. Звісно, при цьому ми повністю дотримуємось вимог карантину. «Будемо сподіватись, що колись скінчиться ця пошесть, а ми її здолаємо!», - цими словами настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак звернуся до парафіян.
7 травня 2020
Роздуми про війну (відео)
Світова війна між силами добра і тоталітарних систем, які всіх хочуть зробити рабами, триває досі. Але пам’ятаємо слова апостола Павла: «Ми боремося не проти плоті і крові, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу Тьми, проти духів злоби у піднебесних просторах».
6 травня 2020
Великомученик Юрій Переможець
Великомученик Георгій (Юрій) Переможець походерить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні. Молодий Юрій поступив на службу до римського війська і ...
4 травня 2020
Фільми про митрополита Антонія Сурозького (відео)
Для багатьох сучасних християн митрополит Антоній Сурозький зіграв визначальну роль в їх духовному зростанні. Його пастирське слово, практичні поради, а головне - віра, як спосіб життя, стали дороговказом на шляху пошуків зустрічі з Богом. Три серії фільму «Апостол любові» розповідають про велич і служіння святого наших днів.
3 травня 2020
 "Перед нами взірець любові", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Перед нами взірець любові. Якщо ми прагнемо з кимось ототожнитись в Євангелії, можливо, найбільший приклад є жінки-мироносиці. Їхня любов сильніша за смерть», - із недільної проповіді настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
2 травня 2020
Неділя жінок-мироносиць
У третю Неділю після Великодня Свята Церква згадує пам'ять святих жінок-мироносиць, і праведних Йосифа Аримафейського і Никодима – таємних учеників Христових. Своїм богослужінням Церква знову ставить нас на голгофі у Хреста Христовового, з якого знімають Пречисте Його Тіло Йосиф та Никодим, і у вертограді у труни, де вони поклали Тіло ...
1 травня 2020
Історія про дзвони в нашому храмі (відео)
Ця подія відбулась три роки тому і, безумовно, увійде в історію нашого храму. Тут є все: приклад жертовності, вдячність, патріотизм, допомога ближньому та справжнє християнство в дії. Про те, як із Німеччини дзвони потрапили до нашого храму та висновки, що ми можемо зробити для себе розповідає координатор проекту, наша парафіянка Лідія Киценко.
30 квітня 2020
Про багатого юнака
Не можна твердити, що якась частина Євангелія важливіша за іншу. Але коли говорити про реакцію, які мали у історії Церкви та у світовій цивілізації окремі частини Євангелія, то розповідь про Ісуса та багатого юнака (Мт. 19:16-26) належить, напевне, до найбільш резонансних.
29 квітня 2020
Православна абетка: амінь-це істина
Саме так перекладається це слово з єврейської мови. Увійшло воно до християнського богослужіння без перекладу. Ця завершальна формула в молитвах і псалмах має підтверджувати істинність промовлених слів. Скільки разів упродовж богослужіння вживається це слово? Чи всі християнські Церкви вживають саме слово “Амінь”? І чи іудеї теж ним послуговуються досі?
27 квітня 2020
Церква під час карантину у поминальні дні (відео)
Поминальні служби на цьому тижні скасовані. Вечірньої у понеділок, а також Літургії у вівторок на Радуниці не буде. Втім, у нашому храмі протягом всіх найближчих днів ви можете помолитись за померлих і в разі необхідності служитимуть панахиди. Про розклад під час карантину розповідає о.Віктор Маринчак.
26 квітня 2020
Вся сила нашої віри в тому, що Христос воскрес! (відео)
«Нам треба докладати надзвичайних зусиль. Якщо ми будемо вірити не так гаряче, не так пристрасно, не з таким зусиллям, як Фома, не в такому катастрофічному стані, як його друзі апостоли, а теплохладно, то віра наша марна. Вся сила нашої віри в тому, що Христос воскрес! Інакше все наше життя втрачає будь-який сенс», - о.Віктор Маринчак.
26 квітня 2020
«Треба наважитись вірити» – о.Віктор Маринчак
Нам треба здобути абсолютно інший рівень віри, щоб усвідомити, що Христос є Боголюдина в усій своїй досконалості. Він може зазнати смерть зі всіма жахливими наслідками, але одночасно є Богом, що воскрес із мертвих. Це камінь спотикання для багатьох. Фома разом з іншими апостолами пережив ще одне Богоявлення, втім його досвід особливий.