16 лютого 2018
Привітання глави області (відео)
Голова Харківської обласної адміністрації Юлія Світлична завітала до нашого храму і сказала щирі слова на адресу настоятеля. «Ми з впевненістю можемо сказати, що отець Віктор – це голос сумління, який нас завжди підтримує. Це людина, яка налаштовує нас на пізнання, запалює в наших серцях надію та віру в краще. І особливо важливо у важкі часи».
16 лютого 2018
о.Віктор Маринчак у фільмі "Гамлет"
В неділю, 18 лютого, на телеканалі Еспресо дивіться фільм «Гамлет» за участю о.Віктора Маринчака із циклу «Метанойя». Нагадаємо, що кожну неділю під час Великого посту на телебаченні можна буде побачити роздуми настоятеля нашого храму про літературні твори.
15 лютого 2018
Проповідь на Стрітення Господнє: відео
Боротьба навколо тих цінностей, що нам приніс Христос продовжується, суперечки тривають, хтось підноситься, а хтось понижується. І не може бути нічого спільного між темрявою та світлом. Ми учасники вічної боротьби, де кожен із нас може сказати: «Нині відпускаєш раба твого, Владико».
15 лютого 2018
Державні нагороди священикам нашого храму: фото
Настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак отримав орден «За заслуги» ІІ ступеня. Після урочистої Літургії на честь свята Стрітення Господнього керівник області Юлія Світлична передала державну нагороду отцю Віктору, а також вручила відзнаку Президента України отцю Геннадію Рохманійко. «Це визнання особистого, дуже нелегкого, але світлого шляху світлої людини. Ми з ...
14 лютого 2018
Про совість та громадянське суспільство (відео)
Чотири роки тому, у найважчі дні Революції Гідності, о.Віктор Маринчак звернувся до харківського Євромайдану з промовою про совість. Ми вирішили нагадати ті слова, які сьогодні не менш актуальні та важливі.
13 лютого 2018
Стрітення Господнє
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми святкуємо 15 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
12 лютого 2018
Собор Трьох Святителей
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох Святителів є більш цінний для Церкви. Одні послідовники вище ставили святого Василія Великого, інші свя
11 лютого 2018
Недільна проповідь про Страшний Суд: відео
Відсутність рішучого вибору – це ознака нашого теперішнього часу. Тому варто вдуматись в останні слова народу Спасителя. Вже всі притчі сказані, всі образи розкриті, всі символи явлені, й залишаються прямі слова: з ким ти?
11 лютого 2018
о.Віктор Маринчак у програмі Миколи Княжицького (відео)
У неділю, 11 лютого, на телеканалі «Еспресо» настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак зустрівся з відомим журналістом Миколою Княжицьким.
11 лютого 2018
Неділя про Страшний суд: роздуми над текстом Євангелія
Ця неділя – третя з тих, що готують нас до Великого посту. Зветься вона «Неділею про Страшний суд» і походить від Євангельського читання про майбутній суд, що чекає на всіх живих і мертвих. Це нагадування кожному: хочемо цього чи ні, але ми народжені для вічності, і тимчасове земне життя є ...
9 лютого 2018
Дивіться фільм про о.Віктора на телебаченні (відео)
Кінострічка будується на життєвому матеріалі біографії настоятеля нашего храму священика о.Віктора Маринчака. Втім, у фільмі йдеться не стільки про головного героя, скільки про певний тип особистості і долі. Це фільм про шлях до свободи з кліті тоталітарного суспільства. Про внутрішню катастрофу людини, яка змушена миритися чи співпрацювати з системою.
8 лютого 2018
М"ясопусна поминальна субота
Суботу напередодні М"ясопусної неділі (цього року це 10 лютого) Церква присвячує поминанню всіх покійних від Адама і до наших днів. Заупокійна служба в цей день називається так: “Пам’ять всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших”. У синаксарії (збірнику відомостей про свято) на цей день написано “Святі отці узаконили чинити спомин всіх померлих з такої причини. Багато хто досить часто помирає неприродньою смертю, наприклад, під час подорожей в морі, в непрохідних горах,