26 жовтня 2019
Праведний Іов Багатостраждальний (відео)
Ця людина жила задовго до пришестя Ісуса Христа у світ. Але про подвиг його віри не забули й після Світлого Христового Воскресіння. Історія його життя постійно хвилює уми і наших сучасників. Святий праведний Іов Багатостраждальний жив за 2000–1500 років до Р. Х. Святитель Іоанн Златоуст дав йому дуже зворушливу характеристику: «Немає нещастя людського, якого не витримав би цей чоловік, твердіший за будь-який адамант, що спізнав несподівано і голод, і бідність, і хвороби, і втрату дітей, і позба
24 жовтня 2019
Козельщанська ікона Божої Матері
Цей іконописний образ Богородиці має італійське коріння, був прославлений в Україні в 19 столітті, але й зараз до нього з любов"ю та молитвою припадають прочани. Особливо дівчата, що благають Пречисту про щасливе подружнє життя.
23 жовтня 2019
Апостол і євангеліст Лука
З усiх чотирьох євангелiстiв саме апостола Луку можна назвати iсториком у повному розумiннi цього слова. Його двочастинна праця — Євангелiє та Дiяння святих апостолiв — сумлiнна й чiтка оповiдь про подiї в їхнiй послiдовностi; вона виконана вiдповiдно до всiх вимог iсторичного жанру. Окрiм того, Євангеліє Луки — чудовий лiтературний твiр, написаний гарною грецькою мовою.
22 жовтня 2019
о.Геннадій Рохманійко про домівку "Пласту" (відео)
Нещодавно на території нашого храму відкрилась домівка «Пласту». Її вже встиг відвідати предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. У неділю тут відбувся день відкритих дверей. Про діяльність «Пласту» у Харкові, а також чого саме при Івано-Богословській церкві діє молодіжна патріотична організація розповідає о.Геннадій Рохманійко.
20 жовтня 2019
Багато разів наш народ перебував у стані вдови Наїнсько (відео)
«Багато разів наш народ перебував у стані вдови Наїнської, яка втрачає надію просто на існування. Не залишалось нікого: ні керманичів, ні воїнів, ні геніїв, ні творців, ні діячів. Всіх тих, хто ніс правду, шляхетність, творчість, будівництво. Але ми знаємо, що після кожної смерті наставало воскресіння та поверталася надія», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
19 жовтня 2019
Притча про чудесний улов риби
Який багатий урок, як це просто! Йти за Христом для нас не значить кудись йти, це означає залишитися при Ньому і так само сіяти, як Він сіяв, так само збирати в Царство Небесне, як Він збирав. Сіяти, не замислюючись над тим, багатий я чи бідний? була б любов - насіння дасть Господь. І коли раптом виявиш, яка страшна наша справа, бо це саме Боже справа, будемо слухати Боже слово: "Не бійся, сій відкритим, люблячим серцем".
19 жовтня 2019
Апостол Фома
19 жовтня Православна церква вшановує пам'ять апостола Фоми. Його можна назвати одним з найпалкішим з апостолів. Його "невірство" чи не було проявом гарячої та глибокої віри? Святий апостол Фома працював рибалкою та походив з галілейського міста Пансади. Почувши благовістя Ісуса Христа, він все залишив і пішов за Ним. За Церковним ...
18 жовтня 2019
Cудний день
Реальність християнства є такою, що в кінці історії людство очікує Судний день. І хоча більшість людей у світі живе так, ніби цього ніколи не трапиться, — день цей настане, і для одних він буде днем трепету й жаху, а для інших — днем радості зустрічі з дорогим Господом. Що ми знаємо про останній суд? Чи правильно ми розуміємо ті поодинокі відомості, які дає нам про це Писання?
16 жовтня 2019
Пилат та пилатчина
Влада і страх - поняття невідємні. З релігійної точки зору Понтій Пилат є яскравим прикладом для дослідження феномена влади і особистностних змін людини, що перебуває в ций системі координат. Дослідження настоятеля нашого храму на цю тему наразі представляється дуже актуальним. Тому пропонуємо вам сьогодні велике ессе о. Віктора Маринчака про Пилата та пилатчину.
15 жовтня 2019
Мученики Кипріан і Юстина
15 жовтня православна Церква вшановує пам’ять священномученика Кипріана і мучениці Юстини. Саме їм моляться християни від нечистих духів та різного роду чаклувань. Про історію цих святих варто дізнатися більш докладно.
14 жовтня 2019
Проповідь настоятеля нашого храму біля каменя УПА (відео)
Чому саме в Україні, на відміну від інших народів, так популярне свято Покрова Пресвятої Богородиці? У День Захисників України настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак біля каменя УПА відслужив панахиду і звернувся з промовою до всіх, хто боронить нашу державу від ворогів.
14 жовтня 2019
о.Віктор Маринчак: "Треба єднатись" (відео)
Покров Пресвятої Богородиці – свято, яке в житті кожного українця має велике значення. Не випадково 14 жовтня також відзначається, як День захисників України, козацтва та створення УПА. Першій храм у Харкові теж присвячений Покрову Богородиці. О.Віктор Маринчак говорив сьогодні про єдність, що так необхідна суспільству під час доленосних випробувань