18 липня 2020
Храм потребує підтримки (відео)
Усією церковною громадою ми продовжуємо відновлювати наш храм. Наразі тривають будівельні роботи на даху. Дякуємо всім людям, які різними способами допомагають нам, але не будемо заспокоюватися, бо ще дуже багато треба зробити. о.Віктор Маринчак звернувся до парафіян.
18 липня 2020
З думками про Сергія Радонезького
18 липня Церква відзначає знайдення чесних мощей преподобного Сергія Радонезького. У нашому храмі також є ікона цьому святому, біля якої парафіяни часто просять Бога про допомогу при навчанні. Згадаємо сьогодні життя преподобного, який з першого до останнього подиху шукав єднання з Господом.
16 липня 2020
Тридцять років вірності (відео)
Тридцять років тому, у липні 1990 року, було засновано Харківське православне братство апостола Андрія Первозваного, яке поклало початок третьому відродженню Української Автокефальної Православної Церкви. Тоді одним із його керівників був теперішній настоятель нашого храму Віктор Андрійович Маринчак. Про події того часу згадує Ніна Григорівна Немировська, яка з перших днів брала активну участь в діяльності братства.
16 липня 2020
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.
15 липня 2020
Хтось має стати живою стіною (відео)
Ми сподівались, що мир можна здолати любов’ю. Але потім виявилось, що любов потребує захисту і хтось має стати живою стіною. Поки не прийшла твоя смерть ти можеш змінитись: зректися і зрадити, повернутись і навернутися, покаятись і спокутувати. Так навертався Павло та спокутував Петро і кожен з нас може ставати непохитною стіною, об яку будуть розбиватись сили зла.
14 липня 2020
Святі безсрібники Косьма і Даміан
Сьогодні, 14 липня, Церква вшановує пам'ять святих безсрібників Косьми і Даміана. Для розуміння цих постатей ми спробуємо додати декілька фактів з їхнього життя, яке стало жертовним служінням на славу Божу і допомогу людям. Святі безсрібники Косьма і Даміан були рідні брати. Народились вони в Малої Азії. Ні дата їх народження, ...
13 липня 2020
Каплиця у військовому шпиталі (відео)
У Харкові на території військового шпиталю зараз зводиться міжконфесійна капличка. Всі ці роботи потребують нашої допомоги. Парафіяни Івано-Богословської церкви постійно всіляко підтримує шпиталь та поранених бійців. Волонтер Павло Довженок розповів про участь громади та будівництво каплиці.
12 липня 2020
Сердечність Петра і розумність Павла (відео)
Як сердечність Петра спричиняє його помилки, так і розумність Павла призводить до його провин. У своїй проповіді о.Віктор Маринчак розповідає наскільки різними за характером були першоверховні апостоли. Не можна покладатись лише на розум або тільки на серце. Вони повинні доповнювати один одного.
12 липня 2020
Первоверховні апостоли Петро і Павло
Найчастіше головною причиною нашої неуважності до церковної історії є звикання до того, що кожне свято сприймаємо, як повторення чогось, що уже було, як буденність. Багато свят, на жаль, стали для нас просто певною відміткою часу, як от день вшанування пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла для переважної більшості пересічних людей означає в першу чергу закінчення Петрівки - апостольського посту.
11 липня 2020
Зцілення  гадаринських біснуватих
У п'яту неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує зцілення Христом двох гадаринських біснуватих. Це диво їх потрясло і злякало. Ми прямо не кажемо: «Залиш нас», але часто поступаємо саме так, ніби нам хочеться позбутися волі Господньої, що немов давить на нас. У Євангелії ми часто читаємо про те, як до ...
10 липня 2020
Слабкість віри – джерело недосконалості (відео)
«Показати віру ми можемо в своїй поведінці та способі існування. Виявляється, що від якості моєї віри залежіть все, що зі мною відбувається, як я це сприймаю, як реагую та себе поводжу. Слабкість віри – джерело моєї недосконалості», - о.Віктор Маринчак.
9 липня 2020
Тихвінська ікона Божої Матері
Тихвінська ікона Божої Матері є одною з найшановніших Богородичних ікон. Вона прославилася багатьма зціленнями та чудесами, а особливо до неї зверталися з молитвами в разі хвороби дітей. Не випадково тривалий час центральною іконою нашого храму, що знаходиться ліворуч від царських воріт, є саме Тихвінська ікона. Православна Церква вшановує її 9 липня.