7 лютого 2018
о.Віктор Маринчак на телеканалі "Еспресо" (анонс)
Настоятель нашого храму, відомий філолог і священик о.Віктор Маринчак незабаром стане відомий всієї Україні. У неділю, 11 лютого, на телеканалі "Еспресо" стартує цикл програм за його участю, який триматиме весь Великий піст.
7 лютого 2018
Розклад на цей тиждень: відео
Тривають два останні тижні перед початком Великого Посту. Окрім певних обмежень в їжі, вони сповнені особливими службами, які готують нас до довгої постової подорожі. Про особливості цих днів та богослужінь цього тижня розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак. ...
6 лютого 2018
Такі різні історії кохання
Сьогодні, 6 лютого, в день пам"яті блаженної Ксенії Петербурзької, хочеться поговорити про християнське розуміння подружньої любові. Тому пропонуємо подивитися на такі різні історії кохання, одна з яких стосується і святої Ксенії.
4 лютого 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
«Треба зрозуміти, в якому стані ти перебуваєш, де знаходишся? Так відкриваються покаяння двері. А далі - усвідомлення, що ти не тотожний тому, яким ти був раніше», - із проповіді о.Віктора Маринчака в неділю про блудного сина і спів на ріках Вавилонських.
3 лютого 2018
Неділя про блудного сина
Відомий голлівудський актор Роберт Де Ніро сказав якось чудову фразу: «Немає нічого кращого, ніж повертатися туди, де нічого не змінилося, щоб зрозуміти, наскільки змінився ти сам». Ця думка, нехай і не до кінця християнина, дуже гарно ілюструє зміст сьогоднішнього недільного Євангелія, яке читається у Неділю Блудного Сина.
1 лютого 2018
о.Віктор Маринчак в етері "Громадського" (відео)
«Громадське радіо» запросило до студії в Києві настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака, де він розповів про Євромайдан, зміни в суспільстві, ставлення до ворогів, український Харків та багато чого цікавого. Пропонуємо до вашої уваги велике інтерв’ю на «Громадському».
1 лютого 2018
На ріках Вавилонських... (відео)
На Всенічних у неділі, що є підготовчими до Великого Посту (неділю про блудного сина, м’ясопусну та сиропусну), Церква призначає співати Псалом 136 «На ріках Вавилонських». Він співається на додаток до звичайних урочистих і прославляючих Бога псалмів 134 («Хваліть Ім'я Господнє») і 135 («Ісповідуйтеся Господеві, бо Благий»), але до них за ...
30 січня 2018
Світлі зірки пустелі
В месяцеслові вони стоять поруч: преподобний Антоній Великий, якого називають батьком ченців (пам"ять звершується 30 січня) і його учень та спадкоємець, засновник скитського життя, преподобний Макарій Великий, якого Церква вшановує 1 лютого. Світлі зірки віри, що засяяли в пустелі.
28 січня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю митаря і фарисея: Не думай, що ти можеш заслужити спасіння. Спасіння -це справа Божа. І ніякі прикраси, ніякі свідчення про твою молитовність, і навіть ніякі свідчення про твоє покаяння не дійсні перед Богом. Тільки щирість. В тому ж покаянні. Це єдине, що може забезпечити ...
27 січня 2018
 Слово в неділю про митаря і фарисея
Ми звикли осуджувати і ставитися з презирством до фарисея: нам здається, що сьогоднішнє Євангеліє дає нам на це право – він нібито осуджений Самим Христом. Але ми забуваємо, чого коштувала пихата праведність фарисея йому і подібним до нього людям.
27 січня 2018
Покаяння двері: відео
Вже цієї суботи в храмі вперше цього року пролунають слова канону "Покаяння двері відкрий мені" . Цей спів, який можна назвати одним з найяскравіших і найважливіших піснеспівів Пісної Триоді, поєднує між собою підготовчий період до Великого Посту і сам ПІст. Про те, чому так важливо прийти і почути ці слова ...
26 січня 2018
Зустріч Гурту небайдужих: відео
Продовжуються зустрічі Гурту небайдужих до української культури. Темою цілого циклу лекцій, які готують самі небайдужі, буде велична постать поета, етнографа, мислителя Івана Франка. Нагадуємо, що зустрічі проходять в нашому храмі в неділю, відразу після Літургії. Слідкуйте за анонсами.