25 січня 2018
Тетянин день в історії і сьогоденні
Серед величних січневих свят, якими Господь обдарував початок календарного року, 25 січня особливо любить студентська молодь. Любить настільки, що навіть називає святу Тетяну, пам’ять якої святкуємо у цей день, своєю покровителькою. Звідки ж взялося це твердження і чи має воно вагомі історичні підстави? Зазирнемо у минуле.
24 січня 2018
Виставка сучасного українського іконопису: фото, відео
У Харкові відкрилась виставка сучасного українського іконопису. Крім робіт знаних майстрів цього напрямку мистецтва, в ній беруть участь роботи дитячої школи іконопису "Левкас". Її вихованцями є і декілька маленьких парафіян нашого храму. Про особливості цієї виставки розповідає отець Геннадій Романійко. Дякуємо за фото Галині Грішиній та Леоніду ...
23 січня 2018
Патріарх Філарет святкує 89-й День народження
Громада храму святого Іоанна Богослова щиро вітає Святішого Патріарха Філарета з Днем народження! У цей святковий день ми молитовно просимо Всемилостивого Бога, щоби Він і надалі обдаровував Вас міцним здоров’ям, незгасаючою любов’ю, непохитною вірою і терпінням. Молимось, щоб Милосердний Господь давав Вам мужності і сили вести нас, свою паству, дорогою спасіння ще многії і многії літа.
22 січня 2018
Проповідь на неділю про Закхея (відео)
Справжнє покаяння виявляє себе не словом, а прагненням дії, яка спокутує і виявляє твоє покаяння. Ми не знаємо здійснив свій намір Закхей, але коли ми читаємо послання Івана Златоустого на Великдень, то зустрічаємо там слова: «ти і прагнення чуєш, і справу поціновуєш».
21 січня 2018
Молебні: коли, які, для чого?
В Іоанно-Богословському храмі служіться кілька молебнів, одна назва яких може привабити віруючих: за тих, хто ображає та ненавидить нас, за намноження любові, проти нечистих духів. Коли саме вони відбуваються і в чому їх сенс - наша коротка довідка.
19 січня 2018
А що третє свято - Свята Водохреща: фоторепортаж
«Христос охрещається! В річці Йордані» - цими словами вітали один одного парафіяни нашої церкви, святкуючи Богоявлення Господнє. Багато людей, пляшок води і піднесена молитва сотень вірян, що прийшли в Івано-Богословський храм, - таким запам’ятається день Хрещення в цьому році.
19 січня 2018
Слово святого Іоанна Золотоустого на свято Богоявлення Господнього
Бо нині світ просвіщається у всіх своїх частинах: радіє насамперед небо, передаючи людям голос Божий, що сходить з небесних висот, освячується польотом Духа Святе повітря, освячується єство води, ніби привчаючи омивати разом з тілами і душі, і усе творіння земне радіє.
18 січня 2018
Свято Хрещення Господнього
Хрещення Господа тому названо Богоявленням, що в ньому явив Себе так чуттєво єдиний істинний Бог у Тройці поклоняємий: Бог Отець — голосом з неба, Бог Син — втілений — хрещенням. Бог Дух Святий — зішестям на Охрещуваного. Тут явлено і таїнство відносин осіб Пресвятої Тройці. Бог Дух Святий від Отця походить і в Сині почиває, а не походить від Нього. Явлено тут і те, що втілене домобудівництво спасіння звершено Богом Сином втіленим, співвластиве Йому, Духу Святому і Богу Отцю. Явлено і те, що і с
16 січня 2018
Розклад Богослужінь на свято Богоявлення: відео
А що третє свято - святе Водохреща... І починаються Богослужіння цього свята, 17 січня з вечірнього Богослужіння. Про святкові служби та освячення агіасми - крещенської води розповідає настоятель нашого храму, отець Віктор Маринчак Зверніть увагу, що це архівне відео. Розклад цього року такий самий: 17.01 (середа) Вечірнє богослужіння (початок о ...
15 січня 2018
Пластовий вертеп в нашому храмі:  відео
Пластуни зі Львова завітали в наш храм, де після Літургії показали модерний вертеп. Мюзикл в авторському виконанні з оригінальним сюжетом та яскравими масками колядники привезли на Вертеп-фест, що проходив у Харкові 13-14 січня. Пропонуємо вам відео виступу.
15 січня 2018
Українська сторінка в житії преподобного Серафима Саровського
Лівий престол нашого храму до революції був освячений 24 жовтня 1904 року в ім’я святого Феодосія, архієпископа Чернігівського та Преподобного Серафіма Саровського. Отже 15 січня, – день коли Церква згадує великого старця, дуже важливий в житті нашої парафії. Тому сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитись з українсько. сторінкою в житії преподобного Серафима Садовського.
15 січня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака на свято Обрізання Господнього: Іоанн Хреститель каже: "Вирівнюйте стежки для Нього, що приходить". Але й нам треба вирівняти ці стежки для самих себе, щоби ми могли зрушити з місця і йти до Бога.