30 березня 2018
Преподобний Олексій, людина Божа
30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа. Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Життєопис Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.
29 березня 2018
О.Віктор Маринчак у фільмі по А.Чехову «Страсна п’ятниця студента»
У неділю, 1 квітня, на телеканалі «Еспресо» о 23.59 дивіться черговий фільм із циклу програм «Метанойя» за участю настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака. На цей раз мова піде про оповідання Антона Чехова «Студент» і події які відбуваються у Страсну п’ятницю.
29 березня 2018
Розклад на 6-тий тиждень Великого Посту:відео
Добігають кінця дні Великого Посту. Останній тиждень його завершується одним з дванадесятих свят - Входом Господнім в Єрусалим. В цей день ми прийдемо до храму, щоб вітати Спасителя віттям верби та співом "Асанна в Вишні . Благословен, Хто йде в ім"я Господнє". Святковий цей день ніби відкриває двері найнапруженішого в духовному сенсі тижня- Страсного. Про особливості богослужінь останніх днів Посту розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак.
28 березня 2018
До Тебе ревно молимось за дім цей
Для віруючої людини є природним намагатися освячувати всі аспекти її життя. Тому церква на прохання віруючих благословляє їх житло, засоби персування і робочий простір. Сьогодні пропонуємо поговорити про чин освячення житла: як відбувається і який символічний зміст несе.
25 березня 2018
Проповідь у п’яту неділю Великого Посту (відео)
У нас є надія через спокутування, дію, зусилля, які докладав блудний син та Марія Єгипетська, здобути спасіння і воскресіння. Не просто споглядати, як Христос воскрес, а долучитись до цього через покаяння і власні зусилля.
24 березня 2018
Преподобна Марія Єгипетська: відео
Вона може навчити нас чогось дуже важливого. Святий Серафим Саровський не раз говорив людям які приходили до нього, що вся різниця між грішником, що гине, і грішником, який знаходить свій шлях до спасіння, в одному: в рішучості. Благодать Божа завжди поруч: але ми не завжди відгукуємося, як відгукнулася Марія; як вона відгукнулася на жах, що охопив її, коли вона усвідомила себе і, разом, святість, красу, цілісність і цнотливість Матері Божої, і на все, на все вона була готова заради того щоб зм
23 березня 2018
У неділю о.Віктор Маринчак у фільмі "Роман про Пилата" (анонс)
У неділю, 25 березня, о 23.59 на телеканалі «Еспресо» чергова програма із циклу «Метанойя» з о.Віктором Маринчаком. На цей раз студія "Док.Кіно.Трансформація" покаже глядачам фільм «Роман про Пилата».
23 березня 2018
Субота акафістна. Похвала Пресвятої Богородиці
У суботу п"ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері. Історія цього святкування, встановленого в ХІ столітті, сягає ...
21 березня 2018
40 мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні вояки в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
21 березня 2018
Стояння прп. Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
20 березня 2018
Розклад на 5-тий тиждень Великого Посту: відео
У середу, 21 березня, о 17.00, у нашому храмі служать Вечірню з покаянним каноном преп. Андрія Критського. Це єдиний раз на рік, коли надзвичайної потужності канон прочитується повністю. Служба називається стояння Марії Єгипетської. У п’ятницю ввечері - остання Пасія. Дивіться про розклад постових служб на цьому тижні.
19 березня 2018
Проповідь в четверту неділю Великого Посту: відео
Перед нами дуже висока гора, на яку нам всім дертися та дертися. І коли людина сягає чистоти серця, то вона перебуває на тих вершинах, де вже немає чим дихати. Хіба, що Богом! Хіба, що через молитву ти можеш підтримувати твоє земне життя. Нам треба розуміти – це надто складний шлях і дуже крута Ліствиця, але іншого способу перед нами немає.