6 жовтня 2020
9 жовтня - день апостола Любові (відео)
У середу, 9 жовтня, наша громада відзначає храмове свято. Історикам ще належіть усвідомити та дослідити, яку роль в житті Харкова зіграла Іоано-Богословська церква та її парафіяни. Перший український храм на Сході завжди був в авангарді всіх соціально-політичних та релігійних змін країни.
6 жовтня 2020
Свята первомучениця Фекла
7 жовтня, Свята Церква прославляє «первостраждальну» Феклу. Наставницю страждальців, ту, яка відкрила всім шлях мук. Здавна їй присвячувалося багато храмів. Ім’я святої первомучениці рівноапостольної Фекли поминається при постригу жінок в чернецтво.
5 жовтня 2020
Запрошуємо на свято (відео)
У п’ятницю, 9 жовтня, Церква згадує Апостола Євангеліста Іоана Богослова. Для нас це храмове свято і визначна подія в житті громади, що об’єдналася навколо апостола Любові. Ми плануємо зробити хресну ходу і запрошуємо парафіян приєднатися до Літургії, яка розпочнеться о 8.30. Напередодні Всенічна.
4 жовтня 2020
"Покінчити зі світом ненависті в собі", - Віктор Маринчак (відео)
«Якщо ми не співпрацюємо з Богом, то не зможемо врятуватись, бо проти волі людської Він не йде. Людина повинна скористатися свободою в усій повноті. Спасіння залежіть від нашого вільного вибору. Господь йде назустріч тим, хто зрікається себе, бере хрест і слідує за Христом!», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака. Допомогти ...
3 жовтня 2020
Зцілення дочки хананеянки
Уривок про зцілення дочки хананеянки викликає критичні запитання. Основні можна звести до наступного – чому Ісус виглядає жорстким, зверхнім та навіть не чутливим? На ці й подібні запитання існують різні пояснення. Спробуємо розібратися.
2 жовтня 2020
Святий благовірний князь Ігор Чернігівський
Християнський подвиг благовірного князя Ігоря, пам’ять якого ми сьогодні вшановуємо, порівнюють з подвигом святих Бориса і Гліба. Подібно до них, Ігор виявив смирення і жертовність, відмовився брати участь у міжусобній боротьбі за великокняжий престол, відкрив своє серце Господу і прийняв мучеництво. Князь Ігор був правнуком святого Ярослава Мудрого і сином Олега Святославича, який княжив у Чернігові та Новгороді-Сіверському. Святий Ігор жив у першій половині ХІІ століття, в період бурхливих кня
1 жовтня 2020
Найбільша заповідь при вихованні (відео)
Окриленість та натхненність вчителів вчить дітей більш, ніж сам предмет. Нам треба мати крила при викладанні і навчання малечі. Заохочуємо батьків, хто має можливість щось приємне, цікаве та корисне зробити чи показати для дітей нашої недільної школи, будь ласка, долучайтеся.
29 вересня 2020
День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
У сучасному світі, де панує зрада, безпринципність і культ споживацтва, історія про трьох дівчинок, яким було 9, 10 та 12 років може показатися дивною і навіть незрозумілою. Але тим-то й відрізняється християнин від звичайних людей, що він розуміє сенс жертовності, а мужність і готовність їти на смерть для нього не просто красиві слова.
29 вересня 2020
Свята мучениця Людмила
29 вересня свій День ангела святкують Людмили. Це ім'я означає «мила людям». Свята Людмила жила в кінці дев'ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя, дружиною чешского правителя і загинула за віру в боротьби з язичниками. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком ...
28 вересня 2020
Народний меморіал пам’яті (відео)
15 жовтня 2020 року на стіні нашого храму відкриється меморіал загиблим у російсько-українській війні. 271 прізвище наших земляків буде назавжди закарбоване на Іоано-Богословській церкві, де постійно моляться за героїв, що віддали життя за цілісність та незалежність України. Наразі тривають останні підготовчі роботи. На відкриття меморіалу приїде очільник ПЦУ митрополит Епіфаній. Це народний проект, яким (за допомогою наших священиків та парафіян) керує волонтерка Марина Полякова.
27 вересня 2020
Як нам зберегти надію (відео)
Авіакатастрофа під Чугуєвом, де загинуло 26 чоловік, страшенно вразила українців. У нашому храмі в неділю ми служили панахиду по хлопцям, згадуючи кожного поіменно. о.Віктор Маринчак розповів, як зберегти надію і продовжувати шлях до нашої свободи.
27 вересня 2020
Формула перебування у світі (відео)
«Хрест – це те, що воскрешає та зцілює. Він є джерелом нашого життя. Без нього не може бути спасіння і осмислення жертви, яка приноситься. Син Божий на хресті розкриває обійми всьому людству. Ми повинні воскресати разом з Ним і це є формулою нашого перебування у світі», - о.Віктор Маринчак.