18 березня 2018
Вітання громади: відео
У неділю, 18 березня, громада Івано-Богословського храму вітала о.Віктора Маринчака з Днем народження. Без пафосу та сердечно. Як завжди, душевно й по-сімейному. Було багато квітів, гарних слів і щирої любові від вдячних парафіян. Фрагменти поздоровлень в нашому відеосюжеті.
18 березня 2018
Інтерв’ю з о.Віктором Маринчаком
Якщо ти мовчиш, це теж участь у події. І дія, і бездіяльність є твоєю участю, вони на твоїй совісті. Як казав Михайло Бахтін: "У людини нема алібі в бутті". Ти не можеш ухилитися, або сказати, що ти тут не був. Був, тому й алібі нема. Вислів Мартіна Лютера "Я тут стою і не можу інакше" має бути девізом кожної людини.
18 березня 2018
З Днем народження! (відео)
У неділю, 18 березня, настоятель Івано-Богословського храму о.Віктор Маринчак святкує свій день народження. Бажаємо йому міцного здоров’я, наснаги і Божого благословення на многая -многая літа.
17 березня 2018
Преподобний Іоанн Ліствичник
В четверту неділю Великого Посту вшановується пам"ять великого вчителя духовного життя, преподобного Іоанна Ліствичника
16 березня 2018
У неділю "Метанойя" про Василя Стуса
У неділю, 18 березня о 23.59 на телеканалі «Еспресо» дивиться чергову програму із циклу «Метанойя» про життя і творчість Василя Стуса. Чи може митець бути поза суспільними процесами? Чим людина розплачується за свій талант? Чого не вистачило поколінню українських шестидесятників? На ці та інші питання у фільмі «Геній Василя Стуса»дає свої відповіді о.Віктор Маринчак.
16 березня 2018
Батько пороків
Серед гріхів, про які не так часто ми звикли згадувати на сповіді, особливо місце займає лінивство. Між тим, саме воно вважається батьком всіх пороків. І це не випадково, бо лінивство духу, не вправляння у добрих справах веде до гибелі душі.
14 березня 2018
Міфи й правда про соборування
СОБОРУВАННЯ: ПРОЩЕННЯ ЗАБУТИХ ГРІХІВ Таїнство Єлеопомазання частіше називають Соборуванням (оскільки воно зазвичай відбувається декількома священиками, тобто соборно). У чому ж його суть? По-перше, молитви цього таїнства можуть зцілити хворого, якщо на те буде Божа воля. По-друге, що не менш важливо, в таїнстві Соборування людина отримує прощення гріхів. Але яких гріхів? ...
12 березня 2018
Духовні зустрічі: анонс (відео)
Нагадуємо, що завтра, 13 березня, відбудеться чергова зустріч з циклу Духовних бесід. Цього разу розмова піде про Таїнство Священства. Настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак та священик отець Геннадій Рохманійко поділяться своїм досвідом та роздумами щодо цього. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь. Початок о 18.00
11 березня 2018
Проповідь на Хрестопоклонну неділю: відео
Відчуття: все, вичерпано, до краю, спустошено й не має далі вже сил. І тут перед нами з’являється Хрест. Перед безсилими, тими, хто втратив все, сенс свого існування з’являється він, на якому Спаситель відкриває обійми. Закликає нас до себе, щоби ми, вклоняючись, відчули, як виходить отрута, що накопили у своєму житті.
10 березня 2018
Прот.Олександр Шмеман: Переполовинення Посту. Хрест
Третя неділя Великого Посту названа Хрестопоклонною. На Всенощній того дня після Великого славослов`я Хрест урочисто виноситься на середину храму і лишається там цілий тиждень; після кожного богослужіння чиниться особливе поклоніння Хресту. Зауважимо — про Хрест мовиться в усіх піснеспівах цієї неділі, але не про муки на Хресті, а про перемогу ...
9 березня 2018
О.Віктор Маринчак про роман «По кому подзвін»
На телеканалі «Еспресо» продовжується показ програм із циклу «Метанойя». У неділю, 11 березня, о 23.59 будемо говорити про роман Ернесто Гемінґвея «По кому подзвін». Чому люди їдуть на фронт? Як за кілька днів пережити ціле життя? Чи можна через любов сховатись від трагічної реальності? – про це та багато іншого дивіться у черговому фільмі студії «Док.Кіно.Трансформація».
9 березня 2018
Харків"яни читають Шевченка: відео
До 204-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка, мешканці міста Харків читають віршовані рядки великого Кобзаря. Серед них настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак. Особливого значення ці рядки набувають у наш час. Час, коли Харків став прифронтовим містом, та містом, що стало трампліном в майбутнє як переселенцям з тимчасово окупованих ...