17 січня 2020
Купання в ополонці та гріхи
Протягом останніх років 19 січня під час або після Великого водосвяття все частіше спостерігаємо таку картину: у водоймах влаштовуються масові пірнання й купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді. Улюблені брати і сестри, обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів! Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.
17 січня 2020
Інтерв’ю з о.Віктором Маринчаком (відео)
Рік тому Православна церква України отримала Томос. Як жила церква цей рік? В якому стані вона зараз? Як іде процес визнання? Чи стала церква незалежною від політики? Про це та інше в програмі «Насправді» розповідав отець Віктор Маринчак, настоятель храму Івана Богослова ПЦУ.
17 січня 2020
Безмолвное житие
"З безмовністю молитви тісно зв’язана вся церковна поезія, усі богослужбові тексти, що співаються або читаються в храмі. Зрозуміти їх у відриві від практики молитовного мовчання практично неможливо." Це рядки з книги «Господу помолимся » отця Георгія Чистякова, філолога, історика та богослова, в якій він наводить свої роздуми та дослідження церковної поетики
16 січня 2020
Коли у нащому храмі святитимуть воду (відео)
Велике освячення води у нашому храмі відбуватиметься одразу після Літургії в суботу та неділю. Тож можна приходити на Богослужіння 18 та 19 січня. Більш докладно про служби, пов’язані зі святом Богоявлення, розповідає настоятель храму о.Віктор Маринчак.
15 січня 2020
Про благодать і закон (відео)
«Безумовно, благодать Божа надається нам не по наших заслугах. Але це не означає, що від нас не вимагається праці, наслідування закону та відповідального служіння за всіма правилами і настановами, які закладали такі люди, як святитель Василь Великий.
14 січня 2020
Святитель Василій Великий
14 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.
13 січня 2020
Розклад на тиждень (відео)
На цьому тижні, окрім звичайних служб та молебнів, маємо також два свята. Вже 14 січня Церква вшановує пам'ять святителя Василя Великого, а на вихідні – Богоявлення. Коли у нашому храмі святитимуть воду на Хрещення, читатимуть Царські часи та який розклад Богослужінь найближчі дні – розповідає о.Віктор Маринчак. ...
12 січня 2020
Праведність - це скарб, за який треба платити (відео)
Ціна праведності важко дається нам - живим людям. Ми спочатку робимо, а потім думаємо. Лише після цього каємось і намагаємось виправдати себе, свою поведінку, долю. Ми слабкі проти сумнівів, спокус, гріха. Але у нас завжди є можливість схаменутися, як Йосип, вчасно увірувати, як Яків, покаятися, як Давид. Праведність – це скарб, за який треба платити.
12 січня 2020
Парафія привітала о.Геннадія (відео)
Івано-Богословського парафія привітала з днем народження другого священика нашої церкви о.Геннадія Рохманійка. Після недільної Літургії настоятель храму о.Віктор Маринчак відзначив особливу роль, яку грає в житті парафії його друг, учень і співслужитель. Пропонуємо до вашої уваги фрагменти відеопривітання.
11 січня 2020
Втеча до Єгипту: проповідь
Стараймося, з одного боку, усвідомити, яке терпіння Син Божий узяв на Себе на початку Свого життя. Це - частина того процесу відкуплення, одна із форм терпіння, якими Він нас освячує, спасає. А з іншого – подумаймо, як ми можемо цю обставину, про яку говорилося, маючи конкретні порівняння, краще зрозуміти, ніж люди тих часів, коли не було біженців, коли не було скитальців, коли кожний міг спокійно жити у своєму домі. Сьогодні ми маємо перед очима тих, про кого говорить Ісус Христос, - чужинців,
11 січня 2020
В пам"ять Вифлеємських немовлят
11 січня Православна церква (у Католицькій церкві день пам’яті перепадає на 28 грудня) шанує пам’ять “14000 Вифлеємських немовлят-мучеників”. Чому цих немовлят так багато? Адже їх навіть не можна вважати мучениками за Христа – вони нічого про Христа не знали. І все-таки цей день пам"яті наповнений глибоким сенсом, що став у наші часи ще більш актуальним.
10 січня 2020
 Привітання настоятеля (відео)
Пропонуємо до вашої уваги маленький фільм, де настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак читає вірші, розповідає про різдвяні емоції та говорить про найважливіше. Веселих свят!