18 лютого 2021
Покаяння відкрий мені двері (відео)
Вже у цю суботу, 20 лютого 2021 року, на Всенічній ми вперше співаємо «Покаяння відкрий мені двері» і Православна Церква починає готуватися до Великого посту. Неділя митаря і фарисея – перший крок на шляху до нашого покаяння. Чекаємо всіх на службах, про розклад яких ви можете дізнатися на нашому сайті.
17 лютого 2021
Святитель Феодосій Чернігівський
18 лютого Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Феодосія Чернігівського, який є одним з небесних покровителів нашого храму. Пам'ятаємо, що раніше Іоано-Богословський храм мав три приділи, і правий був освячений на честь саме святителя Феодосія Чернігівського і преподобного Серафима Саровського. Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років ХVII ...
17 лютого 2021
День пам`яті Героїв Небесної Сотні у Харкові
У суботу, 20 лютого 2021 року, на майдані Небесної Сотні настоятель нашого храму і духовник харківського Євромайдану о.Віктор Маринчак відслужіть панахиду за загиблими Героями. Громадській захід почнеться о 13.00 на місці, де, сподіваємось, незабаром буде встановлено меморіальний комплекс Небесної Сотні.
16 лютого 2021
Тривають реставраційні роботи (відео)
На минулому тижні завдяки допомоги парафіян та волонтерів вдалося повністю підготувати нову частину храму до реставраційних робіт. Винесені тони плитки та різного мотлоху, книги і різні речі, що зберігались в приміщенні, в якому починаються будівельні роботи. Про подальші амбітні плани громади розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
15 лютого 2021
о.Віктор Маринчак про єднання закону з благодаттю (відео)
«Ми приймаємо Стрітення, як зустріч між благодаттю і законом, що є правилом нашого існування. Без морального закону благодать може виявитися безсилою. Не маючи цього єднання нам не збудувати ні церковного життя, ні суспільного» - о.Віктор Маринчак.
15 лютого 2021
Стрітення Господнє
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми святкуємо 15 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
14 лютого 2021
О.Віктор Маринчак: «Найстрашніше втратити тотожність собі»  (відео)
«Він був покірний волі Божий, що є ознакою кожної віруючої людини. Якщо ти підкорюєшся їй, то набуваєш надзвичайних сил. Тобі немає чого боятися, ти стаєш насправді духовно могутнім і можеш долати всі перешкоди, бо ти знаєш, що буде воля Божа, а я приймаю її» - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
14 лютого 2021
Нам треба повернутися до самих себе
«Як же нам потрібен той, Хто почне нас шукати, знайде і скаже: «Я прийшов тебе врятувати». Через це у нас є надія і та болюча радість, яка охоплює душу, бо ти грішний, але не самотній. Він не просто простить, а шукатиме тебе, щоб спасти», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
13 лютого 2021
Про Закхея
Сьогодні ми згадуємо розповідь про Закхея, про багатого, знатного чоловіка, який жив у малому містечку, де всі його знали. Він теж хотів побачити Христа, тільки він був такий малий ростом, що в натовпі йому було неможливо Його побачити навіть здалеку. І тоді він зробив щось, що є просто героїзмом: перед ...
12 лютого 2021
о.Віктор Маринчак: "Про совість та громадянське суспільство" (відео)
Сім роки тому, у найважчі дні Революції Гідності, о.Віктор Маринчак звернувся до харківського Євромайдану з промовою про совість. Ми вирішили нагадати ті слова, які сьогодні не менш актуальні та важливі.
11 лютого 2021
Три святителі, що припинили ворожнечу
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст.
10 лютого 2021
Перед дверима храму Твого (фоторепортаж)
"Двері, двері. В премудрості будьмо уважні," - чуємо ми на кожній Літургії. Цього року ми святкуватиме 30-ти річчя нової історії Іоано-Богословського храму. До ювілею готуються масштабні роботи по реконструкції будівлі церкви. Першою ластівкою стали встановлені на цьому тижні нові двері на північній стороні.