6 квітня 2021
Іконографія Благовіщення Пресвятої Богородиці
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
5 квітня 2021
Розподіл нашої подальшої молитовної праці (відео)
Вже у вівторок ввечері в нашому храмі буде Вечірнє Богослужіння з освяченням хліба, вина, зерна та єлею, а у середу вранці свято Благовіщення й Архиієрейська Літургія. Насиченими службами будуть п’ятниця, субота і неділя. Літургія Ранішеосвячених Дарів, Парастас, Пасія, Панахиди, Соборування, поминальна субота – Великий піст долає екватор. Детальніше про розподіл нашої молитовної праці розповідає о.Віктор Маричнак.
4 квітня 2021
Шлях до спасіння пролягає  через Голгофу (відео)
«Коли ми знесилені та не знаємо, що буде далі. Коли переживаємо відчай покинутості Богом і з уст виривається: «Господи, нащо Ти мене покинув?», в цей час Промисел Божий прокладає нам шлях до Воскресіння. Ми погодились взяти на себе хрест, а тому маємо Силу, що долає розгубленість, пекло і смерть й яка веде нас до Спасіння», - о.Віктор Маринчак.
3 квітня 2021
Причастя без сповіді
Серед православних християн в Україні поширена думка, що прощення гріхів, здійснених після таїнства Хрещення, відбувається виключно як результат сповіді — індивідуальної або принаймні загальної, в кінці якої священник читає розрішальну молитву. Але чи так воно насправді? Чи можна причащатися без сповіді? Наскільки ці таїнства об’єднані?
3 квітня 2021
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
3 квітня 2021
о.Геннадій Рохманійко про Левія Матея (відео)
«Левій Матей кидає все та остаточно спалює мости. Вороття назад вже немає. Він втрачає корпоративну єдність з митарями і грішниками. Лишає дуже багато по мирським міркам, але здобуває значно більше – через століття мільйони людей, читаючи його Євангеліє, приходять до Христа», - із проповіді о.Геннадія Рохманійко.
1 квітня 2021
о.Віктор Маринчак про два способи любові (відео)
Як знайти мир зі світом, у якому триває війна і гинуть найкращі? Як слід розуміти заповідь любити своїх ворогів, коли вони катують та вбивають твоїх рідних? Чи можна примиритися і простити тих, хто стоїть на боці зла? На непрості питання під час війни, дивлячись в очі невтішних батьків та вдів, відповідає о.Віктор Маринчак.
1 квітня 2021
Духа безнадійності не дай мені (відео)
У молитві Єфрема Сиріна ми просимо не дати нам духа безнадійності. Те, що церковнослов’янською мовою називають «унынием» є браком нашої віри. У такому стані людина не знаходить собі місця, не має жодних сподівань і навіть бажання працювати над собою. Вона нічого не хоче ні від себе, ні від життя, перебуваючи в апатії та пригніченості. о.Віктор Маринчак розповідає чому це небезпечно.
31 березня 2021
Пасія - згадка про Страждання Спасителя.
Кожну п’ятницю під час Великого Посту, після Вечірнього Богослужіння в Івано-Богословському храмі звершується чин Пасії. Що це таке і чому варто побувати на Вечірньому Богослужінні - читайте на нашому сайті.
30 березня 2021
Розклад служб на найближчий тиждень (відео)
У п’ятницю ввечері та в суботу вранці у нас поминальна служба. «Парастас» перекладається з грецької мови як клопотання. Вся Церква молиться за своїх від віку спочилих і читаються записки за померлих. У п’ятницю ввечері в темряві при запалених свічках звершується Пасія. Про всі постові служби тижня в Іоано-Богословському храмі розповідає о.Віктор Маринчак.
29 березня 2021
Преподобний Олексій, людина Божа
30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа. Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Життєопис Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.
28 березня 2021
Потреба в покаянні, що відкидає темряву (відео)
«Людина має потребу покаяння, яке відкидає темряву, що заполонила наші серця, душі і помисли. Мета молитов не в отриманні усіляких гараздів, а щоб здобути Божественне світло. Шлях, безумовно, пролягає через Голгофу. Спробуємо долучитись до цього хоча би думками, почуттями, співпереживанням, щоб осягнути обсяг Його жертви і Любові», - о.Віктор Маринчак.