2 липня 2020
Наука стриманості (відео)
Триває Петрів піст і ми продовжуємо говіти. А говіти означає готуватися до причастя. Намагаємось стримуватись в усьому й у першу чергу в справах, емоціях, ставленні до людей. Це головний піст у нашій поведінці та способу життя. Попереду свята, тож готуємось їх гідно зустріти
1 липня 2020
Cвятитель Іоан Шанхайський і Сан-Франциський
У нас, християн Слобожанщини, є особливий покровитель, великий земляк, виходець зі славетного шляхетського роду Максимовичів - святитель Іоан, архиєпископ Шанхайський і Сан-Францизький. Святитель Іоан, як сказано в акафісті йому - останніх часів чудотворець, більшу частину життя провів поза Україною. Він духовно служив багатьом народам, але українська ментальність проявилася в його ...
30 червня 2020
Церква дає відповідь на головне питання (відео)
Як стати на інших шлях, який веде до світла, добра, любові? Церква дає відповідь на це питання можливістю покаяння. Те, що не здатна зробити людина - спроможний втілити в наше життя Бог. Те, що отруює, гнітить, душіть і розриває мою душу на шматки може бути припинено і відокремлене від мене. О.Віктор Маринчак ділиться своїм досвідом.
29 червня 2020
Ми сповідуємо інші цінності (відео)
Христос говорить: «Шукайте ж найперше Царства Божого і Правди Його, а все інше вам додасться». Врешті-решт перед нами завжди стає дилема: служити Богу чи мамоні. Чи не маємо ми перед собою людей, які сповідують тільки культ багатства, добробуту та всіх земних гараздів? Все інше для них нісенітниця та дурниці. Але Господь кличе нас до утвердження абсолютних цінностей.
28 червня 2020
о.Віктор Маринчак: "Маємо відрізнятись від язичників" (відео)
На відміну від язичництва християнство пропонує дещо більше, ніж земний добробут та насолода. Люди, що служать таким цінностям, як любов і милосердя, чистота і правда, свобода і чесність здобувають духовний стан, якому може позаздрити кожен з нас. Це стан єдності з Любов’ю та світлом, що прагне кожна людина, бо її душа з природи - християнка.
27 червня 2020
Третя неділя після П’ятидесятниці
У третю неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує слова Христові про важливість Небесного Царства. Нагорна проповідь, Карл Генріх Блох На божественній літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: “Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим, то і все тіло твоє буде світлим; коли ж око твоє буде нечистим, то і все тіло твоє темним буде. Отже, якщо світло, що в тобі, є темрявою, то яка ж тоді темрява?
27 червня 2020
Храм потребує підтримки (відео)
Усією церковною громадою ми продовжуємо відновлювати наш храм. Наразі тривають будівельні роботи на даху. Дякуємо всім людям, які різними способами допомагають нам, але не будемо заспокоюватися, бо ще дуже багато треба зробити. о.Віктор Маринчак звернувся до парафіян.
26 червня 2020
Зі злом не може бути компромісу (відео)
Біда тих обставин, в яких ми перебуваємо, полягає в тому, що ми непомітно сповзаємо в прірву. Коли мова йде про спасіння, то не може бути ніякого компромісу. Наша Церква бере меч, бо має мужність та міцний дух. Ми можемо це наслідувати заради нашого спасіння, а іншого шляху у нас немає.
25 червня 2020
"Все входить в задум Божий", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Наші страждання, обставини, умови, в який ми перебуваємо, випробування, втрати, хвороби – все це входить в задум Божий. Тому вони не безглузді, а наповнені сенсом. Іноді ми переживаємо нестерпні муки і думаємо, що Бог нас покинув. Але насправді цього не може бути», - о.Віктор Маринчак.
24 червня 2020
Апостоли Варфоломій і Варнава
Сьогодні Свята Церква вшановує пам'ять відданих послідовників Христа, життя яких є прикладом жертовності і самозречення – апостола з дванадцятьох Варфоломія та апостола з семидесяти Варнави. Свої життя, сповнені подвижницької праці, покровительства тим, хто його потребує, любові до ближніх, вони присвятили служінню Істині та проповідуванню Слова Божого серед народів. Святий апостол ...
24 червня 2020
Ікона Божої Матері "Достойно є" ("Милуюча")
У багатій літургійній скарбниці Православної Церкви часто знаходимо особливі перлини - молитви передані чудесними подіями. Ось так і з улюбленою молитвою, яку повторюємо багато разів у крузі богослужбових відправ, а особливо, яку так урочисто співаємо під час Божественної Літургії: «Достойно є». 24 червня Православна Церква вшановувала ікону Пресвятої Богородиці «Достойно є» (або «Милуюча»), історія якої тісно пов’язана з цією молитвою.
21 червня 2020
о.Віктор Маринчак: «Хтось повинен віддати себе в жертву» (відео)
«Царство Боже може бути не тільки всередині, а й посеред нас. У спілкуванні, взаємодії, любові. Історія, безумовно, буває лихою і темною, сповненою зла, ненависті та жорстокості. Але можна створити й священну історію. Протягом тисячоліття на нашій землі продовжується ця боротьба. І хтось повинен віддати себе в жертву заради миру і любові, щоб не дати ворожнечі захопити світ», - о.Віктор Маринчак.