12 листопада 2019
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України.
10 листопада 2019
Протистояння різних систем цінностей (відео)
Ми бачимо протиставлення: любові та ненависті, радості з’єднання з Богом і несамовитої люті, добра зі злом. Чому мешканці гадаринської країни так шкодують за свинями? Тому, що обирають не цінності, а матеріальний інтерес. Вони не зрозуміли, що приніс їм Христос. В їх приземленому світі цінністю є лише те, що можна потримати руками. Обрати благодать, любов і спасіння вони не здатні.
10 листопада 2019
Параскева П’ятниця - заступниця жінок
10 листопада відзначають день великомучениці Параскеви Іконійської. Пам’ять про цю християнську постать особливо почитали на слов’янських землях. Параскеву або ж, якщо перекласти, П’ятницю вважали заступницею жінок, покровителькою рукоділля, ринку. Історія про Параскеву-П’ятницю цікава тим, що має аж п’ять відомих у християнстві різних історії про жінок із таким ім’ям.
9 листопада 2019
Преподобний Нестор Літописець
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повести временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
8 листопада 2019
Дмитро Солунський та Україна
Дар чудес, нетлінність тіла та мироточивість стають джерелом великого й широкого культу св. Дмитра не лише в Греції, але й в Україні. Він завжди вважався покровителем воїнів, і в історії нашої країни ми не раз стикаємося з його святим заступництвом. Про його біографію написано чимало, тому пропонуємо до уваги цікаві факти з вшанування святого Дмитра Солуньского у Київському Православ’ї.
7 листопада 2019
Парафіяльне життя (відео)
У нашому храмі, окрім звичайних служб за розкладом, відбувається ще багато цікавих і вартих уваги подій. По неділях після Літургії працюють недільні школи для дітей та дорослих, проводить заняття гурт небайдужих до української культури, якій наразі вивчає творчість митців «Розстріляного Відродження», діє «Пласт», працює бібліотека. У будні дні служать молебні.
6 листопада 2019
«Нам треба намножувати любов», - о.Віктор Маринчак (відео)
«Як нам достукатись до самих себе? Пропозиція дуже проста - створити всередині Царство Боже. Щоб в серці були не злоба, роздратованість чи ненависть, а великодушність, терпіння та спокій. Тоді ти починаєш це випромінювати навколо себе. То була би велика перемога, коли ми могли утворити Царство Боже хоча б на двох. Нам треба намножувати любов!», - о.Віктор Маринчак.
5 листопада 2019
Апостол Яків брат Господній
5 листопада Церква вшановує пам'ять апостола Якова, брата Господнього за плоттю (бл. 63). До імені цього святого часто додають – «брат Господній за плоттю», але не всі богослови згодні з таким додатком, бо, як вони вважають, тоді в декого можуть закрастися сумніви щодо постійного дівоцтва Богородиці. Насправді ж ані канонічні, ...
3 листопада 2019
о.Віктор Маринчак: Притча про багача і Лазаря (відео)
Є два виду гріха. Один, коли людина зовсім не вірить в Боже милосердя. Другий, навпаки, коли вона не хоче нічого робити сама, не бажає докладати зусиль, а тільки покладається на волю Господню. Ми не випадково маємо Закон, бо мусимо його виконувати. Бог милосердний, але вимагає від нас дій і конкретних вчинків.
2 листопада 2019
Воскресіння сина вдови з Наїну
З Євангельського уривку бачимо, що Наїнська вдова була бідною жінкою. Її єдиного сина ховали у відкритому гробi. До того ж коли Христос сказав йому: “Юначе, тобі кажу, встань”, – чоловік одразу сів і почав говорити. Не було необхідності розв’язувати його
1 листопада 2019
Димитрівська поминальна субота
Молитва за померлих хрещених родичів та близьких — щоденний обов’язок кожного християнина. Проте є в році шість днів (так званих «батьківських» субот), у які Церквою встановлено особливе поминання «одвіку спочилих» , тобто в усі часи померлих побратимів у вірі. Одна з таких субот, яка цього року припадає на листопад, називається Димитріївською (бо вона завжди передує дню пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського).
30 жовтня 2019
Згадаємо всіх померлих (відео)
У суботу Церква згадує всіх померлих. Особливо в цей день моляться за спокій душ спочилих воїнів, що віддали життя за Батьківщину. Дмитрівська поминальна субота - особливий день церковного року, коли ми у всій повноті відчуваємо, що у Бога всі живі. Вечірнє Богослужіння почнеться в нашому храмі у п’ятницю, о 17.00, а поминальна Літургія - у суботу о 8.30.