14 листопада 2020
Зцілення Гадаринського біснуватого
У недільному Євангелії ми читаємо про зцілення Гадаринського біснуватого. Ця розповідь Спасителя ставить нас віч-на-віч з трьома різними і несумісними положеннями, про які християнам варто завжди пам’ятати. Спробуємо розібрати євангельський епізод разом з відомим богословом сучасності.
13 листопада 2020
Безсрібники і чудотворці Косма та Даміан
14 листопада Православна Церква вшановує молитовну пам’ять святих братів-чудотворців Косми та Даміана та їхньої матері преподобної Феодотії. Цікаво, що церква вшановує три пари святих, які жили в різні часи і в різних місцях, але Асійські найбільш відомі.
12 листопада 2020
Святитель Лука Кримський про недбалість
«Господи і Владико життя мого! Духа недбалості, безнадійності, владолюбства і марнослів’я не дай мені!» Такими словами розпочинає святий Єфрем Сирін свою величну молитву. Чому ж починає він з прохання позбавити його недбалості (лінивства), наче і немає тяжчих гріхів, ніж лінивство?
11 листопада 2020
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України.
11 листопада 2020
Книга про о.Віктора Маринчака  (інтерв’ю)
У нашому храмі ви можете придбати книгу про о.Віктора Маринчака «Досвід навернення». Широку презентацію видання через карантин прийшлося скасувати, але, оскільки вона викликала широкий резонанс, то ЗМІ продовжують про неї писати і говорити. Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з авторами книги, що нещодавно вийшло на сторінках МГ «Об’єктив».
10 листопада 2020
Карантин посилюється: бережіть себе (відео)
Продовжуємо молитися за всіх, хто захворів на коронавірус. Попри карантин вихідного дня всі служби у нашому храмі відбуваються за розкладом. Його можна прочитати на нашому сайті. Між тим, о.Віктор Маринчак звернувся до громади з приводу посилення епідемії.
10 листопада 2020
Параскева П’ятниця - заступниця жінок
10 листопада відзначають день великомучениці Параскеви Іконійської. Пам’ять про цю християнську постать особливо почитали на слов’янських землях. Параскеву або ж, якщо перекласти, П’ятницю вважали заступницею жінок, покровителькою рукоділля, ринку. Історія про Параскеву-П’ятницю цікава тим, що має аж п’ять відомих у християнстві різних історії про жінок із таким ім’ям.
9 листопада 2020
Преподобний Нестор Літописець
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повести временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
8 листопада 2020
 «Віра від слухання», - о.Віктор Маринчак  (відео)
«Нам необхідні Його вказівки, твердження та вимоги. Із того, щоб їх прийняти, зрозуміти і наслідувати й народжується наша віра. Потрібно, щоб Хтось навчив мене як робити, аби я звершив те діло, без якого віра є мертвою», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
8 листопада 2020
Про Лазаря і сенс страждань (відео)
«Страждання – це вже справа. Тому кожен із нас повинен сприймати свої страждання та біль близьких, як несіння хреста, а через те, як щось глибоко осмислене. Страждання завжди змістовне, а коли ми додаємо зміст в наше існування, то вже щось виконуємо», - о.Віктор Маринчак.
8 листопада 2020
Пам"яті архимандрита Віктора Мамонтова (відео)
8 листопада, чотири року тому, відійшов до Господа архимандрит Віктор Мамонтов. І хоч жив він у далекій Латвії, але через свої книжки та листування з нашими парафіянами був пов"язаний з нашим храмом. Багато років тому, коли створювались перші молитовні групи при нашому храмі отець Віктор Мамонтов в листуванні докладно розповідав ...
7 листопада 2020
Притча про багача і Лазаря
У недільному Євангелії читається одна з найпарадоксальніших притч, яку за часи свого земного служіння розповів Спаситель. Йдеться про багача і Лазаря. Тут є над чим замислитись, бо для уважного читача вона дає відповіді на багато питань нашого християнського життя.