9 березня 2018
Поминальна субота
Чи є в Біблії згадка про те, що молитви за покійних мають якийсь сенс? І чи можуть молитви впливати на замогильну долю наших близьких? Питання цікаві і важливі набувають особливої актуальності в дні особливого поминання померлих. Днями відспівував літню жінку. Після відспівування звернувся до родичів з напутливим словом. Говорив, як ...
7 березня 2018
До дня народження Т.Г. Шевченка
Шевченка називають пророком України. Частіше це є образний вислів, але пророцтво його має і реальний зміст, відповідний біблійному тлумаченню. Поза сумнівом, він носив у собі духовну візію, дану йому Богом. Як людина він мав багато вад і гріхів, але його устами часто говорило Провидіння.
6 березня 2018
Чи можна православній жінці носити брюки?
Задайте це питання православним, і ви отримаєте швидку і чітку відповідь: не можна, традиція така. Більш досвідчені в Писанні можуть додати: апостол Павло сказав, що жінці не можна ходити в чоловічому одязі. Але наскільки обґрунтована ця традиція і про що насправді пишеться в Біблії?
5 березня 2018
 У нашому храмі поновлюється  цикл бесід  «Таїнства Церкви»
У наступний вівторок, 13 березня, відбудеться вже сьома бесіда,яка буде присвячена Таїнству РУКОПОЛОЖЕННЯ. Зокрема, хто може стати священиком, як проходить Таїнство Хіротонії, яку велику роль відіграє духовний отець у житті кожного християнина.
4 березня 2018
Проповідь в неділю 2-гу Великого Посту (відео, архів)
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 2-гу Великого Поста, святителя Григорія Палами: Вони повинні через нашу молитву, яка виявляє нашу любов, побачити світло Господнє ,світло Фаворське. Світло, що явлене, коли Бог преобразився, і світло, що повинно преобразити кожного з нас.
3 березня 2018
Святитель Григорій Палама
В другу неділю Великого Посту вшановуємо пам"ять святителя Божого Григорія Палами, а також всіх преподобних отців, що засяяли в подвигах у славнозвісній святині нашого народу - Києво-Печерській Лаврі.
3 березня 2018
Виступ о.Віктора Маринчака на презентації книги спогадів Юрія Шевельова (відео)
На презентації книги спогадів Юрія Шевельова в Літмузеї о.Віктор Маринчак говорив вибір ідентичності, як особистий вибір. Про проблему меншовартості і що з цим робити. Про шляхетність та її важливість у нашому суспільстві. Пропонуємо до вашої уваги виступ настоятеля нашого храму, а саму книгу можна почитати в церковній бібліотеці.
1 березня 2018
Розклад на цей 2-гий тиждень Великого Посту: відео
Від п"ятниці другого тижня Великого Посту звершуватись особлива постова служба -Пасія, під час якої згадуються Страждання Спасителя. Починається вона відразу після вечірнього богослужіння. Про інші особливості богослужінь цього тижня розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак.
1 березня 2018
У неділю 4 березня "Метанойя" з о.Віктором про Пастернака (анонс)
Продовжується показ циклу програм за участю о.Віктора Маринчака на телебаченні, У неділю, 25 лютого на каналі "Еспресо" дивіться черговий фільм із циклу «Метанойя» «Віддзеркалення Пастернака». Як, незважаючи на обставини, вистояти і не зламатися? Чому революція не дає відповіді на головні питання? Чим вимірюється градус кохання поетів та безпринципність серця?
1 березня 2018
Пасія. Молитовна згадка про Страждання Спасителя.
Кожну п’ятницю під час Великого Посту, після Вечірнього Богослужіння в Іванно-Богословському храмі звершується чин Пасії. Що це таке і чому варто побувати на Вечірньому Богослужінні - читайте на нашому сайті.
27 лютого 2018
Що означають слова "Я порушив піст"?
Протоієрей Костянтин Камишанов: Піст дає нам можливість пожити іншим життям, дізнатися про радість мирного праведного життя, знайти блаженство не в боротьбі та накопиченні благ, а в любові до ближнього та Бога.
25 лютого 2018
Проповідь в 1-шу неділю Великого Посту: відео
Чому гинуть найкращі? Чому не стверджується правда? Чому за її крихту приходиться платити таку дорогу ціну? Чому вмирають наші діти? Існує така Богословська наука, як теодицея, виправдання Бога, коли рахунок йому ми пред’являємо в усій повноті.