7 липня 2017
"Цілі покоління виконують роль предтечі", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Історія невблаганна для тих, хто йде попереду і крокує першими. Хто лише готує і розчищає шляхи. Ті, що беруть на себе цю місію - вони приречені, але без них не обійтись», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Різдва Івана Хрестителя.
7 липня 2017
Різдво Іоанна Хрестителя
7 липня Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Сам Спаситель казав про нього: «Серед народжених жінками не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя». Отже, згадаємо сьогодні Предтечу нашого Господа.
6 липня 2017
Слово на Різдво Іоанна Хрестителя
Митрополит Антоній Сурозький: І ось перед кожним з нас стоїть цей образ Хрестителя. Кожен з нас один до одного, до кожного іншого, посланий як передтеча, щоб скзати слово, таке чисте, таке вільне від самого себе, від самолюбства, від марнославства, від всього того, що робить кожне наше слово пустим, ницим, гнилим. Чи робимо це з готовністю зійти на нівець, тільки б з цієї людини виросла жива людина, наречена вічного життя?
4 липня 2017
 Телефір з о.Віктором у програмі "Відзеркалення" на АТН (відео)
У середу, 5 липня, на телеканалі «АТН» гостем програми «Віддзеркалення» буде о.Віктор Маринчак. Разом з авторами циклу «Метанойя» настоятель нашого храму розповість про проект і поділиться своїми думками про актуальні проблеми сьогодення. Перший показ ефіру о 19.00 після новин «АТН», а потім кілька разів протягом вечора і вранці.
4 липня 2017
Парафіяльне життя (відео)
Чому так важливо бути присутніми на Вечірньому Богослужінні? Який духовний зміст та силу несуть пісноспіви, стихири, тропарі на службі, що звершується напередодні Літургії? Коли на цьому тижні на нас чекають дивовижні миті святкової Всенічної? – про це розповідає настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак.
3 липня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Чому вчить нас недільне читання Євангелія про зцілення Спасителем капернаумського сотника і як ми мусимо відповідати своєю вірою на виклики часу. Проповідь отця Віктора Маринчака у четверту неділю по П’ятидесятниці.
2 липня 2017
Зцілення слуги капернаумського сотника
Одразу після Нагірної проповіді ми читаємо в Святому Письмі дивовижну євангельську розповідь про зцілення слуги капернаумського сотника. Обидва є прообразами сучасної людини та її ставлення до проблем. Це дуже повчальна історія про владу і смирення, віру та прагнення Бога.
1 липня 2017
Cвятитель Іоан Шанхайський і Сан-Франциський
В нашому храмі 2 липня завжди вшановували пам'ять святителя Іоана (Максимовича), єпископа Шанхайського і Сан-Франциського. Його ікона займає в Іоанно-Богословській церкві почесне місце, і це не випадково. Саме на Харківщині він народився, тут навчався в університеті та сформувався як особистість. Матеріал про нього читайте на нашому сайті. Ідеал православного чернецтва ...
30 червня 2017
Митр. Антоній Сурозький: Бесіда про християнський шлюб
Я вирішив цю бесіду присвятити темі про сім’ю та шлюб. Мені здається, що в світі, законом якого є розмежованість, протистояння, напружені відносини між окремими людьми, суспільними групами і народами, ця тема надзвичайно важлива. Шлюб – диво на землі. В світі, в якому все нарізно, шлюб – це місце, де двоє, ...
29 червня 2017
50 псалом - спасенний шлях покаяння
Псалтир – найулюбленіша книга Старого Завіту в усіх православних християн. Неймовірна мудрість покладена на сторінки цього шедевру зробили його актуальним на всі віки. Псалми царя Давида християни читають у всіх важливих випадках свого життя: у радості та скорботі, відчуваючи страх або покаяння, просячи Бога допомоги та дякуючи Йому за великі щедроти та милосердя. Якщо Псалтир – одна з найбільших перлин Старого Завіту, то, безумовно, П’ятдесятий псалом – перлина всього Псалтиря.
28 червня 2017
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.
26 червня 2017
Недільна проповідь (відеоархів)
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 3-тю після П'ятидесятниці: Бог не може призначити людині тільки боротися за існування. Він чекає від нас святості, Він чекає від нас обожнення нашими подвигами, нашими трудами, нашими звершеннями; наближення до Бога: не стати Богом, а уподібниться Йому, утворивши Царство Боже в собі. ...