17 квітня 2019
Розклад на 6-тий тиждень Великого Посту (відео)
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
16 квітня 2019
Рідкі сюжети в іконографії Воскресіння Христова
Дивный Пасхальный канон — «торжественная песнь радости о Победителе смерти и ада» [13, с. 206] — наряду с глубокими богословскими рассуждениями содержит столь яркие и образные описания самого события Воскресения Христова, что это творение преподобного Иоанна Дамаскина порой кажется своего рода иконографической программой, которую творец канонов заботливо предлагает не только самим иконописцам, но и тем, кто стремится вникнуть и в смысл изображенного события.
14 квітня 2019
"Жодні випробування не здолають нас", - о.Віктор Маринчак (відео)
Хіба ми маємо право на безнадію? Відчай і скруха – це важкі гріхи, які ми маємо відкинути та не піддаватися спокусі. Бог нас не відкинув, як Марію Єгипетську. В усіх наших поневіряннях, та труднощах Він нас любить. І чекає вдячності, віри і терпіння. Жодні випробування не здолають нас, бо ми з Богом!
12 квітня 2019
Субота акафістна. Похвала Пресвятої Богородиці
У суботу п"ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері. Історія цього святкування, встановленого в ХІ столітті, сягає ...
12 квітня 2019
У неділю о.Віктор Маринчак у фільмі "Роман про Пилата" (анонс)
У неділю, 14 квітня, о 23.30 на телеканалі «Еспресо» чергова програма із циклу «Метанойя» з о.Віктором Маринчаком. На цей раз студія "Док.Кіно.Трансформація" покаже глядачам фільм «Роман про Пилата».
12 квітня 2019
Слово на Маслособоруванні: відео
У середині п’ятого тижня Великого Посту повністю читається покаянний канон преподобного Андрія Критського. У нашому храмі це відбуватиметься в середу о 17.00. Велике стояння Марії Єгипетської - є однією з найпотужніших і змістовних служб церковного року. Запрошуємо всіх на покаянний канон.
11 квітня 2019
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
10 квітня 2019
Подвиг віри Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
9 квітня 2019
Велике стояння Марії Єгипетської (відео)
У середині п’ятого тижня Великого Посту повністю читається покаянний канон преподобного Андрія Критського. У нашому храмі це відбуватиметься в середу о 17.00. Велике стояння Марії Єгипетської - є однією з найпотужніших і змістовних служб церковного року. Запрошуємо всіх на покаянний канон. ...
7 квітня 2019
Проповідь о.Віктора Маринчака на Благовіщення (відео)
Іван Ліствичник вчить нас, що спадок первородного гріха треба відкидати на кожному кроці. Богородиця з’єднала нас з Богом, але ми повинні докладати зусиль, піднімаючись ліствицею до Неба. Намагаючись подолати тяжіння землі і гріха. Нам треба йти шляхом досконалості, наближаючись до святості. Нехай не кожен день, але хоча би в найвищих своїх думках та прагненнях.
6 квітня 2019
Преподобний Іоанн Ліствичник
В четверту неділю Великого Посту вшановується пам"ять великого вчителя духовного життя, преподобного Іоанна Ліствичника
6 квітня 2019
Клайв Льюїс: Сила молитви (відео)
Клайв Льюїс "Сила молитви" : Молитва - це не машина. Молитва - це не магія. Молитва - це не порада Богові. Як кожна наша дія, вона пов"язана з дією Божою, без якої нічого не важать всі земні причини.