17 листопада 2017
Нам тебе буде не вистачати (відео)
Пішов у Вічність один із перших парафіян Івано-Богословського храму, друг нашої церкви, журналіст Владислав Проненко. Про свого учня, побратима і молодшого товариша під час останнього прощання на цвинтарі зворушливо говорив о.Віктор. Вічна пам’ять тобі, Славко
16 листопада 2017
Духовні бесіди: Таїнство Євхаристії (відео)
Темою чергової зустрічі, яка відбулася в нашому храмі 14 листопада, було центральне Таїнство Церкви, яке встановив Сам Спаситель - Таїнство Євхаристії. Пропонуємо вашій увазі відеозапис цієї зустрічі. І нагадуємо, що кожен бажаючий може долучитися до духовних бесід особисто. Слідкуйте за анонсами наступних зустрічей на нашому сайті.
15 листопада 2017
Про о.Віктора зняли фільм
У вівторок, 21 листопада, відбудеться прем’єра фільму про о.Віктора Маринчака «Ловець душ». Це кінострічка про шлях до свободи з кліті тоталітарного суспільства. Про внутрішню катастрофу людини, яка змушена миритися чи співпрацювати з системою, що спричиняє роздвоєння свідомості, палання совісті, блукання лабіринтами долі. Це шлях через покаяння, через пошуки виходу з безвиході у досвіді історії й культури, через припадання до духовних джерел.
15 листопада 2017
Павел, патриарх Сербский: Соработники у Бога
15 листопада 2009 року відійшов у вічність один з найвидатніших церковних ієрархів ХХ ст. - патріарх Сербський Павло (Стойчевич). Людини, яка не просто сказала такі слова, але й прикладом свого життям в буремні для її країни роки, підтвердила їх: "Ми не обираємо ні країну, в якій маємо народитися, ні народ, ...
13 листопада 2017
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 23-тю після П"ятидесятниці: Бог не кидає своїх дітей. Якщо ти можеш ворухнути своїми устами, ворухни - Він почує. Якщо думкою володієш, думай про те, щоб Він допоміг - Бог відчує. Якщо і думка твоя не підвладна тобі, душа твоя, серце твоє кричить: "Господи ,звільни мене!" - і Він прийде.
12 листопада 2017
У вівторок духовні зустрічі (відео)
У нашому храмі продовжується цикл бесід «Таїнства Церкви». 14 листопада відбудеться четверта бесіда. Будемо говорити з нашими отцями про Таїнство ЄВХАРИСТІЇ. Зокрема, як підготуватися до Причастя? Як часто причащатися?.. Словом, про все, що стосується цієї теми. Тож приходьте всі, хто бажає заглибитись в спасительну силу цього Таїнства. Початок о 17.00 ...
11 листопада 2017
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України.
9 листопада 2017
Роздуми про Таїнство покаяння: відео
В нашому храмі вже стало традицією проводити декілька разів на місяць духовні зустрічі, мета яких полягає в глибокому і різнобічному розгляді тих питань ,які найчастіше постають перед кожною віруючою людиною. Осіння серія зустрічей буде присвячена розгляду Таїнств Церкви. Тож кожен присутній зможе не тальки задати свої питання священикам, але й ...
9 листопада 2017
Преподобний Нестор Літописець
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повести временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
8 листопада 2017
Дмитро Солунський та Україна
Дар чудес, нетлінність тіла та мироточивість стають джерелом великого й широкого культу св. Дмитра не лише в Греції, але й в Україні. Він завжди вважався покровителем воїнів, і в історії нашої країни ми не раз стикаємося з його святим заступництвом. Про його біографію написано чимало, тому пропонуємо до уваги цікаві факти з вшанування святого Дмитра Солуньского у Київському Православ’ї.
5 листопада 2017
Про страждання (відео)
Страждання завжди мають сенс. І розкривається людина у трагедії в усій своїй глибині, в неповторності та її внутрішній силі, в мужності і здатності встояти перед лицем всіх тих страждань, труднощів, неправди, несправедливості. Донести до кінця свій хрест нелегко, але людина зобов’язана це зробити.
3 листопада 2017
Димитрівська поминальна субота
Молитва за померлих хрещених родичів та близьких — щоденний обов’язок кожного християнина. Проте є в році шість днів (так званих «батьківських» субот), у які Церквою встановлено особливе поминання «одвіку спочилих» , тобто в усі часи померлих побратимів у вірі. Одна з таких субот, яка цього року припадає на листопад, називається Димитріївською (бо вона завжди передує дню пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського).