5 січня 2018
Розклад на різдвяні свята: відео
Вже на порозі Різдвяні свята. Починаючи з п"ятниці, 5 січня, входимо в радість народження Спасителя через святкові богослужіння. Вони вирізняться серед богослужінь року особливою тишею та майже дитячою радістю. Про ці надзвичайно урочисті богослужіння та чому так важливо знайти час та потрапити в ці дні до храму, розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак.
4 січня 2018
Зробімо свято разом!
Цього року в нашому храмі пройде вже традиційний Різдвяний Ярмарок! Як і в минулі роки, він буде солодким, тобто всі бажаючі зможуть купить і поласувати смаколиками: різдвяним печивом, пиріжками, пряниками та багато чим іншим. Запрошуємо вас створити це солодке диво разом.
3 січня 2018
Різдвяні паремії: пророцтва про народження Спасителя
Вже скоро на різдвяній службі пролунають особливі богослужбові тексти - паремії, тобто пророцтва, які за багато віків до народження Спасителя провіщали Його прихід у цей світ. Тож пропонуємо вам уважно вдивитися в слова паремій і спробувати осягнути глибокий зміст, закладений в них, щоб краще зрозуміти свято Різдва Христового. Паремія з ...
2 січня 2018
Дари волхвів
Вони були одними з перших, хто вклонився новонародженому Спасителю, бо знали про час Його народження ще задовго до самої цієї миті. Вони не належали до Богом вибраного народу, але всім серцем і розумом шукали Месію. Вони подолали сотні кілометрів доріг пустелею, щоб принести Немовлятку Христу царські подарунки. Католицька традиція називає нам їх імена: Каспар, Бальтазар та Мельхіор- вчені мужі, волхви, що прийшли зі Сходу за світлом Віфлеємської зірки.
31 грудня 2017
Проповідь в неділю Святих Отців: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю Святих отців: Де ми будемо, якщо Він не народиться? Де ми будемо, якщо ми не станемо співучасниками цього процесу? Христос народжується! Якщо ми не будемо учасниками, ми залишимося в неправді, злі, ненависті. Там нестерпно ,ми не хочемо бути там. І тому: з надією, з вірою, з любов"ю промовляємо: Христос народжується!
31 грудня 2017
Віфлеємський вогонь в нашому храмі: відео
Вже традиційно представники Пласту України завітали напередодні Різдва до нашого храму. Вони привезли Віфлеємський вогонь як символ такого очікуваного народження Спасителя. Цей вогонь , який називають вогнем миру і добра, буде горіти в нашому храмі протягом всіх Різдвяних свят, і кожен бажаючий може принести цей вогник додому. ...
30 грудня 2017
Неділя перед Різдвом Христовим, неділя свв. Отців
Багато з вас, коли відкривали Євангеліє вперше, напевно, бентежилися та дивувалися: навіщо йде перелік стародавніх дивних імен, які ми сьогодні читали в Євангелії від Матея? Навіщо потрібно перерахування спочатку одних чотирнадцяти родів, потім ще чотирнадцяти і ще чотирнадцяти?
30 грудня 2017
Шляхом до Різдва Христового: особливості богослужінь
Наближаючись до останнього тижня перед Різдвом Христовим, поглянемо на той шлях, яким веде нас Церква до народження Спасителя, готуючи наші душі через свої богослужіння. Святкування починається із своєрідного підготовчого періоду. Сорокаденний піст перед святкуванням Різдва Господа повинен підготувати наші душу і тіло для прийняття Слова, що йде родитися, щоб визволити людину від безсловесся — у літургійній мові це відповідник тваринності — і піднести її на рівень божества
29 грудня 2017
Новий рік: найглибше і неминуще
Новорічна ніч - це саме той час, коли кожна людина загадує бажання та дивиться в невідоме майбутнє з надією на щастя. Саме про нього, про щастя, говорить отець Олександр Шмеман в своїй новорічній проповіді.
27 грудня 2017
Готуючись до Різдва
Готуючись до святкування Різдва Христового, замислимось, чи не перетворюється саме святкування на мету? Чи вдається нам не розгубити за турботами самого духу Свята народження Спасителя? Тож пропонуємо вам різдвяну версію 1 Послання до коринтян святого апостола Павла.
26 грудня 2017
Українську колядку "Щедрик" співає весь світ
У нього було витончене обличчя, світлі лагідні очі. Був делікатною людиною, інтелігентною в найширшому розумінні слова. Таким же делікатним і лагідним був його талант. Але і сьогодні увесь світ співає різдвяну колядку, написану видатним українським композитором Миколою Леонтовичем
24 грудня 2017
Недільна  проповідь настоятеля (відео)
Проповідь отця Віктора Маринчака а неділі Праотців: Не Бог нас покидає, коли нам важко, коли випробування, коли труднощі. Бог поряд і тримає з останніх сил, щоб ти втримався в тому житті, встояв перед труднощами -і здолав, навіть нездоланне. Не Бог нас покидає. Це ми покидати можемо Бога: це ми відходимо від заповідей Його, ми відступниками можемо бути. Бог тільки чекає щоб ми навернулися, Він не може нас примусити, бо шанує людську свободу.