17 вересня 2020
Готуємось до свята (відео)
Найближчим часом ми маємо три дні поспіль, коли у нашому храмі служиться Літургія. Окрім традиційних служб у суботу та неділю, попереду ще й свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке відзначається 21 вересня і є важливою датою саме для Іоано-Богословській церкві.
16 вересня 2020
Відкривається школа для дорослих (відео)
20 вересня 2020 року у нашому храмі відновляє роботу недільна школа для дорослих. Назва річного курсу: бесіди про Бога, віра і Церква, основи православного віровчення. Заняття будуть цікавими і корисними, як для постійних парафіян, так і для тих, хто тільки почав відвідувати храм або збирається прийти до нього.
16 вересня 2020
Полюбити ближного не люблячи себе – неможливо
Христовий заклик полюбити ближнього, як самого себе, – це не просто добра порада окремим людям у окремі випадки їх життя. Насправді, – це Заповідь Божа, яка має безумовний характер. У ній міститься не лише натяк на неймовірну глибину людської природи, але розкривається певна таємниця про людину, незрозуміла багатьом із нас ...
15 вересня 2020
Преподобні Антоній і Феодосій Печерські
15 вересня день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Смирення, скромність і праведність – це риси, які духовно наближують вірних послідовників Христа до Царства Небесного. Ще за життя святі Антоній і Феодосій шанувалися серед людей як чисті та світлі душею, мудрості яких дослуховувався народ і правителі.
14 вересня 2020
14 вересня ― початок Церковного року
14 вересня Православна Церква святкує початок церковного індикту ― Церковне новоліття. Цей рік для нашого храму буде ювілейним і він повинен стати проривом у розбудові нашої громади. Назабаром чекаємо в Іоано-Богословській церкві предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія та продовження будівельних робіт в новій частині храму.
13 вересня 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
"Ми вже звикли, що Бог завжди з нами, що не звертаємо на Нього уваги. Сподіваємось, що Господь благословить нас, аби ширилось те, що ми бачимо в колі християн, які з чистим серцем приходять до храму. Церква – це зібрання. Побувавши на ньому, люди обертаються один до одного кращим, що в ...
12 вересня 2020
Притча про весільний бенкет (відео)
Через численні проблеми і турботи сучасна людина зрідка відкриває Новий Заповіт. Втім, для християнина історія про царя, що влаштував бенкет є дуже показовою. У неділю ми читаємо притчу, яку Господь розповідав, напевно, не раз, бо в Євангеліях ми знаходимо її по-різному викладену. Значить, Він вважав, що в ній міститься щось дуже важливе для нас.
11 вересня 2020
Дитяча недільна школа (анонс)
Дитяча недільна школа цієї неділі, 13 вересня, відкриває свої двері для наймолодших парафін нашого храму та всіх бажаючих. Маємо дуже гарний привід поговорити про Пояс Пресвятої Богородиці, про маленьку дівчинку, що побачила Марію. І все це сталося на території нашої рідної України. Очікується приємний сюрприз. Керівник недільної школи для дітей, ...
11 вересня 2020
Незабаром у нашому храмі з’явиться стіна пам’яті (відео)
«Хочеться, щоб хлопці були під наглядом нашої української церкви. Так спокійніше на душі. В храмі Іоанна Богослова о. Віктор завжди проводить служби й не тільки у пам’ятні дні. Тому я замислилась, чому б не зробити такий меморіал. Мене підтримали усі, й проект дуже скоро став народним», - розповідає волонтер Марина Полякова.
11 вересня 2020
Усікновення голови Іоана Хрестителя
11 вересня Церквою встановлено один із найсуворіших одноденних постів. Про мученицьку кончину святого Івана Хрестителя в 32 році по Різдві Христовому оповідають Євангелисти Матфей (Мф. 14, 1-12) і Марк (Мк. 6, 14-29). Після Хрещення Господнього святий Іван Хреститель був вкинутий до в’язниці Іродом Антипою, чотиривласником, правителем Галілеї (Після смерті Ірода ...
9 вересня 2020
Подяка нашим воїнам (відео)
Іоано-Богословська громада продовжує допомагати нашим бійцям на передовій та у військовому шпиталі. Через волонтерів постійно передається все необхідне, але крім речей та грошей дуже важлива духовна і психологічна допомога. Завжди раді, коли хлопці у формі приходять до сповіді та причастя. Про вдячність, патріотизм і любов, що все перемагає, - у нашому відео.
8 вересня 2020
о.Віктор Маринчак про о.Олександра Меня (відео)
Тридцять років тому, 9 вересня 1990 року, по дорозі до храму був вбитий видатний священик о.Олександр Мень. Один із найбільших православних богословів XX століття, який неодноразово бував у Харкові і чия доля тісно пов’язана з нашим містом. Він залишив велику спадщину, про яку розповідає о.Віктор Маринчак.