12 лютого 2019
Собор Трьох Святителей
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох Святителів є більш цінний для Церкви. Одні послідовники вище ставили святого Василія Великого, інші свя
10 лютого 2019
о.Віктор Маринчак про радість і покаяння: відео
Церква вже починає підготовку до Великого посту. Історія про Закхея дає нам гарний привід для роздумів про радість і покаяння. Вже через тиждень лунатиме спів «Покаяння відкрий мені двері» й ми відчуємо всю глибину цих слів. Але зараз маємо замислитись над початком нашого спасіння, яке таким дивовижним чином прийшло до митаря.
9 лютого 2019
Неділя про Закхея: проповідь
Сьогодні ми згадуємо розповідь про Закхея, про багатого, знатного чоловіка, який жив у малому містечку, де всі його знали. Він теж хотів побачити Христа, тільки він був такий малий ростом, що в натовпі йому було неможливо Його побачити навіть здалеку. І тоді він зробив щось, що є просто героїзмом: перед лицем усіх своїх співгромадян, які його знали, які його шанували, які, часом, може бути, тремтіли перед ним, він раптом, як хлопчисько, виліз на дерево, щоб тільки побачити Христа .
8 лютого 2019
У неділю 10 лютого "Метанойя" з о.Віктором про Пастернака (анонс)
Продовжується показ циклу програм за участю о.Віктора Маринчака на телебаченні, У неділю, 10 лютого о 23.30 на каналі "Еспресо" дивіться черговий фільм із циклу «Метанойя» «Віддзеркалення Пастернака». Як, незважаючи на обставини, вистояти і не зламатися? Чому революція не дає відповіді на головні питання? Чим вимірюється градус кохання поетів та безпринципність серця?
8 лютого 2019
Єдина помісна автокефальна церква в дії (відео)
Єдина помісна автокефальна православна церква України в дії. У минулу неділю в нашому храмі служив о.Юрій Потикун, який нещодавно належав до УАПЦ. Він звернувся до парафіян з щирою промовою. Пропонуємо її до вашої уваги.
5 лютого 2019
Такі різні історії кохання
6 лютого, в день пам"яті блаженної Ксенії Петербурзької, хочеться поговорити про християнське розуміння подружньої любові. Тому пропонуємо подивитися на такі різні історії кохання, одна з яких стосується і святої Ксенії.
3 лютого 2019
о.Віктор Маринчак про язичників і вірних (відео)
Все людство мало наслідувати у своєму розвитку досвід хананеянки. Тому що з погляду тих, хто здобув істину у Христі, те, що мі сповідували в радянські часи, було гірше, ніж у язичників. Ми вклонялись своїм ідолам, служили бісам і насолоджувались тим злом. Хто активно, а хто пасивно підтримував всю ту мерзоту, і за це всім нам треба було би покаятись.
2 лютого 2019
Проповідь в неділю 36-ту після П"ятидесятниці
В ім'я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні ми слухали євангельське читання про хананеянку, якій, мабуть, єдиній з усіх, хто звертався до Христа, Він спочатку відмовив. Вона просила Господа, щоб Він зцілив її дочку, але Христос продовжував йти, навіть не повертаючись. А вона бігла за Ним з криками, благаючи ...
2 лютого 2019
«Кадило Тобі приносимо...»
У храмі все навколо нагадує про одночасне життя людей у двох вимірах: фізичному та духовному. Кожна посвячена річ, яку використовують під час богослужінь є певним прообразом чи знаком чогось більш суттєвого та важливішого. До речей, що мають символічне значення належить і кадило, про яке сьогодні ми поговоримо.
1 лютого 2019
Гурт небайдужих до української культури (відео)
У нашому храмі вже кілька років на базі парафіяльної бібліотеки діє «Гурт небайдужих до української культури». Минулу неділю говорили про Розстріляне Відродження. Найближча зустріч буде присвячена життю і творчості яскравої постаті української культури XX століття Віктора Петрова. Засідання гурту відбуваються одразу після недільної Літургії. Тож є привід завітати в нашу бібліотеку, де крім церковної літератури є чимало художніх книг для дорослих та дітей.
31 січня 2019
о.Віктор Маринчак у фільмі "Гамлет"
У неділю, 3 лютого, на телеканалі "Еспресо" дивіться фільм «Гамлет» за участю о.Віктора Маринчака із циклу «Метанойя». Відтепер кожну неділю на телебаченні можна буде побачити роздуми настоятеля нашого храму про літературні твори.
30 січня 2019
Світлі зірки пустелі
В месяцеслові вони стоять поруч: преподобний Антоній Великий, якого називають батьком ченців (пам"ять звершується 30 січня) і його учень та спадкоємець, засновник скитського життя, преподобний Макарій Великий, якого Церква вшановує 1 лютого. Світлі зірки віри, що засяяли в пустелі.