27 березня 2020
Христос в одноразовій ложці (фоторепортаж)
Недільна Літургія у нашому храмі відбувалась ще за участю парафіян. Ми дуже чітко дотримувались всіх умов карантину: причастя з одноразових ложок, теплота з одноразових стаканчиків, індивідуальні серветки, відстань між вірними до двох метрів. Відтепер церква тимчасово переходить на інший формат служіння
27 березня 2020
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
25 березня 2020
Синод ПЦУ прийняв рішення
Священний Синод ПЦУ прийняв важливі рішення щодо подальших служінь в храмах. Враховуючи загальні обмеження, тягар яких несе весь український народ, зокрема істотні обмеження у свободі пересування та зібрань, Церква теж приймає на себе спільний тягар, бажаючи бути для суспільства прикладом доброго та відповідального ставлення, діяльного вияву любові до ближніх, аскетичного подвигу самообмеження.
24 березня 2020
Коронавірус і причастя
Ті, хто вважають, що вірус не може передаватися через причастя, виходять з того, що Тіло Христове – це абсолютне добро, а вірус – є заразою, себто злом. Їх логіка зрозуміла – добро не може передавати зло. Однак, вірус – це також частина творіння Божого. Як фізична реальність, він теж є благим, як і все, що створено у цьому світові.
24 березня 2020
Як працюватиме храм під час карантину (відео)
У зв’язку з жорстким карантином, який введено по всій Україні, церква також вимушена вносити певні корективи. Втім, всі служби та молебні у нас лишаються. Двері Іоано-Богословського храму щодня будуть відкриті з 9 до 17 ранку. Віруючи можуть прийти до священиків і причаститися. Більш докладно розповідає о.Віктор Маринчак.
24 березня 2020
Митрополит Епіфаній нагородив о.Віктора Маринчака (фото)
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній нагородив настоятеля Іоано-Богословського храму грамотою «За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом». Парафіяни привітали о.Віктора Маринчака з днем народження. Серед подарунків унікальна книга «Досвід навернення» - про життя та служіння Богові та Україні ювіляра.
23 березня 2020
День загальної молитви за Україну
У зв'язку з карантином в Україні та введенням в окремих регіонах режиму надзвичайної ситуації з метою недопущення поширення коронавірусу, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оголосила 25 березня 2020 року Днем загальної молитви і посту за Україну. ЗАКЛИК Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до загальної молитви і посту за ...
23 березня 2020
Ми переживаємо нечуване випробування (відео)
У своїй промові під час ювілейних заходів о.Віктор Маринчак говорив про завдання, які стоять перед нами. «Ми всі та чи інакше приречені розіп’ятися з Христом. Не треба думати, що ми можемо цього уникнути. Випробування приходять і уходять, а твоя єдність з Богом може або бути втрачена, або залишитись з тобою».
22 березня 2020
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні вояки в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
21 березня 2020
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
20 березня 2020
Пасія. Молитовна згадка про Страждання Спасителя.
Кожну п’ятницю під час Великого Посту, після Вечірнього Богослужіння в Іванно-Богословському храмі звершується чин Пасії. Що це таке і чому варто побувати на Вечірньому Богослужінні - читайте на нашому сайті.
19 березня 2020
Митроролит Епіфаній про карантин та коронавірус
Перед світом та Україною, дійсно, постали великі випробування – у сфері економіки й охорони здоров’я. Та найбільший виклик перед нами – чи залишимося ми людьми, які керуються цінностями добра, гідності, любові. Питання в тому, чи ми піддамося страхові та паніці, чи використаємо ці виклики у час Великого посту, аби стати кращими, духовно вдосконалитися.