13 вересня 2019
Розмова про Таїнство Вінчання
Осінь – це час весіль. Для того, щоб гідно підготуватися до Таїнства Вінчання на найбільш поширені запитання, які стосуються Таїнства Вінчання, відповідає ректор ЛПБА митр. прот. Ярослав Ощудляк.
12 вересня 2019
Митрополит Антоній Сурозький: А якщо все марне?
Слово митрополита Антонія Сурозького: О, ми продовжуємо помирати на землі, але це вже не та смерть! До Христа померти означало, що навіть невеликий зв"язок віри, зв"язок крику душевного, зв"язок туги з Богом - і той переривався; до Христа і праведний, і грішний відходили від лиця Божого. Так ось цієї смерті вже немає, з того часу як помер і воскрес Христос, від тоді як Він цим страшним криком: Боже Мій, Боже Мій, нащо Ти залишив Мене? - з нами розділив всю глибину богозалишенності людини, її с
10 вересня 2019
Усікновення Івана Хрестителя
11 вересня Церквою встановлено один із найсуворіших одноденних постів. Про мученицьку кончину святого Івана Хрестителя в 32 році по Різдві Христовому оповідають Євангелисти Матфей (Мф. 14, 1-12) і Марк (Мк. 6, 14-29). Після Хрещення Господнього святий Іван Хреститель був вкинутий до в’язниці Іродом Антипою, чотиривласником, правителем Галілеї (Після смерті Ірода ...
9 вересня 2019
Вічні питання о.Олександра Меня (відео)
9 вересня 1990 року був вбитий о. Олександр Мень. Ми знаємо, що він любив Харків, бував у нашому місті, тут жили його рідні і навіть таємно священик сповідав гріхи біля Дзеркального струменя. У нашій парафіяльній бібліотеці є багато книжок отця Олександра. Пропонуємо вам почути його слова про вічне життя.
8 вересня 2019
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Старе несумісне з новим. Нам треба вчитись покинути навіть все дороге і важливе, аби зробити вирішальний крок. Будь яке багатство позбавляє нас свободи та залишає невsльниками. І мова не тільки про матеріальні статки. Все минуле є скарбом, але до Вічності воно прямого стосунку немає.
7 вересня 2019
12 неділя після П’ятидесятниці
Одного разу приступив до Ісуса один юнак і спитав: «Учителю Благий, що зробити мені доброго, щоб мати життя вічне? Ісус відповів йому: «...Якщо ж хочеш увійти в життя вічне, дотримуйся заповідей» (Мт. 19, 16-17).
7 вересня 2019
Починає роботу дитяча недільна школа:відео
У неділю, 8 вересня, після літніх канікул відкриває свої двері дитяча недільна школа. Новий рік має бути цікавим і насиченим, тому щиро запрошуємо всіх маленьких парафіян приєднуватися до її занять. Для батьків теж є позитивні моменти, бо заняття починаються відразу після Причастя, тож є можливість послухати проповідь, побути на панахиді чи молебні. До того ж традиційно уроки починаються з спільного чаювання, яке діти дуже люблять.
5 вересня 2019
Гріх пустослів’я
Чи замислювалися ви, скільки гріхів виникає через неуважне поводження зі словом? Засудження, лихослів’я, наклеп, пусті слова, за кожне з яких доведеться дати відповідь в день Суду. Сьогодні ми пропонуємо вам прочитати уривок із книги преподобного Никодима Святогорця «Прихована брань», де йдеться саме про гріх нашої балакучості.
4 вересня 2019
Будьте як діти: відео
В перший день нового навчального року прислухаємось до настанов і досвіду священика та педагога з багаторічним стажем і на цей нелегкий, але такий цікавий шлях навчання ступимо з молитвою та радістю. Бо тільки тоді здобуття знань буде приносити плоди і тим, хто вчиться, і тим, хто навчає.
4 вересня 2019
Пензель в руках хірурга
Кожен, хто потрапляв до нашого храму, неодмінно звертав увагу на дерев"яну Голгофу - зображення розп"яття Господа нашого Ісуса Христа. В днів посту вона височить посередині храму. Сьогодні хочемо розповісти про надзвичайну людину, яка надихнута Духом Божим, її створила.
1 вересня 2019
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 11-ту після П"ятидесятниці: Хто може обчислити ті дари, які дає нам Бог. І можливо, кожен з нас має стільки від Бога, що ті десять тисяч таланів - це щось мізерне супротив цих дарів. І треба явити наслідки свого життя, своєї творчості, своєї любові. Якщо ...
1 вересня 2019
День молитви за довкілля
Перша неділя вересня - день молитви за довкілля. Цьогоріч до спільної всеправославної молитви за довкілля долучається і наша Православна Церква України. Ця молитва має стати початком постійних богословських роздумів і реальної участі духовенства і вірних нашої святої Церкви у збереженні довкілля та різноманітних екологічних ініціативах разом з усіма людьми доброї ...