5 квітня 2019
Піст-весна духовна
"Піст-це весна духовна," - писав про Великій Піст митрополит Антоній Сурозький. Він готує християн до гідної зустрічі свята над святами - Світлого Воскресіння Христового (Пасхи). Великий Піст починається за сім тижнів до Пасхи і складається з Святої Чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.
4 квітня 2019
7 квітня о.Віктор Маринчак у фільмі по оповіданню А.Чехова "Студент"
У неділю, 7 квітня, на телеканалі «Еспресо» о 23.30 дивіться черговий фільм із циклу програм «Метанойя» за участю настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака. На цей раз мова піде про оповідання Антона Чехова «Студент» і події які відбуваються у Страсну п’ятницю.
4 квітня 2019
Іконографія свята Благовіщення
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
2 квітня 2019
Завжди радійте
Часто чуємо: мало їм тих заборон, ще й пости понавигадували, щоб м'ясо не їсти і молока не пити. А як же жити? Невже весь сенс життя полягає в тому, щоб уникати будь-якої радості, щоб весь час знаходитись у понуреному стані?» Подібні думки озвучуються ще доволі часто за інерцією атеїстичної доби ...
1 квітня 2019
Радість важливіша за сміх
Апостол Павло неодноразово у своїх листах закликає: завжди радійте (1 Сол. 5:16, Філ. 4:4). Чи тотожна радість сміху? Чи вміємо радіти, або просто навчилися сміятися? Пропонуємо вашій увазі цікавий погляд на цю тему.
31 березня 2019
Проповідь на Хрестопоклонну неділю: відео
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
30 березня 2019
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
29 березня 2019
Церква закликає зробити відповідальний вибір (відео)
У нашому храмі постійно лунає молитва за Україну. Напередодні доленосних історичних подій вона ще більш посилилась. Після Літургії о.Віктор Маринчак зачитав послання Священного Синоду щодо президентських виборів. Церква закликає громадян прийти на дільниці та зробити під час війни відповідальний вибір.
29 березня 2019
Пасія. Молитовна згадка про Страждання Спасителя.
Кожну п’ятницю під час Великого Посту, після Вечірнього Богослужіння в Іванно-Богословському храмі звершується чин Пасії. Що це таке і чому варто побувати на Вечірньому Богослужінні - читайте на нашому сайті.
27 березня 2019
Розклад Богослужінь на тиждень. Пасія. (відео)
Починаючи з цієї п’ятниці, після вечірнього Богослужіння, у нашому храмі можна побачити особливу службу – Пасію. Цей чин є спогадами про страждання Христові. У темряві при свічах священик читає Євангеліє, а Церква нагадує, що шлях до Великодня пролягає через Голгофу. Які служби відбуватимуться в нашому храмі на тижні і чому варто прийти на Пасію, - розповідає о.Віктор Маринчак.
27 березня 2019
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
24 березня 2019
о.Віктор Маринчак: "Немає чого тривожитися" (відеопроповідь)
Ми повинні дякувати кожній людині, яка зміцнює нашу віру, бо неодноразово Господь казав «Віра твоя спасла тебе». Той, хто вірить має, можливо, найценнійший скарб – спокій у єдності з Богом, впевненість в тому, що спасіння настане, що Він веде нас до своєї мети. Тому немає чого тривожитись. Нас чекає важкий шлях, але він веде до спасіння.