26 червня 2017
Чому так багато ікон Богородиці?
Різноманітність ікон Богородиці вражає уяву. За підрахунками фахівців, число вшанованих ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
26 червня 2017
 "Метанойя" з о.Віктором (анонс)
В рамках чергового показу циклу програм «Метанойя» настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак візьме участь в презентації та обговоренню фільму за твором Лесі Українки «Камінний господар» «Остання спокуса Дон Жуана».
21 червня 2017
Ця неможлива заповідь
Є один простий і наочний спосіб зрозуміти, наскільки ти далекий від Бога. Це формула преподобного Силуана Афонського: «У кого немає любові до ворогів, у того немає й Духа Божого». У нашому храмі щопонеділка служать молебень за тих, хто ображає та ненавидить нас. Про вічну новизну цієї заповіді думки о. Олександра Шмемана.
19 червня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю Всіх Святих Землі Української: До такої святості, якою є віра, що здійснилася в житті, покликані всі.
17 червня 2017
Собор всіх святих землі Украінської
Щороку другої неділі після П’ятидесятниці Українська Православна Церква творить пам’ять усіх святих, що в землі Українській просяяли.
17 червня 2017
Християнське ставлення до тіла
Людині не дано ампутувати свою совість. Кожним своїм вчинком вона співвідносить себе з вічністю. Але якщо ця вічність - Пасхальна, значить, ставлення до тіла стає радикально іншим. Яке воно повинне бути для християн? Пропонуємо - науковий погляд на цю проблему. Людина у всій її повноті - не сама тільки самосвідомість, ...
16 червня 2017
Навіщо християнину  читати Старий Заповіт?
Дуже часто можна почути: так, Євангеліє – це чудово, це я читаю, наскільки виходить, живу по ньому, якщо не живу, то принаймні розумію, що в цьому потрібно каятися. Ну а Старий Заповіт – це ж якийсь жах. Це було давно, це було з євреями, а не з нами, це було з людьми дикими, які один одного різали та вбивали.
13 червня 2017
Парафіяльне життя (відео)
З понеділка цього тижня розпочався Петрів піст, який буде тривати до 12 липня, дня пам"яти святих апостолів Петра і Павла. Також на цьому тижні вшановуємо преподобного Агапіта Печерського, безвідплатного лікаря, часточка мощей якого зберігається в нашому храмі. Про все це розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак. ...
13 червня 2017
Петрів піст
Почався піст, який носить ім'я святих апостолів. У народі його називають Петрівкою, бо продовжується він до дня вшанування св. Петра і Павла 12 липня. Про його церковне узаконення згадується в пам'ятнику ранньохристиянської писемності, відомому під назвою «Постанови святих апостолів». У п'ятій книзі «Постанов» читаємо: «Після П’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а ...
13 червня 2017
Преподобний Агапіт Печерський
14 червня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Агапіта Печерського (бл. 1095). Це свято є дуже близьким для нашого храму, бо вже декілька років у нас зберігається часточка мощей преподобного. Тому в цей день в храмі буде відслужено молебень перед його іконою, початок об 11.00 Преподобний Агапіт Печерський, лікар, був киянином. ...
11 червня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Що означає бути святим і як це стосується кожного з нас? – проповідь на День всіх святих настоятеля Івано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
10 червня 2017
День Всіх Святих
В першу неділю після дня Святої Трійці Православна Церква святкує день Всіх Святих. Всі Святі не випадково згадуються саме через тиждень після Трійці – бо це свято є початком Церкви, днем її народження.