22 березня 2019
Літургія Ранішосвячених Дарів
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
22 березня 2019
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні вояки в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
20 березня 2019
Парафіяльне життя (відео)
Під час Великого Посту в нашому храмі відбуваються служби, які бувають тільки в цей важливий період церковного року. На цьому тижні маємо поминальну Вечірню та Літургію, Пасію, Літургію Передосвячених дарів. Чому варто відвідати церкву та відчути красу і особливості постового Богослужіння, - розповідає о.Віктор Маринчак.
18 березня 2019
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Відбиток образу Божого має з’явитись не лише у душі, але й в обличчі, в справах, у способі нашого існування, який неможливий без тіла. Христос прийшов у світ, що втілитись і явити Бога людям. Щоб ми дивились на Нього та вбирали Його сутність через споглядання, маючи можливість наслідувати слово, дію, вираз обличчя.
18 березня 2019
Вітаємо о.Віктора з Днем народження!
Вітаємо настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака з Днем народження! Бажаємо здоров’я, сил, терпіння, життєвої енергії, реалізації задуманих планів, відчуття внутрішньої свободи, людського щастя і Божої благодаті. Все тільки починається!
17 березня 2019
Освячено пластове знамено: фото
Сьогодні в нашому храмі відбулася визначна подія - було освячено прапор пластової станиці Харків. Пластуни є давніми друзями нашої громади ,тому тим радіснішою і урочистішою є ця подія для всіх нас. Нагадаємо, що основними засадами Пластового руху є сприяння всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.
16 березня 2019
Неділя Торжества Православ"я
Ми святкуємо сьогодні день Торжества Православ’я: не торжества православних людей над іншими людьми, а торжества про те, що Православ’я як світло - сіяє, немов вогонь горить, як життя - тече по усьому світі. І знову-таки: не лише наше церковне Православ’я, але щось набагато більше за те, що ми можемо вмістити.
15 березня 2019
Святий великомученик Феодор Тирон
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
15 березня 2019
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Молитву, яку передання приписує одному із великих наставників духовного життя святому Єфрему Сиріну, можливо дійсно назвати молитвою Великого Посту, оскільки вона особливо вирізняється серед інших піснеспівів і молитов. В ній ми не прохаємо ні про земні блага, ні про якісь особливі духовні дари, а просимо про духовну працю. Про зміст та поетику цієї великопосної молитви розмірковує поетеса Ольга Седакова.
14 березня 2019
У неділю "Метанойя" про Василя Стуса
У неділю, 17 березня о 23.30 на телеканалі «Еспресо» дивиться чергову програму із циклу «Метанойя» про життя і творчість Василя Стуса. Чи може митець бути поза суспільними процесами? Чим людина розплачується за свій талант? Чого не вистачило поколінню українських шестидесятників? На ці та інші питання у фільмі «Геній Василя Стуса»дає свої відповіді о.Віктор Маринчак.
13 березня 2019
Великий Піст, як духовна мандрівка
Протягом перших чотирьох днів Великого Посту в храмі лунає Покаянний Канон преп. Андрія Критського. Він задає тон усій мелодиці Посту, бо "його можна описати як покаянний плач, що відкриває перед нами весь безмір, усю безодню гріха, який потрясає душу відчаєм, розкаянням і надією. " Тому отці Церкви радять знайти час ...
10 березня 2019
о.Віктор Маринчак: "Ми всі винні, що так мало зробили" (відео)
Як п’ять років тому, на початку березня, нас знов невідомо що чекає. І знов варто подумати – побачимось ми на Великдень чи ні? Ми всі несемо тягар великої відповідальності, і цього не уникнеш. Немає тих, хто не відповідав би за своє життя, вибір, рішення. Де ми будемо через сорок днів, в якому стані, чого нам чекати? Ми всі винні, що так мало зробили, і тому знов перед нами небезпека.