14 лютого 2019
Стрітення Господнє
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми святкуємо 15 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
14 лютого 2019
Свічка в храмі
За церковною традицією на свято Стрітення Господнього в храмах освячують свічки. Тому сьогодні пропонуємо вам поговорити про цей звичний для кожної віруючої людини, але в той же час глибоко змістовний предмет церковного вжитку.
13 лютого 2019
«Темрява «Гріха» на телеканалі «Еспресо» (анонс)
У неділю, 17 лютого, о 23.30 на телеканалі «Еспресо» дивіться черговий фільм за участі о.Віктора Маринчака із циклу програм «Метанойя». На цей раз розмова піде про твір В.Винниченка «Гріх». На глядачів чекає цікава і актуальна розмова про війну, революцію, кохання та важливі онтологічні питання.
13 лютого 2019
Готуємось до свята (відео)
У п’ятницю в нашому храмі служимо Літургію. Стрітення Господнє – одно із Двунадесятих свят, на яке завжди приходить багато людей. У цей день освячують воду та свічки і вже починається підготовка до Великого Посту. Про служби на цьому тижні розповідає настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак.
12 лютого 2019
Собор Трьох Святителей
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох Святителів є більш цінний для Церкви. Одні послідовники вище ставили святого Василія Великого, інші свя
10 лютого 2019
о.Віктор Маринчак про радість і покаяння: відео
Церква вже починає підготовку до Великого посту. Історія про Закхея дає нам гарний привід для роздумів про радість і покаяння. Вже через тиждень лунатиме спів «Покаяння відкрий мені двері» й ми відчуємо всю глибину цих слів. Але зараз маємо замислитись над початком нашого спасіння, яке таким дивовижним чином прийшло до митаря.
9 лютого 2019
Неділя про Закхея: проповідь
Сьогодні ми згадуємо розповідь про Закхея, про багатого, знатного чоловіка, який жив у малому містечку, де всі його знали. Він теж хотів побачити Христа, тільки він був такий малий ростом, що в натовпі йому було неможливо Його побачити навіть здалеку. І тоді він зробив щось, що є просто героїзмом: перед лицем усіх своїх співгромадян, які його знали, які його шанували, які, часом, може бути, тремтіли перед ним, він раптом, як хлопчисько, виліз на дерево, щоб тільки побачити Христа .
8 лютого 2019
У неділю 10 лютого "Метанойя" з о.Віктором про Пастернака (анонс)
Продовжується показ циклу програм за участю о.Віктора Маринчака на телебаченні, У неділю, 10 лютого о 23.30 на каналі "Еспресо" дивіться черговий фільм із циклу «Метанойя» «Віддзеркалення Пастернака». Як, незважаючи на обставини, вистояти і не зламатися? Чому революція не дає відповіді на головні питання? Чим вимірюється градус кохання поетів та безпринципність серця?
8 лютого 2019
Єдина помісна автокефальна церква в дії (відео)
Єдина помісна автокефальна православна церква України в дії. У минулу неділю в нашому храмі служив о.Юрій Потикун, який нещодавно належав до УАПЦ. Він звернувся до парафіян з щирою промовою. Пропонуємо її до вашої уваги.
5 лютого 2019
Такі різні історії кохання
6 лютого, в день пам"яті блаженної Ксенії Петербурзької, хочеться поговорити про християнське розуміння подружньої любові. Тому пропонуємо подивитися на такі різні історії кохання, одна з яких стосується і святої Ксенії.
3 лютого 2019
о.Віктор Маринчак про язичників і вірних (відео)
Все людство мало наслідувати у своєму розвитку досвід хананеянки. Тому що з погляду тих, хто здобув істину у Христі, те, що мі сповідували в радянські часи, було гірше, ніж у язичників. Ми вклонялись своїм ідолам, служили бісам і насолоджувались тим злом. Хто активно, а хто пасивно підтримував всю ту мерзоту, і за це всім нам треба було би покаятись.
2 лютого 2019
Проповідь в неділю 36-ту після П"ятидесятниці
В ім'я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні ми слухали євангельське читання про хананеянку, якій, мабуть, єдиній з усіх, хто звертався до Христа, Він спочатку відмовив. Вона просила Господа, щоб Він зцілив її дочку, але Христос продовжував йти, навіть не повертаючись. А вона бігла за Ним з криками, благаючи ...