22 січня 2019
Псалтир - симфонія поєднання арфи душі та дії Святого Духа
З давніх часів відомо, що Псалтир - це могутня молитва за зцiлення хворих, у тяжких обставинах життя, у випробуваннi. Псалтир розраджує у скорботi, незбагненно заспокоює душу, коли ми збуренi та стурбованi. Псалтирем моляться за Батькiвщину, за спасiння свого народу, своєї родини, окремої людини чи всiх людей, зважаючи на те, яку потребу ми вiдчуваємо першочерговою.
20 січня 2019
Подвиг Івана Хрестителя (відео)
Якби не було подвигу Івана Хрестителя, то невідомо, яким би був шлях віруючих та Церкви. Маючи цей взірець, ми маємо потребу і право чинити опір будь-якій неправді. Казати її, незважаючи на особи, розуміючи що це може мати сумні наслідки. Про того, хто єднає два заповіти у недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
19 січня 2019
Свято Водохреща: фоторепортаж
«Христос охрещається! В річці Йордані» - цими словами вітали один одного парафіяни нашої церкви, святкуючи Богоявлення Господнє. Багато людей, пляшок води і піднесена молитва сотень вірян, що прийшли в Івано-Богословський храм, - таким запам’ятається день Хрещення в цьому році.
18 січня 2019
о.Віктор про Богоявлення (відео)
"Є люди, які намагаються йти за Христом. Не робити чудеса, а нести любов і просвітлення, спокій та радість, творити нові стосунки й утворювати Царство Боже в середині себе. На них тримається світ. І якщо за дві тисячі років він не загинув, то це означає, що їх достатнє в нашому житті", - о.Віктор Маринчак.
18 січня 2019
Слово святого Іоанна Золотоустого на свято Богоявлення Господнього
Бо нині світ просвіщається у всіх своїх частинах: радіє насамперед небо, передаючи людям голос Божий, що сходить з небесних висот, освячується польотом Духа Святе повітря, освячується єство води, ніби привчаючи омивати разом з тілами і душі, і усе творіння земне радіє.
17 січня 2019
Свято Хрещення Господнього
Хрещення Господа тому названо Богоявленням, що в ньому явив Себе так чуттєво єдиний істинний Бог у Тройці поклоняємий: Бог Отець — голосом з неба, Бог Син — втілений — хрещенням. Бог Дух Святий — зішестям на Охрещуваного. Тут явлено і таїнство відносин осіб Пресвятої Тройці. Бог Дух Святий від Отця походить і в Сині почиває, а не походить від Нього. Явлено тут і те, що втілене домобудівництво спасіння звершено Богом Сином втіленим, співвластиве Йому, Духу Святому і Богу Отцю. Явлено і те, що і с
16 січня 2019
Агіасма - свята вода
Нагадуємо, що Велике освячення води в нашому храмі буде звершуватись 18 січня та 19 січня, у свято Богоявлення, відразу після Літургії (приблизно об 11.00). А про властивості цієї святині пропонуємо вам дізнатися з цього матеріалу. Агіасма (з гр. мови – святиня; церковно-сл. Агіасма – свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу ...
15 січня 2019
Розклад святкових Богослужінь (відео)
У понеділок, 14 січня, в нашому храмі о 8.30 служиться Літургія Василя Великого. А вже з четверга по неділю маємо ранкові та вечерні урочисті служби. На цьому тижні Богоявлення, велике освячення води та той третій празник, що закінчує різдвяний святковий цикл. Про розклад служб розповідає о.Віктор Маринчак.
14 січня 2019
о.Віктор Маринчак про наші завдання на рік (відео)
Господь приходить у світ, щоб дати нам усвідомлення для чого ми з вами живемо. Він дає розуміння осмисленості наших страждань і того, що через труднощі, падіння та гріхи ми здобуваємо можливість покаятись перед Богом. З’єднатись знов із джерелом нашого спасіння. Світ далі вирує, а нам належіть утворити спільноту, де панує любов, світло і правда.
13 січня 2019
Про природу зла (відео)
Людям дуже хотілось би думати, що зло є тільки відсутність добра. Але наш власний досвід свідчить про інше. Зло набуло самостійного існування і горить своєю ненавистю, жадаючи насолоди загибелі інших людей та всього єства, створеного Богом. Воно має власну природу. Дві тисячі років тому ми отримали попередження – зло невгамовне. ...
13 січня 2019
Святитель Василій Великий
14 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.
11 січня 2019
В пам"ять Вифлеємських немовлят
11 січня Православна церква (у Католицькій церкві день пам’яті перепадає на 28 грудня) шанує пам’ять “14000 Вифлеємських немовлят-мучеників”. Чому цих немовлят так багато? Адже їх навіть не можна вважати мучениками за Христа – вони нічого про Христа не знали. І все-таки цей день пам"яті наповнений глибоким сенсом, що став у наші часи ще більш актуальним.