12 жовтня 2018
Іконографія свята Покрови Пресвятої Богродиці
Серед Богородичних свят «Покров Пресвятої Богородиці» належить до особливо шанованих в Україні. Його традиція бере свій початок ще від часів прийняття християнства і упродовж віків набирала національного підтексту, відповідно до суспільно-історичних обставин. Князь Ярослав Мудрий, збудувавши Софійський собор у Києві і Благовіщенську Церкву над Золотими Воротами, віддав в опіку Божої Матері увесь руський народ. Від того часу чимало князів здобуло перемогу над численними ворогами, прибігаючи під м
12 жовтня 2018
Про розуміння, підтримку і вдячність (відео)
Про любов, яка має під собою розуміння, підтримку і вдячність. Настоятель Івано-Богословського храму о.Віктор Маринчак подякував усім парафіянам, які створили святкову атмосферу в день Небесного покровителя нашої церкви. Попереду Покрова Пресвятої Богородиці і одночасно кілька патріотичних свят. Одже, чекаємо всіх на службах в суботу та неділю.
11 жовтня 2018
Томос Україні: Синод прийняв рішення (фото, відео)
Вселенський патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві та продовжує процедуру надання Томоса. Пропонуємо вам термінове звернення патріарха Філарета.
11 жовтня 2018
Фільм за участі о.Віктора Маринчака "По кому подзвін" (анонс)
До Дня захисників України У неділю, 14 жовтня, о 18.30 у Харківській обласній філармонії (вул.Римарська, 21). Святковий органний концерт і показ фільму із циклу програм «Метанойя» за романом Е.Гемінґвейя «По кому подзвін». За участі Станіслава Калініна (орган), О.Віктора Маринчака, Дмитра Коновалова (режисер), Володимира Чистиліна (автор і ведучий). Квитки в касах філармонії. Вхід 20 грн. Всі зібрані кошти підуть на підтримку українського війська.
9 жовтня 2018
Гімн Любові від о.Віктора Маринчака (відео)
У теперішньому світі, в наш надзвичайно складний час, коли середовище навколо суворе, жорстоке і агресивне ми наважуємось радіти. Як сказав апостол Павло: «Хто в любові перебуває, той в Богові перебуває і Бог у ньому». Згадайте себе, коли ви були закохані: як хотілося обійняти цілий світ, як надихались ми на добрі справи, як перед нами виявлялась правдива ієрархія цінностей. Життя – це в першу чергу любов, яка живить нас, всупереч всієї жорстокості світу.
9 жовтня 2018
Храмове свято (фоторепортаж)
Кожне храмове свято в Іоано-Богословській парафії неповторне. У цьому році було, як ніколи затишно, доброзичливо і в усьому в храмі апостола любові відчувався дух справжньої християнської Любові. Євхаристія, хресна хода, традиційні пиріжки й радісні, спокійні обличчя тих, хто вірою і правдою служіть Богові та Україні – таким запам’ятався цей день. Світлини зі свята у нашому фоторепортажі.
8 жовтня 2018
10 слів про любов
Святого Іоанна Богослова, якого ми вшановуваємо 9 жовтня називають Апостолом любові. І саме любов є центральною темою його коротких, але таких яскравих послань. Пропонуємо вам 10 слів про любов з послань св. євангеліста Іоанна Богослова.
7 жовтня 2018
О.Віктор Маринчак у фільмі про війну
Чому люди їдуть на фронт? Як за кілька днів пережити ціле життя? Чи можна через любов сховатись від трагічної реальності? – про це та багато іншого дивіться у фільмі за участю о.Віктора Маринчака «По кому подзвін» за однойменним романом Е. Гемінґвея 14 жовтня, о 18.30. Харківська філармонія.
7 жовтня 2018
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Різни випробування до нас приходять, але кожне з них можна сприймати, як виклик від Бога. Питання, як ти відреагуєш на ту втрату, біль, страждання і зраду, що теж може бути посланням від Бога. Приклад Петра нам показує: спочатку смирення і покора, потім – страх та розуміння своєї недосконалості й, нарешті, рішучість, щоб залишити все та йти за Господом.
7 жовтня 2018
На порозі свята (відео)
У вівторок, 9 жовтня, наша громада відзначає храмове свято. Історикам ще належіть усвідомити та дослідити, яку роль в житті Харкова зіграла Іоано-Богословська церква та її парафіяни. Перший український храм на Сході завжди був в авангарді всіх соціально-політичних та релігійних змін країни.
6 жовтня 2018
Золоте правило християнина
В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. З сьогоднішнього Євангельського читання з такою силою і ясністю випливає те, що формує християнина, що характеризує його і що є чужим для нього. Християнин це людина, яка від Бога навчилася любити так, як на землі ніхто любити не може. Христос нам говорить: ...
5 жовтня 2018
Християнська громада та осіння депресія
На жаль, віра в Бога автоматично не гарантує стійкості психологічного стану людини, як не рятує від депресій та психологічних розладів задовільний матеріальний стан. Відомо, що в скандинавських країнах, де рівень життя вельми високий, показник самогубств один із найвищих у Європі.