23 липня 2020
Преподобний Антоній Печерський
Сьогодні, 23 липня, віряни вшановують пам'ять Антонія Печерського. В дні правління святого рівноапостольного князя Володимира Господь явив Церкві Своїй світильника і монахам наставника – преподобного і богоносного отця Антонія Печерського. Преподобний Антоній народився в місті Любеч. Змалку пройнятий страхом Божим, він хотів стати монахом. Коли милосердний Господь заклав йому думки ...
23 липня 2020
Вихід є завжди (відео)
Щосуботи о 12 годині в нашому храмі відбувається таїнство Маслособорування. Хвороби – це значна частина випробувань, які нам доводиться терпіти. Втім, головними все-таки є проблеми внутрішньої людини, яка втрачає ґрунт під ногами і не знає що робити. Через це вона впадає в неспокій та відчай, але вихід завжди є.
22 липня 2020
Чудотворний образ Охтирської Божої Матері в нашому храмі (відео)
Трудами і коштом наших парафіян наш храм здобув чудотворну ікону Охтирської Божої Матері. З липня 2013 року вона перебувала у вівтарі, а тепер перенесена на новий, спеціально для неї виготовлений аналой, що розташований праворуч від Царських врат. Тож хочемо вам нагадати історію цього шанованого на теренах Слобожанщини образу. Цю чудотворну ...
22 липня 2020
У нашому храмі служитиме предстоятель ПЦУ.
У п’ятницю 24 липня, о 15.30, до нашої громади завітає предстоятель ПЦУ блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Запрошуємо всіх парафіян Іоано-Богословського храму зустрітись з очільником Православної Церкви України, який в цей день перебуватиме у Харкові. Збираємось о 15.00.
21 липня 2020
Чекаємо митрополита Епіфанія (відео)
У п’ятницю, 24 липня 2020 року, предстоятель ПЦУ блаженійший митрополит Київський та всієї України Епіфаній відвідає Харків. У програмі його візиту освячення храму у Вовчанську та низка зустрічей. Планує завітати очільник нашої церкви також і до Іоано-Богословського храму. Чекаємо його.
20 липня 2020
Гріх і його подолання (відео)
"На відміну від зла та покарання, гріх і розслаблення мають прямий зв'язок. Той, хто згрішив підриває основи свого внутрішнього життя. Його душа потерпає від розслаблення. Вона вже не є тою світлою і натхненною, не може стати сильною й могутньою в протистоянні зі злим світом, якою би мала бути. Оскільки неможливо ...
19 липня 2020
Про страждання невинних (відео)
Перед нами постає питання зв’язку між гріхом і хворобою, гріхом і покаранням, гріхом і розслабленістю. Якщо нами втрачається Господнє надихання, то ми лишаємося тієї найістотнішої сили, яка тримає наше тіло і взагалі дає можливість жити. Роз’єднання з Богом є джерелом смерті. Про страждання невинних у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
18 липня 2020
Зцілення розслабленого
Дуже часто ми зустрічаємось з людьми, які нарікають на брак власного часу для молитви чи на свою неуважність під час читання молитовного правила. Хочеться щоб ми звернули свою увагу на приклад дієвої молитви, який подає нам св. апостол Матфей у Євангелії про оздоровлення Ісусом розслабленого.
18 липня 2020
Храм потребує підтримки (відео)
Усією церковною громадою ми продовжуємо відновлювати наш храм. Наразі тривають будівельні роботи на даху. Дякуємо всім людям, які різними способами допомагають нам, але не будемо заспокоюватися, бо ще дуже багато треба зробити. о.Віктор Маринчак звернувся до парафіян.
18 липня 2020
З думками про Сергія Радонезького
18 липня Церква відзначає знайдення чесних мощей преподобного Сергія Радонезького. У нашому храмі також є ікона цьому святому, біля якої парафіяни часто просять Бога про допомогу при навчанні. Згадаємо сьогодні життя преподобного, який з першого до останнього подиху шукав єднання з Господом.
16 липня 2020
Тридцять років вірності (відео)
Тридцять років тому, у липні 1990 року, було засновано Харківське православне братство апостола Андрія Первозваного, яке поклало початок третьому відродженню Української Автокефальної Православної Церкви. Тоді одним із його керівників був теперішній настоятель нашого храму Віктор Андрійович Маринчак. Про події того часу згадує Ніна Григорівна Немировська, яка з перших днів брала активну участь в діяльності братства.
16 липня 2020
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.