28 березня 2021
Святитель Григорій Палама
В другу неділю Великого Посту вшановуємо пам"ять святителя Божого Григорія Палами, а також всіх преподобних отців, що засяяли в подвигах у славнозвісній святині нашого народу - Києво-Печерській Лаврі.
28 березня 2021
Вшануємо пам’ять героїв російсько-української війни!
Традиційно у перший четвер місяця, 1 квітня, о 15-00, на подвір'ї Іоано-Богословського храму, біля меморіалу загиблим захисникам, відбудеться панахида за усіма воїнами, які загинули за Україну у березні 2021 року. Згадаємо полеглих поіменно, розповімо про їхнє життя, службу та обставини загибелі. Ми прагнемо, передусім, віддати шану українським воїнам, що загинули ...
27 березня 2021
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
27 березня 2021
Вечірнє служіння Літургії Ранішосвячених Дарів
Думка про служіння Літургії Ранішосвячених Дарів увечері вже не перший рік піднімається парафіянами та священиками Іоано-Богословського храму. Тут є своя богослужбова логіка, практика давної церкви та просто здоровий глузд, оскільки Літургія поєднується з Вечірнею.
26 березня 2021
Що означають слова "Я порушив піст"?
Піст дає нам можливість пожити іншим життям, дізнатися про радість мирного праведного життя, знайти блаженство не в боротьбі та накопиченні благ, а в любові до ближнього та Бога.
26 березня 2021
Рухаємось вперед. Україна переходить на літній час
Маємо чудову можливість замислитись про швидкоплинність часу та про незворотній рух вперед і вверх. Історія прискорює ходу, а в Україні в цю ніч з 27 на 28 березня, о 3 годині ранку, стрілки годинників переводять на годину вперед. Недільна Літургія у нашому храмі розпочнеться о 9 ранку за літнім часом. ...
24 березня 2021
Літургія Ранішосвячених Дарів
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
23 березня 2021
Попереду поминальні служби (відео)
Літургією Передосвячених Дарів у п’ятницю, о 8.30 ранку, починаються у нашому храмі Богослужіння другого тижня Великого посту. Суботня Літургія 27 березня буде поминальною. Ми молимось за всіх спочилих. Можна приходити на панахиду та приносити записки у п’ятницю ввечері й у суботу вранці.
22 березня 2021
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні вояки в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
22 березня 2021
Торжество нашої віри (відео)
«Лукавий підкидає нам різні спокуси, але те, що думає людина, її сумніви та переживання, як совість з хтивістю бореться й промовляє до тебе, як ти збираєшся з духом і робиш свій вибір – всього цього спокусник не бачить. Саме Бог бачить внутрішнє боріння», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака про щирість і торжество нашої віри.
21 березня 2021
«Кожен раз я складаю іспит перед громадою», - о.Віктор Маринчак
Після недільної Літургії громада Іоано-Богословського храму вітала свого настоятеля з днем народження. У відповідь о.Віктор Маринчак поділився з парафіянами своїм баченням, чому нам вдалося витримати всі ці роки, які ставились перед ним моральні і духовні вимоги та розповів про іспити, що чекають нас попереду.
20 березня 2021
Неділя Торжества Православ"я
Ми святкуємо сьогодні день Торжества Православ’я: не торжества православних людей над іншими людьми, а торжества про те, що Православ’я як світло - сіяє, немов вогонь горить, як життя - тече по усьому світі. І знову-таки: не лише наше церковне Православ’я, але щось набагато більше за те, що ми можемо вмістити.