18 березня 2019
Вітаємо о.Віктора з Днем народження!
Вітаємо настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака з Днем народження! Бажаємо здоров’я, сил, терпіння, життєвої енергії, реалізації задуманих планів, відчуття внутрішньої свободи, людського щастя і Божої благодаті. Все тільки починається!
17 березня 2019
Освячено пластове знамено: фото
Сьогодні в нашому храмі відбулася визначна подія - було освячено прапор пластової станиці Харків. Пластуни є давніми друзями нашої громади ,тому тим радіснішою і урочистішою є ця подія для всіх нас. Нагадаємо, що основними засадами Пластового руху є сприяння всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.
16 березня 2019
Неділя Торжества Православ"я
Ми святкуємо сьогодні день Торжества Православ’я: не торжества православних людей над іншими людьми, а торжества про те, що Православ’я як світло - сіяє, немов вогонь горить, як життя - тече по усьому світі. І знову-таки: не лише наше церковне Православ’я, але щось набагато більше за те, що ми можемо вмістити.
15 березня 2019
Святий великомученик Феодор Тирон
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
15 березня 2019
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Молитву, яку передання приписує одному із великих наставників духовного життя святому Єфрему Сиріну, можливо дійсно назвати молитвою Великого Посту, оскільки вона особливо вирізняється серед інших піснеспівів і молитов. В ній ми не прохаємо ні про земні блага, ні про якісь особливі духовні дари, а просимо про духовну працю. Про зміст та поетику цієї великопосної молитви розмірковує поетеса Ольга Седакова.
14 березня 2019
У неділю "Метанойя" про Василя Стуса
У неділю, 17 березня о 23.30 на телеканалі «Еспресо» дивиться чергову програму із циклу «Метанойя» про життя і творчість Василя Стуса. Чи може митець бути поза суспільними процесами? Чим людина розплачується за свій талант? Чого не вистачило поколінню українських шестидесятників? На ці та інші питання у фільмі «Геній Василя Стуса»дає свої відповіді о.Віктор Маринчак.
13 березня 2019
Великий Піст, як духовна мандрівка
Протягом перших чотирьох днів Великого Посту в храмі лунає Покаянний Канон преп. Андрія Критського. Він задає тон усій мелодиці Посту, бо "його можна описати як покаянний плач, що відкриває перед нами весь безмір, усю безодню гріха, який потрясає душу відчаєм, розкаянням і надією. " Тому отці Церкви радять знайти час ...
10 березня 2019
о.Віктор Маринчак: "Ми всі винні, що так мало зробили" (відео)
Як п’ять років тому, на початку березня, нас знов невідомо що чекає. І знов варто подумати – побачимось ми на Великдень чи ні? Ми всі несемо тягар великої відповідальності, і цього не уникнеш. Немає тих, хто не відповідав би за своє життя, вибір, рішення. Де ми будемо через сорок днів, в якому стані, чого нам чекати? Ми всі винні, що так мало зробили, і тому знов перед нами небезпека.
10 березня 2019
Покаянний канон прп.  Андрія Критського (відео)
Великий Піст розпочинається з Покаянного Канону прп. Андрія Критського, який читається в храмах на Великому Повечір"ї. Більше ніж 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Щоб настроїтися на довгий шлях Великого Посту, який веде нас до Воскресіння Христового, варто, хоч один раз почути зворушливі співи : "Душе моя, душе моя, устань, чого спиш?"
9 березня 2019
Слово на Прощену неділю
Закінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.
8 березня 2019
До дня народження Т.Г. Шевченка
Шевченка називають пророком України. Частіше це є образний вислів, але пророцтво його має і реальний зміст, відповідний біблійному тлумаченню. Поза сумнівом, він носив у собі духовну візію, дану йому Богом. Як людина він мав багато вад і гріхів, але його устами часто говорило Провидіння.
8 березня 2019
У Прощену неділю о.Віктор про роман «Злочин і кара»
У Прощену неділю, 10 березня, о 23.30 на телеканалі «Еспресо» вийде черговий фільм із циклу програм «Метанойя». На цей раз о.Віктор Маринчак розповість про роман Ф.Достоєвського «Злочин і кара». Студія «Док.Кіно.Трансформація» представляє кінопрограму «Випробування Раскольникова».