10 вересня 2018
Настоятель нашого храму про о.Олександра Меня :відео
Після недільної проповіді настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак сказав згадав про убієнного 28 років тому о.Олександра Меня. Про його творчість, а також плани дорослої недільної школи і важливість вивчення книг Старого Заповіту дивіться на нашому сайті.
9 вересня 2018
Любов позбавляє страху смерті :відеопроповідь
Любов надає нам надзвичайні сили і надзвичайну мужність. Вона надає нам ту суттєву вертикаль, яка нам показує, що вище, а що нижче, що найістотне і найголовніше. Той кого я люблю - важливіший за мене. Любов позбавляє страху смерті, бо чого боятись тому, хто втратив найдорожче?
9 вересня 2018
Пам`яті о.Олександра Меня :відео
9 вересня 1990 року був вбитий о. Олександр Мень. Ми знаємо, що він любив Харків, бував у нашому місті, тут жили його рідні і навіть таємно священик сповідав гріхи біля Дзеркального струменя. У нашій парафіяльній бібліотеці є багато книжок отця Олександра. Пропонуємо вам побачити його проповідь
8 вересня 2018
 Яка заповідь найбільша?
Митрополит Антоній Сурозький: Сьогодні Христос дає нам, або, швидше, нагадує нам про дві основні заповіді: про те, щоб любити Бога всім серцем нашим, всім нашим розумом, всіма нашими силами, (тобто всією владою і здатністю любити, які нам дані) і ближнього любити, як самого себе.
8 вересня 2018
Полюбити ближного не люблячи себе – неможливо
Христовий заклик полюбити ближнього, як самого себе, – це не просто добра порада окремим людям у окремі випадки їх життя. Насправді, – це Заповідь Божа, яка має безумовний характер. У ній міститься не лише натяк на неймовірну глибину людської природи, але розкривається певна таємниця про людину, незрозуміла багатьом із нас ...
7 вересня 2018
Почала роботу недільна школа для дорослих: відео
Вже почала свою роботу недільна школа для дорослих. За традицією, її заняття будуть проходить відразу після Літургії в новій частині храму, що створює особливу атмосферу цих зустрічей. Цікавим є й формат цих занять: викладач школи, пані Наталя Ковтун дуже ретельно підбирає матеріали та задає напрямок обговорення, до якого долучитися можуть ...
6 вересня 2018
Хто ж такі Пророки?
Хто ж такі пророки? Чи вони біли просто провидцями майбутнього, чи передавали людям волю Божу? І як вони взагалі ставали пророками - цьому десь навчали, як ремеслу, або кожному Господь вказував його, особливий шлях? Про це в роздумах - дослідженнях відомого біблеїста Андрія Десницького.
4 вересня 2018
о.Віктор Маринчак про Василя Стуса (відео)
Сьогодні день пам’яті Василя Стуса. о.Віктор Маринчак про генія XX століття. Із циклу програм "Метанойя". 22 вересня показуємо у Харківській обласній філармонії показуємо фільм за повістю А.Камю "Сторонній", де в головній ролі знявся настоятель нашого храму. Спробуємо поєднати музику, театр і кіно.
2 вересня 2018
Допомогайте дітям радіти (відеопроповідь)
У заповіті старого вчителя будуть неодмінно слова: дивиться на дітей з любов’ю і пошаною! Пам’ятайте, що Христос сказав – таких є Царство Боже. Для нас, дорослих, діти взірець, бо тільки вони вміють так радіти, як вчив апостол Павло. Допомагайте їм радіти, а не займетесь цькуванням, муштруванням та насильством.
1 вересня 2018
Притча про званих на вечерю
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Сьогоднішнє євангельське читання завершується дуже страшними словами: "Багато покликаних, але мало вибраних". Господь, Який створив світ для того, щоб поділитися з ним вічною, Божественної радістю, зустрічається в цьому світі з холодним відмовою; Він закликає всіх - але вибір залежить від нас; Він ...
31 серпня 2018
Поради священика-педагога (відео)
Перед початком навчального року настоятель нашего храму о.Віктор Маринчак поділився своїм педагогічним досвідом. Робота вчителем в школі, а потім півстоліття викладання в університеті дають підстави давати поради не тільки учням, а й батькам. У неділю, 2 вересня, після Літургії відбудеться молебень для всіх, хто вчить та вчиться, а поки послухайте роздуми на цю тему священика-педагога.
30 серпня 2018
Як часто причащатися?
Найсокровенніше чудо, що здійснюється у Православній Церкві - це Причастя Святих Христових Таїн, у якому ми у вигляді хліба й вина приймаємо дійсне Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа. Але питання, як часто слід причащатися нерідко виникає у парафіян- тому спробуємо дати на нього відповідь.