28 серпня 2018
Смерть не останнє слово у Бога (відеопроповідь)
Сьогоднішнє свято нас вчить спокійному ставленню до смерті. Це лише сон та тимчасове повернення в землю. Смерть - не останнє слово у Бога! Труна може виявитись порожньою, а потім піднесення на Небо, Воскресіння і те, про що писав апостол, що всіх нас буде підхоплено на хмарах на зустріч Господові. Тому нам не треба боятись, а слід спокійно, радісно та з просвітленням дивитись в майбутнє.
27 серпня 2018
Молебень перед початком навчального року (анонс)
Кожна добра і важлива справа має починатися з молитви. Тому перед початком учбового року в нашому храмі служіться молебень, на якому благословляються та надихаються на весь навчальний рік школярі і студенти, вчителі та викладачі, а також всі, хто йде вчитися або сам навчає. Цього року молебень буде відправлено двічі: у вівторок, 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці та у неділю, 2 вересня. Початок відразу після закінчення Святкової Літургії (приблизно об 11.00).
27 серпня 2018
Готуємось до свята (відео)
У вівторок, 28 серпня, у нашому храмі служимо Літургію на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці. Напередодні, у понеділок, о 17.00 - святкова Всенічна. Про Богослужіння цих днів розповідає настоятель Івано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
26 серпня 2018
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Яке найбільше покарання може бути для людини, якщо вона має хоч крихту свідомості? Безглуздість існування і відірваність від центру світла, добра, любові та правди. Тоді наступає спустошеність, порожнеча і самотність, бо ти такій жадібний, що все загарбав собі. Тому нам треба молитись, щоб Бог дав нам розум і ми не ...
25 серпня 2018
Притча про злочинних виноградарів (відео)
В неділю 13-ту після П"ятидесятниці читається уривок з Євангелія від Матфія: притча про злочинних виноградарів. Чому Спаситель звертався до людей мовою притч, який глибинний зміст закладений в уривку недільного Євангелія - про все це піде мова у фільмі "Притча про злих виноградарів"
25 серпня 2018
Ікона "Додавання розуму"
28 серпня Православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «При бавлення розуму». За давньою традицією до неї звертаються з молитвою ті, хто навчаються або навчають, батьки учнів та люди. Також вона є покровителькою тих, хто страждає на душевні хвороби.
24 серпня 2018
Роздуми до Дня Незалежності (відео, архів)
Проповідь отця Віктора Маринчака з нагоди Дня Незалежності : Сонце правди нам світить і осяває наші шляхи. І ми ні на кого не нападаємо, ми обороняємо правду, світло і добро. Ми обстоюємо свободу і достоїнство людини по всій країні: і тих, що помилились, і тих, що заслабли. Ми за них теж стоїмо.
20 серпня 2018
Про актуальні питання церковного життя України (відео)
Настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак став гостем програми "Насправді" на каналі Об"єктив ТВ. Темою стало актуальне питання створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.
19 серпня 2018
Проповідь на Преображення: відео
"Божественне світло може сяяти в кожній людині, і через кожну людину. І наша віра вимагає від нас надзвичайних зусиль для того, щоб бути гідними цього світла. Бути здатними прийняти його - і понести його в світ. Бути здатними передавати його навколо нас." - з проповіді отця Віктора Маринчака на свято Преображення Господнього.
17 серпня 2018
Чверть століття свободи (відеопроповідь)
Івано-Богословська церква є першим українським православним храмом у Харкові. 19 серпня виповниться 27 років, як тут лунає молитва рідною мовою. За цей час було багато випробувань, але ми вистояли і створили унікальну церковну громаду, де панує дух свободи та любові. Про те, як все починалося у далекому 1991 році, і чим зараз живе наша парафія роздуми настоятеля.
14 серпня 2018
Винесення Чесних древ Животворчого Хреста Господня (відео)
«Наш хрест і наше розп’яття чекає на нас. Ти можеш зазнати страждань, переслідувань, поневірянь та мук, але через все це ти повинен пронести гідність образу Божого. І якщо ти спроможешся, то це буде насправді найбільшою для тебе нагородою». - із проповіді о.Віктора Маринчака.
13 серпня 2018
Свята наближаються (відео)
На цьому тижні православна церква відзначає кілька свят. У вівторок у нашому храмі будемо служити Літургію на честь святих мучеників Макавеїв і Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. А вже у неділю – свято Преображення Господнього, яке в народі називають яблучним Спасом. Про Богослужіння на цьому тижні розповідає о.Віктор Маринчак.