5 лютого 2019
Такі різні історії кохання
6 лютого, в день пам"яті блаженної Ксенії Петербурзької, хочеться поговорити про християнське розуміння подружньої любові. Тому пропонуємо подивитися на такі різні історії кохання, одна з яких стосується і святої Ксенії.
3 лютого 2019
о.Віктор Маринчак про язичників і вірних (відео)
Все людство мало наслідувати у своєму розвитку досвід хананеянки. Тому що з погляду тих, хто здобув істину у Христі, те, що мі сповідували в радянські часи, було гірше, ніж у язичників. Ми вклонялись своїм ідолам, служили бісам і насолоджувались тим злом. Хто активно, а хто пасивно підтримував всю ту мерзоту, і за це всім нам треба було би покаятись.
2 лютого 2019
Проповідь в неділю 36-ту після П"ятидесятниці
В ім'я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні ми слухали євангельське читання про хананеянку, якій, мабуть, єдиній з усіх, хто звертався до Христа, Він спочатку відмовив. Вона просила Господа, щоб Він зцілив її дочку, але Христос продовжував йти, навіть не повертаючись. А вона бігла за Ним з криками, благаючи ...
2 лютого 2019
«Кадило Тобі приносимо...»
У храмі все навколо нагадує про одночасне життя людей у двох вимірах: фізичному та духовному. Кожна посвячена річ, яку використовують під час богослужінь є певним прообразом чи знаком чогось більш суттєвого та важливішого. До речей, що мають символічне значення належить і кадило, про яке сьогодні ми поговоримо.
1 лютого 2019
Гурт небайдужих до української культури (відео)
У нашому храмі вже кілька років на базі парафіяльної бібліотеки діє «Гурт небайдужих до української культури». Минулу неділю говорили про Розстріляне Відродження. Найближча зустріч буде присвячена життю і творчості яскравої постаті української культури XX століття Віктора Петрова. Засідання гурту відбуваються одразу після недільної Літургії. Тож є привід завітати в нашу бібліотеку, де крім церковної літератури є чимало художніх книг для дорослих та дітей.
31 січня 2019
о.Віктор Маринчак у фільмі "Гамлет"
У неділю, 3 лютого, на телеканалі "Еспресо" дивіться фільм «Гамлет» за участю о.Віктора Маринчака із циклу «Метанойя». Відтепер кожну неділю на телебаченні можна буде побачити роздуми настоятеля нашого храму про літературні твори.
30 січня 2019
Світлі зірки пустелі
В месяцеслові вони стоять поруч: преподобний Антоній Великий, якого називають батьком ченців (пам"ять звершується 30 січня) і його учень та спадкоємець, засновник скитського життя, преподобний Макарій Великий, якого Церква вшановує 1 лютого. Світлі зірки віри, що засяяли в пустелі.
29 січня 2019
Урочистості з нагоди 90-ліття Патріарха Філарета: відео
23 січня делегація від нашого храму на чолі з отцем Геннадієм Рохманійком відвідала урочистості з нагоди 90-ліття Святішого Патріарха Філарета. Представники нашої громади не тільки побували на святковому заході, а й змогли особисто поспілкуватися та привітати ювіляра. Цієї неділі отець Геннадій розповів про свої враження від цієї події.
27 січня 2019
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 35-ту після П"ятидесятниці: Якщо ми шукаємо Царства Божого, ми виходимо на боротьбу, а там ,крім хреста, нам нічого не потрібно.
26 січня 2019
Проповідь в неділю 35-ту після П"ятидесятниці
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Звертаючись до чоловіка, який хотів досягти досконалості, Спаситель сказав: "Йди за Мною..." У той час ці слова були прості; вони значили залишити всі турботи - сім'ю, роботу, покликання, звички і піти разом з Христом по дорогах Святої землі, будучи свідками Його чудес, ...
26 січня 2019
Недільна школа для дорослих запрошує
Нагадуємо, що при нашому храмі вже багато років працює недільна школа для дорослих. Протягом 5 останніх років на заняттях школи читають і розмірковують над сторінками Старого Заповіту. З початком цього учбового року слухачі школи разом з викладачем Наталією Іванівною Ковтун перейшли до розгляду, мабуть, найчитанішої книги Старого Заповіту - Псалтирі. ...
26 січня 2019
Архієпископ Іоанн (Шаховський) Любов і довіра
Чи можлива любов — без довіри? Несподівана відповідь міститься в книзі архієпископа Іоанна (Шаховського) «Апокаліпсис дрібного гріха».