27 листопада 2018
Про силу спільної молитви
В сегодняшней проповеди мы будем говорить о силе общей молитвы, совершаемой с верою. Ведь, когда мы зажигаем несколько свечей, в темной комнате делается светлее, и как несколько угольков издают больше тепла, так и вера нескольких человек обладает большей силой пред Богом.
26 листопада 2018
Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
ЗВЕРНЕННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з приводу нового акту відкритої збройної агресії Російської Федерації проти України Дорогі брати і сестри, співгромадяни! 25 листопада 2018 р. у морі біля окупованого Росією кримського м. Керч стався новий акт відкритої збройної агресії РФ проти України - було атаковано та захоплено українські ...
25 листопада 2018
Недільна проповідь настоятеля (відео, архів)
Проповідь отця Віктора Маринчака на притчу про милосердного самарянина: Ось що значить: возлюби ближнього як самого себе -люби його як творіння Боже, в першу чергу, бо Бог всіх нас любить. Що значить любити себе насправді? Це любити образ Божий в собі. Що значить любити людину іншу? Любити як творіння Боже ,і якщо вбачаєш в ній образ Божий, любити як ближнього свого.
24 листопада 2018
Хто мій ближній: проповідь
Я хочу звернути вашу увагу на дві або три риси сьогоднішньої притчи. Нам сказано, що якийсь чоловік ішов із Єрусалиму до Єрихону. У Старому Завіті Єрусалим був місцем, де перебуває Бог: це було місце поклоніння Богові, місце молитви. Ця людина спускалася, з гори бачення він спускався туди, де протікає людське ...
24 листопада 2018
о.Віктор Маринчак: "Чи не даремно все було і що робити далі?" (відео)
Чи не даремно все було? Як діяти далі? Чи треба виходити знову на Майдан? - о.Віктор Маринчак відповів на ці та інші питання після перегляду фільму "Герої не вмирають" у Харківській філармонії. ...
22 листопада 2018
Гурт небайдужих до української культури (відео)
У нашому храмі вже кілька років на базі парафіяльної бібліотеки діє «Гурт небайдужих до української культури». Минулу неділю говорили про життя та творчість поета Олександра Олеся. Найближчим часом мова піде про Володимира Винниченка. Зустрічі відбуваються одразу після недільної Літургії. Тож є привід завітати в нашу бібліотеку, де крім церковної літератури є чимало художніх книг для дорослих та дітей.
22 листопада 2018
День пам"яті жертв Голодомору. Заходи в Харкові
У 2018 році в усьому світі відзначають 85-ті роковини Голодомору – акту геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території УСРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху та фізичного знищення частини українських селян.
21 листопада 2018
Святий Архангел Михаїл в українському іконописі
Іконографія св. архистратига Михаїла є надзвичайно цікавою та різноманітною. Цей небесний заступник є одним із найчастіше зображуваних святих на українських іконах, про що свідчить велика кількість збережених пам’яток. Споглядаючи ці найдавніші ікони, маємо можливість більше дізнатися про діяння та роль архистратига в житті нашої Церкви, а також досвідчити глибоку духовність нашої сакральної культури.
21 листопада 2018
Події, які неможливо забути (відео)
На цьому тижні відзначається кілька подій, які не можуть залишитись поза увагою громадян і патріотів Україні. Церква не має права стояти осторонь суспільних процесів. Тому парафіяни і священики нашого храму візьмуть активну участь в акціях присвячених п’ятої річниці Євромайдану та дню пам’яті жертв Голодомору. Чому це так важливо – розповідає о.Віктор Маринчак.
21 листопада 2018
о.Віктор у новому фільмі (анонс)
До дня Свободи та Гідності, 21 листопада, о 19.00 у Харківській обласній філармонії відбудеться показ оновленої версії документального фільму «Герої не вмирають» та вперше прозвучить музика, що лунатиме біля майбутнього Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у Харкові. У день початку Євромайдану ми разом з о.Віктором Маринчаком будемо говорити про Свободу та Гідність.
18 листопада 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Чи легко прийняти біль та страждання як промисел Божий, тобто беззастережно. Чи легко сказати: "За все, що посилаєш Ти, Господи, слава Тобі! Мені боляче, але Тобі слава". Про це розмірковує в своїй проповіді на Євангельске читання про воскресіння доньки Яїра настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак.
17 листопада 2018
Уздоровлення доньки Яїра: проповідь
Вірю, що у кожного з нас були моменти у житті, коли ми молилися і отримали бажану допомогу від Бога. Ця поміч була знаком любові Бога до нас. Словами сьогоднішнього Євангелія Христос запитує нас: як я використав ці знаки Божої любові в отриманих тоді дарах, як видимого прояву певної його допомоги. На скільки вони вплинули на поглиблення мого духовного життя, краще виконання християнських обов’язків: щирої молитви, уважної участі у богослужіннях, частішого користання зі Святих Тайн.