29 травня 2019
Сергій Аверінцев: роздуми
Одне з головних завдань людини на землі — зрозуміти іншу людину, не перетворюючи її думкою ні в річ, що піддається «обчисленню», ні у відбиток власних емоцій. Це завдання стоїть перед кожною окремою людиною, але також і перед всією епохою, перед усім людством.
28 травня 2019
Про цінності (відео)
Справжню вагу перед Богом мають духовні цінності: Любов, світло, правда і свобода. Це головне. Частина з нас не може розв’язатись з минулим, яке керує нашими вчинками і тягне назад. Але важливо не те, що ти бачиш, чуєш чи навіть робиш. Змістом життя є цінності. Те, чим людина живе, і як вона виконує своє призначення у цьому світі.
28 травня 2019
Розклад служб на тиждень (відео)
Закінчується весна. Вже у червні на нас чекають свято Вознесіння та Трійці, а зараз прекрасний час у спокої та тиші зануриться у свій внутрішній світ. Молебні, Літургії, Вечерні Богослужіння тривають у нашому храмі за своїм розкладом. Варто відчути всю їх красу та велич. Про те, що саме і коли відбувається у нашій церкві розповідає настоятель о.Віктор Маринчак.
26 травня 2019
Неділя 5-та після Пасхи, про самарянку
Отець Олександр Мень: Яку велику таємницю Він їй відкрив! Не треба думати, що Бог живе в храмах, у будівлях, в церквах - немає місця у світі, де б Він не жив. Тільки у одному місці Його немає - там, де живе зло. Він закликає усіх нас, кажучи, що Бог є Дух, і той, хто Йому поклоняється, повинен поклонятися в дусі і істині.
23 травня 2019
Просвітителі Кирило і Мефодій
Є один день у році, коли навіть в українських храмах службу Божу правлять церковнослов’янською мовою. Таку шану віддають святим рівноапостольним просвітителям слов’янським Кирилу і Мефодію.
22 травня 2019
Останній дзвоник в дитячій недільній школі: відео
Завершився черговий учбовий рік в дитячій недільній школі нашого храму. Він був насиченим і цікавим : на заняттях діти читали і обговорювали, міркували і вигадували, творили і вчилися новому. Завдяки допомозі небайдужих волонтерів-парафіян були проведені різноманітні майстер-класи, на яких і плелися паракордові браслети, і робилися вітражі, опановувалась стародавня техніка вибійки та багато іншого. На останньому занятті маленькі парафіяни вже мріяли про яскраве та насичене подіями літо, тож, щ
22 травня 2019
Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця
22 травня Церква вшановує як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар (до українського церковного календаря це свято введено Митрополитом Єфремом наприкінці ХІ століття).
20 травня 2019
Мале храмове свято
21 травня Церква вшановує апостола та євангеліста Іоанна Богослова, який є Небесним Покровителем нашого храму. І хоча храмовим святом є 9 жовтня, цей день можна назвати малим храмовим святом, тож на нас чекають Святкова Літургія, і навіть, невеличка агапа з пиріжками та компотом. У понеділок, 20 травня, в нашому храмі ...
19 травня 2019
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю 4-ту після Пасхи, про розслабленого: В тому диво і велич Спасителя, Який приходить до кожного з нас. Бо коли нам здається , що вже все: не тільки доля твоя і тіло, а й душа вже гине, Він може сказати: "Встань, візьми постіль свою і ходи". Він може підняти нас з того розслаблення, в якому ми перебуваємо, Він шукає нас в такому становищі, знаходить - і являє Свою любов.
19 травня 2019
Проповідь в неділю 4-ту після Пасхи, про розслабленого
В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа! Я хочу звернути вашу увагу на три риси сьогоднішнього євангельського читання. Перше: як страшно чути, що ця людина 38 років перебувала в крайній потребі, розбита тілесної хворобою, зламана, і що жодної людини не знайшлося, хто б йому допоміг... І те, що сталося ...
18 травня 2019
Чому так багато ікон Богородиці?
Різноманітність ікон Богородиці вражає уяву. За підрахунками фахівців, число вшанованих ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
16 травня 2019
До Дня вишиванки: відео
Кожного третього четверга травня Україна і весь світ святкують День вишиванки. Бо вишиванка - то є генетичний код нашого народу. Пропонуємо вашій увазі збірку ікон, які несуть у собі елементи цього коду. Вони хоч і не є почасто, канонічними, але їх називають "домашніми", бо вони зігріті теплом любові до рідного краю та його культури, тож уособлюють творчу молитву художника за них.