21 січня 2021
Присутність при події (відео)
«Час від часу в Богослужінні ми можемо і навіть повинні відчувати, що в духовному вимірі присутні при тій події, яку згадуємо. Благодать і Святий Дух являють нам себе в усій повноті та силі. Це є реальною присутністю Бога у нашому житті, чого прагне кожна віруюча людина», - о.Віктор Маринчак.
20 січня 2021
Собор Іоана Предтечі
Одразу після Хрещення Господнього ми відзначаємо Собор Іоана Предтечі. Церква особливо прославляє цього святого та останнього пророка Старого Завіту, який передвістив прихід Спасителя.
19 січня 2021
Свято Хрещення у нашому храмі (фото)
Свято Богоявлення завершує Різдвяні святкування та є одним із найбільших християнських свят, яке святі отці назвали ще й Просвіченням. Адже Ісус Христос прийшов у цей світ, аби просвітити усіх нас Божим Словом: «Народ, що сидів у темряві, побачив світло велике, і тим, що перебувають у країні й тіні смерти, світло засяяло їм» (Мф. 4: 16).
18 січня 2021
"Очистимо свою душу" - о.Геннадій Рохманійко
Наближаючись до свята Богоявлення пам’ятаємо, що води Йордану є лише символом того правдивого омивання від гріхів, яке ми отримуємо через покаяння. Очистимо свою душу і доторкнімося до таємниці сходження Господа у цей світ. Пам’ятаємо, що тільки чисті серцем побачать Бога.
18 січня 2021
Христос Хрестився! В річці Йордані! (фоторепортаж)
Попри мороз та карантин традиційне вітання на Богоявлення: «Христос Хрестився! В річці Йордані!» сьогодні лунало в нашому храмі. Православна церква звершує велике освячення води два дні поспіль - 18 і 19 січня. У вівторок, одразу після Літургії, будемо знову святити воду, а ось як виглядала Йордань після святкового навечір'я. Допомогти ...
18 січня 2021
Купання в ополонці та гріхи
Протягом останніх років 19 січня під час або після Великого водосвяття все частіше спостерігаємо таку картину: у водоймах влаштовуються масові пірнання й купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді. Улюблені брати і сестри, обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів! Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.
17 січня 2021
Перед Богоявленням (відео)
«Там, де панує фарисейство, обов’язково відбувається духовний занепад. Тому необхідно було пришестя Іоана, який дав поведінковий взірець, що таке покаяння і спокутування. Він став ангелом пустелі, щоб тарувати шлях Богові в наших душах», - о.Віктор Маринчак.
17 січня 2021
Освячення води у нашому храмі (відео)
У цьому році на Богоявлення на нас чекають справжні хрещенські морози. Лютість зими зі снігом, до мінус двадцяти вночі з відповідними погодними незручностями не завадять святу, що закінчує Різдвяний цикл. 18 та 19 січня після Літургії у нашому храмі відбудеться Велике освячення води. о.Віктор Маринчак розповідає про це докладніше. Допомогти ...
17 січня 2021
Собор святих сімдесяти апостолів
Цього дня Церква Свята (східного обряду) відзначає Собор святих сімдесяти апостолів. Після вибрання дванадцятьох апостолів Христос Господь зібрав був ще менших апостолів сімдесят, щоб посилати їх на проповідь, про що пише святий євангелист Лука таке: "Після цих явив Господь і інших сімдесят, і послав їх по двоє перед Собою". Дванадцять-бо ...
16 січня 2021
о.Геннадій Рохманійко: "Нам потрібно принести достойний плід покаяння" (відео)
«Іоан Хреститель говорить, що одного покаяння замало. Дерево, яке доброго плоду не родить, буде зрубане та вкинене до вогню. Тому нам всім потрібно принести достойний плід покаяння. Намагатися зробити так, щоб бажання робити добро стало нашою природою», - о.Геннадій Рохманійко.
15 січня 2021
Агіасма та її властивості
Нагадуємо, що Велике освячення води в нашому храмі буде звершуватись 18 січня та 19 січня, у свято Богоявлення, відразу після Літургії (орієнтовно після 11 год). А про властивості цієї святині пропонуємо вам дізнатися з цього матеріалу. Агіасма (з гр. мови – святиня; церковно-сл. Агіасма – свята вода). Зазвичай Агіасма означає ...
14 січня 2021
День найменування Господнього (відео)
Річ не в тім, щоб врятуватися від зовнішніх небезпек, уникнути біди чи скорботи. Це в принципі неможливо. Наше завдання бути озброєними перед лицем будь-яких нападів, бід і страждань. А також тоді, коли приходить радість чи веселість, бо через те людина може так розслабитись, що втратить себе. Тому треба прагнути спасіння від нашого гріха.