10 березня 2021
Будуємо храм разом (фото)
Під час Великого посту в нашому храмі розпочнеться масштабне будівництво нової частини Іоано-Богословської церкви, в якій наразі ми не проводимо Богослужінь. Цього року виповнюється 30-ть років від дня першої Літургії у новітній історії нашої парафії. Тому плануємо спільними зусиллями громади до осені зробити велику роботу.
10 березня 2021
Попереду важливий день (відео)
У найближчу неділю, 14 березня, одразу після Літургії ми служимо першу Вечірню Великого посту. Переоблачаються священики і престіл, лунає постовий спів і по закінченні цього Богослужіння звершується чин прощення. Чому бажано у цей день бути в храмі і що нас чекає розповідає о.Віктор Маринчак.
9 березня 2021
Сирний тиждень - час примирення та покаяння
Піснеспівами і богослужіннями впродовж масляного тижня Церква підготовляє нас до подвигу святого посту, до духовної весни, оновлення. Тож сирний тиждень – не час для якихось особливих гулянь та веселощів, а це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння.
9 березня 2021
Притча про надію і плоди покаяння (відео)
Покоління, які не дочекались звільнення церкві від кайданів, жили не знаючи Бога та покаяння, молитов і таїнств, хіба для них неможливо було спасіння? Господь милосердний, тому притча про Страшний Суд для тих, хто Бога не знає і віри немає. У нас є надія, що Він їх не відкине і врятує відкинуте.
9 березня 2021
"Борітеся - поборете! Вам Бог помагає!"
Щороку в березні українці, де б вони не були, згадують і вшановують Тараса Шевченка. Це не стільки данина моді чи виконання обов’язку, але певною мірою потреба особистості, яка черпає з його творчості все для нас таке болюче й злободенне, щире й глибоке, щемливе й могутнє, незламне, справжнє. Його доробок – ключ до більш глибокого розуміння потреб, болю, прагнень усього українського народу.
7 березня 2021
Головне бути людиною (відео)
«Людяність і любов є у серці кожної людини. Саме тому варто приходити не до праведників, а до грішників, щоб покликати їх до покаяння та спасіння. Треба шукати заблудлу вівцю, загублену драхму й обіймати блудного сина, а головне бути людиною, бо справжня людина завжди є образ Божий», - о.Віктор Маринчак.
6 березня 2021
Неділя про Страшний суд
Ця неділя – третя з тих, що готують нас до Великого посту. Зветься вона «Неділею про Страшний суд» і походить від Євангельського читання про майбутній суд, що чекає на всіх живих і мертвих. Це нагадування кожному: хочемо цього чи ні, але ми народжені для вічності, і тимчасове земне життя є ...
6 березня 2021
Душе моя, устань, чого спиш? Кінець наближається
В нас є кілька миттєвостей, щоб зробити щось безмежно просте. Зробімо ж, і нехай Боже благословення буде з кожним, хто щось зробить: не просто трохи, а стільки, скільки можливо, щоб інша людина залишилася живою, щоб вона могла дихати, а не пропасти.
5 березня 2021
Поминальна субота
Суботу напередодні М"ясопусної неділі Церква присвячує поминанню всіх покійних від Адама і до наших днів. Заупокійна служба в цей день називається так: “Пам’ять всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших”. У синаксарії (збірнику відомостей про свято) на цей день написано “Святі отці узаконили чинити спомин всіх померлих з такої причини. Багато хто досить часто помирає неприродньою смертю, наприклад, під час подорожей в морі, в непрохідних горах,
4 березня 2021
о.Віктор Маринчак: "Неможливо зупинити хід історії" (відео)
Імперія зла ніколи не заспокоїться, поки не впаде. Війна ще довго триватиме, але ми переможемо. Неможливо зупинити хід історії, втім цей монстр жадає жертв та крові. На його шляху став український народ. У лютому на Донбасі загинуло 11 наших воїнів. Пропонуємо до вашої уваги проповідь о.Віктора Маринчака після панахиди за загиблими на війні.
4 березня 2021
На ріках Вавилонських... (відео)
На Всенічних у неділі, що є підготовчими до Великого Посту (неділю про блудного сина, м’ясопусну та сиропусну), Церква призначає співати Псалом 136 «На ріках Вавилонських». Він співається на додаток до звичайних урочистих і прославляючих Бога псалмів 134 («Хваліть Ім'я Господнє») і 135 («Ісповідуйтеся Господеві, бо Благий»), але до них за ...
3 березня 2021
Починаємо готуватися до Великого посту (відео)
Найближча субота, 6 березня, називається М'ясопусною. Це день особливого поминання померлих. Перед Великим постом, який починається 15 березня, Церква згадує пам'ять всіх від віку спочилих. На наступному тижні побожні християни вже не вживають м’яса і готуються до прощеної неділі. Про розклад служб на початку березня розповідає настоятель храму о.Віктор Маринчак. ...