13 січня 2021
Святитель Василій Великий
14 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.
13 січня 2021
Преподобна Меланія Римлянка
Преподобна Меланія, перша зі знатних римлянок “з юних років линула до Христа, та жадала тілесної непорочності й уражена Божественною любов’ю”, народилася в християнській родині. Батьки її - люди знамениті і багаті - бачили в дочці спадкоємицю й продовжувачку роду. В чотирнадцять років Меланія проти своєї волі була видана заміж за ...
12 січня 2021
Розклад служб на найближчий тиждень (відео)
Найближчого тижня до самого Хрещення Господнього у нашому храмі щодня відбуватимуться різні Богослужіння. Вже у четвер на нас чекає Літургія Василя Великого, а напередодні Всенічна з освяченням хлібів, вина, зерна та єлею. Про повний розклад служб на свята розповідає о.Віктор Маринчак.
11 січня 2021
о.Віктор Маринчак: Роздуми про смерть (відео)
«Нам слід було би поставитись дуже розважливо до страшної події – смерті. Намагатись її зрозуміти, не вжахатися і не тікати, бо все одне від неї не уникнеш. Смерть треба розуміти, і часом вона буває благом», - міркування о.Віктора Маринчака у неділю після Різдва.
11 січня 2021
Не треба ховатися від думок про смерть (відео)
«Не треба ховатися від думок про смерть. Треба шукати сенс всього, що відбувається у нашому житті та в священній історії. Ми отримуємо заклик йти шляхом пізнання Божого Промислу і приймати Його волю, якою би суворою вона не була», - о.Віктор Маринчак.
10 січня 2021
Громада привітала о.Геннадія (відео)
Сьогодні Іоано-Богословська громада вітала з днем народження другого священика нашого храму о.Геннадія Рохманійка. Наразі неможливо уявити собі життя парафії без його служіння, жертовності і неосяжної любові. Зазвичай стриманий на похвалу, о.Віктор Маринчак сказав про свого духовного співробітника слова, які варто почути і закарбувати у своєму серці.
10 січня 2021
14 тисяч Вифлеємських немовлят
11 січня Православна церква (у Католицькій церкві день пам’яті перепадає на 28 грудня) шанує пам’ять “14000 Вифлеємських немовлят-мучеників”. Чому цих немовлят так багато? Адже їх навіть не можна вважати мучениками за Христа – вони нічого про Христа не знали. І все-таки цей день пам"яті наповнений глибоким сенсом, що став у наші часи ще більш актуальним.
9 січня 2021
Втеча до Єгипту
Стараймося, з одного боку, усвідомити, яке терпіння Син Божий узяв на Себе на початку Свого життя. Це - частина того процесу відкуплення, одна із форм терпіння, якими Він нас освячує, спасає. А з іншого – подумаймо, як ми можемо цю обставину, про яку говорилося, маючи конкретні порівняння, краще зрозуміти, ніж люди тих часів, коли не було біженців, коли не було скитальців, коли кожний міг спокійно жити у своєму домі. Сьогодні ми маємо перед очима тих, про кого говорить Ісус Христос, - чужинців,
9 січня 2021
Апостол першомученик Стефан
Святий Архідиякон Стефан був одним із 70-ти апостолів Христових. Після Вознесіння Господнього число вірних в Єрусалимі стало зростати, а також збільшилась потреба в кількості апостолів для служіння їм. Тоді апостоли вирішили скликати раду і вибрати сімох побожних мужів, повних Духа Святого і мудрості.
8 січня 2021
Cобор Пресвятої Богородиці
8 січня ми підносимо подяку і хвалу Тій, Яка народила Спасителя всього людства. Сьогодні Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, прославляючи гідність Богоматеринства.
7 січня 2021
 Дитина в яслах – послання до наших сердець (відео)
«Той, хто долучився до Різдва Христового, добре знає, яке відчуття викликає подія народження. Найкращого способу явити світові, що Бог є Любов, ніж народитися малою дитиною в яслах, мабуть, немає. Це послання до наших сердець – любіть один одного, любіть Бога і весь світ», - о.Віктор Маринчак.
7 січня 2021
Свято у нашому храмі (відео)
Вперше за майже рік ми відзначили свято у звичайному форматі в нашому родинному колі. Карантині обмеження протягом минулого року не могли не позначитись і на житті Іоано-Богословської громади. Але сьогодні на Різдво Христове було, як завжди, багатолюдно та натхненно.