22 липня 2019
"Завжди все починалося з малого стада", - о.Віктор Маринчак (відео)
Завжди все починалося з малого стада, з тих одиниць, які звільнилися від навали бісів. Це і стало запорукою нашого спасіння, бо якби вони не йшли, де б ми були? Серед тих, хто жалкує за свинями або серед тих свиней… Нам треба бути мужніми і відважними, бо Христос переміг світ! ...
21 липня 2019
Їдемо до столиці на Український хресний хід (відео)
Нагадуємо, що триває підготовка до щорічної поїздки в Київ, де делегація від нашої парафії візьме участь в святкових заходах до Дня Хрещення Русі-України. Часу залишилось обмаль, бо святкове Богослужіння та традиційна Всеукраїнська хресна хода у Києві пройдуть у неділю 28 липня. Запрошуємо всіх, хто бажає долучитися до цієї акції.
20 липня 2019
Зцілення  гадаринських біснуватих
У п'яту неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує зцілення Христом двох гадаринських біснуватих. Це диво їх потрясло і злякало. Ми прямо не кажемо: «Залиш нас», але часто поступаємо саме так, ніби нам хочеться позбутися волі Господньої, що немов давить на нас. У Євангелії ми часто читаємо про те, як до ...
19 липня 2019
Чудотворний образ Охтирської Божої Матері в нашому храмі (відео)
Трудами і коштом наших парафіян наш храм здобув чудотворну ікону Охтирської Божої Матері. З липня 2013 року вона перебувала у вівтарі, а тепер перенесена на новий, спеціально для неї виготовлений аналой, що розташований праворуч від Царських врат. Тож хочемо вам нагадати історію цього шанованого на теренах Слобожанщини образу. Цю чудотворну ...
18 липня 2019
З думками про Сергія Радонезького
18 липня Церква відзначає знайдення чесних мощей преподобного Сергія Радонезького. У нашому храмі також є ікона цьому святому, біля якої парафіяни часто просять Бога про допомогу при навчанні. Згадаємо сьогодні життя преподобного, який з першого до останнього подиху шукав єднання з Господом.
17 липня 2019
Вирушаємо до Києва (відео)
У наступну суботу, ввечері, делегація парафіян Івано-Богословського храму із Харкова вирушає автобусом до столиці на урочисті заходи, присвячені чергової річниці Хрещення України-Русі, які відбудуться 28 липня. Вперше їх відзначатиме Православна Церква України на чолі з митрополитом Єпіфанієм. Біля Софії Київської, у духовному центрі країни, молитиметься і потужна делегація із Харкова.
16 липня 2019
Два Андрія
17 липня Православна Церква вшановує пам"ять преподобного Андрія Рубльова. Він жив в важкий для Русі час: руйнуючі набіги завойовників, князівські міжусобні війни, біль, страх, голод, хвороби. Але саме в цей час Андрій Рубльов пише ікони, які для багатьох поколінь стануть світлосяйними Образами віри і надії.
16 липня 2019
Оранта Софії Київської як доказ тисячолітнього існування українців
Оранта свідчить, що українці як етнос та українська культура існують у майже незмінному вигляді вже не менше 1000 років (хоч і називали себе раніш інакше), і що саме українці є нащадками тих, хто жив на землях України за доби держави «Київська Русь».
14 липня 2019
 "Віра - це ціннісний вибір", - о.Віктор Маринчак (відео)
Віра - це завжди ціннісний вибір. Обираєш ти не просто авторитет, а спосіб життя. Діагноз для суспільства полягає в тому, що воно обирає не цінності, а кумирів, фарисейство, форму поведінки. Справжня віра полягає у тому, щоб прийняти Господа, як Сонце правди, як носія свободи, світла і любові та йти за Ним.
13 липня 2019
Проповідь в неділю 4-ту після П"ятидесятниці (відео, архів)
Як завжди в недільній проповіді о.Віктор Маринчак говорив про наболіле та найважливіше: "Любити - ризикована справа, але не любити - це гарантія зовнішньої темряви, де плач та скрегіт зубів. Ми повинні обирати: кого ми любимо і що ми любимо, за кого ми готові стояти і за що віддати життя".
11 липня 2019
Первоверховні апостоли Петро і Павло
Найчастіше головною причиною нашої неуважності до церковної історії є звикання до того, що кожне свято сприймаємо, як повторення чогось, що уже було, як буденність. Багато свят, на жаль, стали для нас просто певною відміткою часу, як от день вшанування пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла для переважної більшості пересічних людей означає в першу чергу закінчення Петрівки - апостольського посту.
10 липня 2019
Святитель Феофан Затворник
У кінці минулого століття Церква канонізувала давно шанованого в народі єпископа Феофана (Говорова). І тепер його ім’я в історії — святитель Феофан Затворник. Подвижник, богослов і духовний наставник багатьох християн. Усебічна освіта, вільне володіння кількома іноземними мовами, глибокі знання в галузі медицини, психології та інших науках — усе це було використане ним для служіння Церкві. Пам"ять святителя Феофана, затворника Вишенського, Православна Церква вшановує23 січня.