17 квітня 2020
Любов сильніша за смерть. Проповідь у плащаниці (відео)
Кожен з нас вбиває потроху цвях в тіло Христове своїми гріхами. Не уникнути й нам наших страждань та хреста. Але кожне страждання наближає нас до перемоги над смертю і до Воскресіння. Треба наслідувати Христа та пам’ятати, що Любов сильніша за смерть.
17 квітня 2020
Велика субота
«Субота ця преблагословенна, бо нині мертвий Христос воскресне на третій день», — співається в кондаку Великої Суботи. Перебуваючи посередині між Хрестом і Воскресінням, Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту. У тематиці цього дня сполучаються найглибший кенозис Слова Божого, «навіть у пекло зійшовшого» у пошуку занепалого Адама, і початок перемоги над пеклом і смертю.
17 квітня 2020
Не приходити в храм заради Бога (відео)
Церква закликає парафіян не приходити в храм заради Бога. Бути вдома в Пасхальну ніч, молитися разом, перебуваючи в своїх оселях, дивитися пряму трансляцію з Іоано-Богословського храму на нашому сайті та пам’ятати, що Господь з нами і всередині нас. Дякуємо один одному і виявляємо свою Любов.
17 квітня 2020
Страсна п"ятниця: парадокс хреста
Переживаючи найтрагічніший день в історії людства - день розп"яття і хресної смерті Боголюдини Ісуса Христа, Церква всіма засобами кличе нас до співстраждання та глибокого переживання цього моменту. Тому богослужіння Страсної П"ятниці сповнені спогадами про страждання Спасителя вирізняються поміж всіх інших богослужінь року.
16 квітня 2020
Проповідь у Великий четвер (відео)
Поки ми як люди з Богом, то маємо таку могутність і такі можливості, що можемо витримати все: встояти перед всіма силами зла, ненависті, спокусами та гріхами. Ми можемо все подолати. Христос кличе нам повірити в людину. В її надзвичайні можливості, бо в кожному з нас закладений образ Божий.
16 квітня 2020
Піснеспіви Великого Четверга: відео
Отець Олександр Шмеман: Піснеспів, що ввібрав у себе зітхання душі " Чертог Твій бачу, Спасе мій, прикрашений, але одежі не маю, щоб увійти до нього. Просвіти одежу душі моєї, Світлодавче, і спаси мене." ...
16 квітня 2020
Звернення о.Віктора Маринчака до парафіян (відео)
Як без парафіян служитимуть Великодню Всенічну? Коли вже можна освячувати паски? Яким чином під час карантину краще підготуватись до Світлого Воскресіння Христового? З яким настроєм у цьому році зустрічає головне свято року о.Віктор Маринчак? Настоятель Іоано-Богословського храму відповів на запитання та звернувся до вірних.
16 квітня 2020
Служба Дванадцяти Євангелій
Центральне місце в богослужіннях Страсного тижня належить утрені Великої П’ятниці. ЇЇ ще називають Cлужбою Дванадцяти Євангелій. Початок у нашому храмі о 17.00.
15 квітня 2020
Встановлення Євхаристії
Серед днів Страсного тижня Великий Четвер займає особливе місце. Саме в цей день Церква ще й ще раз згадує і переживає Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями – апостолами
13 квітня 2020
Великий вівторок
Остання проповідь Спасителя в Єрусалимському храмі: Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський. Мф.25: 13
12 квітня 2020
Проповідь на Вербну неділю (відео)
«Ми сьогодні почуваємо себе, як перші християни, або як церква у часи великих гонінь, коли служили в порожньому храмі. Але той, хто хоч раз долучився до таїнств, для того це вже надалі потреба його цілісної істоти», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака, де він розповів про те, як служитимуть у нашому храмі на Страсний тиждень і Пасху.
12 квітня 2020
"Осанна в вишніх!" Свято у масках (фоторепортаж)
Одне з найбільших свят року – Вхід Господній до Єрусалиму ми зустрічали у масках та в напівпорожньому храмі. Але нічого не може затьмарити нашого прагнення бути поруч з Господом. Навіть на відстані ми все одно разом. Молитовна тиша під спів «Осанна в вишніх! Благословен, хто йде в ім'я Господнє!» та ...