30 грудня 2017
Шляхом до Різдва Христового: особливості богослужінь
Наближаючись до останнього тижня перед Різдвом Христовим, поглянемо на той шлях, яким веде нас Церква до народження Спасителя, готуючи наші душі через свої богослужіння. Святкування починається із своєрідного підготовчого періоду. Сорокаденний піст перед святкуванням Різдва Господа повинен підготувати наші душу і тіло для прийняття Слова, що йде родитися, щоб визволити людину від безсловесся — у літургійній мові це відповідник тваринності — і піднести її на рівень божества
29 грудня 2017
Новий рік: найглибше і неминуще
Новорічна ніч - це саме той час, коли кожна людина загадує бажання та дивиться в невідоме майбутнє з надією на щастя. Саме про нього, про щастя, говорить отець Олександр Шмеман в своїй новорічній проповіді.
27 грудня 2017
Готуючись до Різдва
Готуючись до святкування Різдва Христового, замислимось, чи не перетворюється саме святкування на мету? Чи вдається нам не розгубити за турботами самого духу Свята народження Спасителя? Тож пропонуємо вам різдвяну версію 1 Послання до коринтян святого апостола Павла.
26 грудня 2017
Українську колядку "Щедрик" співає весь світ
У нього було витончене обличчя, світлі лагідні очі. Був делікатною людиною, інтелігентною в найширшому розумінні слова. Таким же делікатним і лагідним був його талант. Але і сьогодні увесь світ співає різдвяну колядку, написану видатним українським композитором Миколою Леонтовичем
24 грудня 2017
Недільна  проповідь настоятеля (відео)
Проповідь отця Віктора Маринчака а неділі Праотців: Не Бог нас покидає, коли нам важко, коли випробування, коли труднощі. Бог поряд і тримає з останніх сил, щоб ти втримався в тому житті, встояв перед труднощами -і здолав, навіть нездоланне. Не Бог нас покидає. Це ми покидати можемо Бога: це ми відходимо від заповідей Його, ми відступниками можемо бути. Бог тільки чекає щоб ми навернулися, Він не може нас примусити, бо шанує людську свободу.
23 грудня 2017
Неділя Святих Праотців
В цю неділю, 27 грудня, Православна Церква вшановує Святих Праотців, і саме з цієї неділі починається підготовчий період до святкування Різдва Христового.
20 грудня 2017
Митрополит Антоній Сурозький: Вечірня молитва
Таке звичне для кожного християнина денне коло молитов інколи стає автоматичною звичкою. Митрополит Антоній пропонує по-новому подивитися на вечірню молитву і згадати в ній тих, хто цього особливо потребує. Митрополит Антоний Сурожский. Вечерняя молитва Большинство из нас вступает в ночь покоя; мы отложим тяготу дня, усталость, тpевоги, напpяжение, озабоченность. Мы ...
19 грудня 2017
Проповідь на свято св. Миколая: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака на свято св.Миколая: Якщо стоїш за правду Божу, крок назад - це крок в прірву. Маєш стояти непохитно, непорушно, як фортеця нездоланна. І вірити в нашу перемогу. ...
18 грудня 2017
Дива святителя Миколая
Його допомога швидка і дивовижна. Він і суворий, і милостивий одночасно. З кутка, де горить лампада, він уважно дивиться на простолюдина і на товстосума. У кожному храмі є його образ, і навіть якщо ми більше нікого зі святих не знаємо, то, побачивши Миколая, вмить відчуваємо себе в храмі наче вдома. Одне диво із тисячі мені хочеться згадати і переказати.
18 грудня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Той, хто відчув силу Божої благодаті не збирався її віддавати. І не міг це зробити, попри всі страждання. Він добре знав, що після якоїсь межі всі муки, які ти терпиш заради Бога, стають не відчутними, здригається тільки тіло.
17 грудня 2017
Свята великомучениця Варвара (відео)
За давньою побожною традицією людині, що вирушала в далеку та складну дорогу, давали хрест або обручку, освячену на мощах святої великомучениці Варвари. Вже понад 900 років перебувають мощі святої у Києві, тому здавна вона вважається і покровителькою Києва. І для нашої громади 17 грудня, день пам"яті святої Варвари, є особливим святом, бо вже декілька років ікона з часточкою мощей святої з благоговінням зберігається в нашому храмі.
16 грудня 2017
Зцілення 10 прокажених: проповідь
Проповідь митрополита Антонія Сурозького: В кінці цього євангельського читання , яке цілком присвячене вдячності, є короткі слова Христові: Зцілилося десять прокажених - а де ж дев"ять? Як не знайшли вони в собі теплоти сердця, вдячності, щоб віддати славу Богові? Як це так, що единий, хто повернувся до Христа, щоб прославити Бога та віддячити Йому, це чужинець?