1 квітня 2019
Радість важливіша за сміх
Апостол Павло неодноразово у своїх листах закликає: завжди радійте (1 Сол. 5:16, Філ. 4:4). Чи тотожна радість сміху? Чи вміємо радіти, або просто навчилися сміятися? Пропонуємо вашій увазі цікавий погляд на цю тему.
31 березня 2019
Проповідь на Хрестопоклонну неділю: відео
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
30 березня 2019
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
29 березня 2019
Церква закликає зробити відповідальний вибір (відео)
У нашому храмі постійно лунає молитва за Україну. Напередодні доленосних історичних подій вона ще більш посилилась. Після Літургії о.Віктор Маринчак зачитав послання Священного Синоду щодо президентських виборів. Церква закликає громадян прийти на дільниці та зробити під час війни відповідальний вибір.
29 березня 2019
Пасія. Молитовна згадка про Страждання Спасителя.
Кожну п’ятницю під час Великого Посту, після Вечірнього Богослужіння в Іванно-Богословському храмі звершується чин Пасії. Що це таке і чому варто побувати на Вечірньому Богослужінні - читайте на нашому сайті.
27 березня 2019
Розклад Богослужінь на тиждень. Пасія. (відео)
Починаючи з цієї п’ятниці, після вечірнього Богослужіння, у нашому храмі можна побачити особливу службу – Пасію. Цей чин є спогадами про страждання Христові. У темряві при свічах священик читає Євангеліє, а Церква нагадує, що шлях до Великодня пролягає через Голгофу. Які служби відбуватимуться в нашому храмі на тижні і чому варто прийти на Пасію, - розповідає о.Віктор Маринчак.
27 березня 2019
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
24 березня 2019
о.Віктор Маринчак: "Немає чого тривожитися" (відеопроповідь)
Ми повинні дякувати кожній людині, яка зміцнює нашу віру, бо неодноразово Господь казав «Віра твоя спасла тебе». Той, хто вірить має, можливо, найценнійший скарб – спокій у єдності з Богом, впевненість в тому, що спасіння настане, що Він веде нас до своєї мети. Тому немає чого тривожитись. Нас чекає важкий шлях, але він веде до спасіння.
23 березня 2019
Святитель Григорій Палама
В другу неділю Великого Посту вшановуємо пам"ять святителя Божого Григорія Палами, а також всіх преподобних отців, що засяяли в подвигах у славнозвісній святині нашого народу - Києво-Печерській Лаврі.
23 березня 2019
Поминальна субота
Чи є в Біблії згадка про те, що молитви за покійних мають якийсь сенс? І чи можуть молитви впливати на замогильну долю наших близьких? Питання цікаві і важливі набувають особливої актуальності в дні особливого поминання померлих. Днями відспівував літню жінку. Після відспівування звернувся до родичів з напутливим словом. Говорив, як ...
22 березня 2019
О.Віктор Маринчак у фільмі «Таємні бажання Фауста»
У неділю, 24 березня, о 23.30 на телеканалі «Еспресо» черговий фільм із циклу програм «Метанойя» за участю о.Віктора Маринчака. На цей раз будемо дивитись екранізацію Й.Гете «Таємні бажання Фауста».
22 березня 2019
Церква перед виборами закликала всіх молитись за Україну
22 березня 2019 р. Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надав благословення протягом наступного часу до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної Української Православної Церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори Глави Української держави, за мир та єдність в Україні.