2 березня 2021
Великомученик Федір Тирон
2 березня Православна Церква згадує великомученика Федіра Тирона. Федір Тирон був воїном мармарітського полку в місті Амісії (Мала Азія). Коли імператор Галерій примушував християн приносити жертви язичницьким богам, Федір відмовився від наказу свого воєначальника Врінка принести ідолам пожертву. Кілька днів йому дали на роздуми, під час яких він палко молився. ...
1 березня 2021
 Покаяння як повернення до Отця (відео)
«Люди, які не зазнали випробувань, і через те їм здається, що вони кристально чисті, надзвичайно жорстокі до нас - грішних. Їхні вимоги позамежні. Старший син не витримує випробування, хоч воно було не таке й велике, але батько не осудив жодного з синів. Він є втіленням любові, який чекає нашого щирого покаяння», - о.Віктор Маринчак.
1 березня 2021
Панахида за загиблими у російсько-українській війні
4 березня, у четвер, о 16.00 у на подвір'ї Іоано-Богословського храму біля меморіалу загиблим захисникам відбудеться панахида за усіма воїнами, які загинули смертю хоробрих у лютому цього року. Згадаємо полеглих поіменно, розповімо про їхнє життя, службу та обставини загибелі. Цим заходом Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті спільно з ...
28 лютого 2021
Лине бо зранку дух мій до Храму святого Твого (відео)
Нам треба зробити крок до покаяння. Кожен із нас колись вперше поклав земний поклін і став на коліна. Ми знаємо, що за цим стоїть. Але, коли ти перший раз зробив цей крок, то щось відбувається далі з тобою, і ріки води живої омивають твою душу. Запрошуємо відчути, як відкриваються двері покаяння.
28 лютого 2021
Перебування у повноті любові (відео)
Хіба нам потрібна більша нагорода, ніж перебувати в повноті любові? Блудний син – це кожний із нас. Йому треба пройти всі випробування. Без них ми все одно не обійдемося й іншого шляху для того, щоб схаменутися у нас, на жаль, немає. Єдиний шлях до спасіння - щире покаяння, що повертає нас в повноту любові.
27 лютого 2021
Про блудного сина
Це одна з найзворушливіших притч, серед усіх які ми зустрічаємо в Євангелії. Її дуже люблять як дорослі, так і малі. Цьому є лише одне пояснення: вона є для всіх зрозуміла і близька нашому серцю. Євангелист Лука дуже гарно описав шлях падіння в гріх та шлях повстання з гріху. Та все ж таки, притча не про гріх, вона про любов. Притча не про сина, але про Батька. Притча підкреслює нам не на падіння людини, але милосердя Бога.
26 лютого 2021
Про цінності, за які варто йти до кінця (відео)
Про свободу, честь і гідність нашого народу. Про волелюбний дух українців та подальшу боротьбу за незалежність й територіальну цілісність. Про цінності, за які варто йти до кінця та не зраджувати своїм принципам. Відеоматеріал, що лишається актуальним досі, хоч записаний був ще на початку війни. Роздуми о.Віктора Маринчака із минулого в майбутнє.
26 лютого 2021
Благовірний князь Костянтин Острозький
26 лютого православна церква згадує благовірного князя Костянтина Острозького. Сучасники, навіть й іновірці, свідчать, що князь відзначався глибокою релігійністю та аскетизмом, «мав у народі авторитет і популярність, особливо за свою побожність». Він сам міг цитувати псалми та гімни. Коли виходив на хори, закривав двері, щоб не бачили його молитви.
25 лютого 2021
Іверська ікона Божої Матері
25 лютого Православна церква прославляє Іверську ікону Божої Матері. За переданням вона була написана св. апостолом Лукою. Іверською ікона названа по імені Іверського монастиря на Афоні, де вона й донині перебуває
24 лютого 2021
Готуємось до Великого Посту (відео)
Церква вже почала підготовку до Великого посту. Ми вже чуємо в храмі слова «Покаяння відкрий мені двері» і вже в цю суботу лунатиме ще один сумний та проникливий спів «На ріках Вавилонських». Чому його варто почути, а також про розклад Богослужінь найближчим часом розповідає о.Віктор Маринчак.
23 лютого 2021
Ювілей Лесі Українки (анонс)
У кіноклубі «Нова Україна» в четвер 25 лютого, о 17.00, будемо відзначати 150-ти річчя від дня народження Лесі Українки. На цей раз у Харківській прес-клуб запросили настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака, щоб подивитись фільм за його участю та поговорити про нашу видатну місткиню й її поетичну драму «Камінний господар».
22 лютого 2021
Про два шляхи до Бога (відео)
У притчі про митаря та фарисея перед нами два шляхи до Бога. Перший, – через виховання і освіту, через розуміння того, що вимагає від нас віра і чекає Господь. Це дисципліна та поведінка в рамках закону. Можливо, - найкращий шлях. Але є й інший, коли Бог не милує тебе, а виправдовує, – через щире покаяння, бо воно важить більше, ніж виконання заповідей», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.