6 грудня 2019
Українців системно нищили, як націю (відео)
Про імперію зла, нищення української еліти та війну, яка триває століттями, – говорив настоятель нашого храму під час молебну за жертв Голодоморів. «Це була помста за визволенні змагання, п’ять тисяч повстань та збройну боротьбу. Кожний раз імперія хоче нас знищити. Тому немає питань: боротися з нею чи ні? Ми повинні вистояти, бо інакше України не буде», - сказав о.Віктор Маринчак.
4 грудня 2019
«Святість виробляється духовними зусиллями поколінь», - о.Віктор Маринчак   (відео)
«Святість можлива навіть через нас, обтяжених наслідками первородного гріха. Вона виробляється духовними зусиллями поколінь і передається у спадок. Зрештою, ми можемо сподіватись, що такі люди відіграватимуть визначальну роль у долі людства. Завдяки ним ми не загинемо. Явлення святості в маленькій дитині має нас надихнути і наповнити надією», - о.Віктор Маринчак.
3 грудня 2019
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце після свят Господніх. Найбільші Богородичні Свята, такі як Різдво й Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Єдине свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богородиці – це свято Введення в храм, яке святкуємо 4 грудня. Це свято відкриває нам деякі сторінки з дитячих років Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Божого Сина
3 грудня 2019
Піст, як школа стриманості (відео)
«Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити людину. Нам, перш за все, треба перестати їсти один одного. Якщо хтось може прийняти школу стриманості в їжі, то хай тренується. Але зміст посту – навчитися володіти собою, своєю поведінкою, емоціями, діями. Треба розважливо ставитись до посту і звертатися за порадами до священика», - о.Віктор Маринчак.
2 грудня 2019
Господь чекає (відео)
«Хто має душу і серце, захоплені любов’ю, той вже щасливий. Але цього замало. Треба цю любов явити, здійснити, щоб вона призвела до того, що ті, яких ти любиш, розкрилися в усій красі і повноті свого існування, можливостей, талантів та покликання», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
1 грудня 2019
Багатіти у Бога (відео)
«Віруюча людина нічого не боїться. Світ, який я люблю, – залишиться, світло - буде далі світити, а любов - ніколи не перестає. Тому не можна залякати людину смертю. Але якщо я не збагатів у Бога, то життя пройшло безглуздо. Ми повинні бути сміливими перед Богом», - о.Віктор Маринчак.
1 грудня 2019
Четверта заповідь
Юдеї, виконуючи старозавітний закон Мойсея, кожну суботу збиралися в синагогах для читання і навчання Закону. Проповідуючи Євангеліє Царства, Спаситель часто навчав і в синагозі. При цьому, за кожним кроком Христа завжди слідкували Його вороги – фарисеї і садукеї. Вони були серед людей, які слухали Його проповіді, були присутніми у синагогах, ...
30 листопада 2019
Притча про нерозумного багатія
Таким чином, життя і праця людська – це те, що можна віддати, і якщо ми про це забуваємо, то ми забуваємо про головне покликання людини в житті. А якщо забуваємо, то означає – спимо, і можемо проспати так усе життя, навіть якщо воно буде довгим. От той багач невдало помер на другий день після того, як закінчив своє будівництво. А інший може прожити довго, але все одно спати, спати духовно, не думати про життя, не думати про свій борг, не згадувати про Господа, не жити перед лицем Його, а просто
29 листопада 2019
Почуття історії в християнстві (відео)
Христос являє нам почуття історії, як процесу, який має незворотній напрямок, який невпинно йде, не повертається назад і весь час приносить нам щось нове, бентежне, тривожне, часом незрозуміле. А ти повинен визначити і зрозуміти, і визначити: чи любиш ти Бога?
28 листопада 2019
 Різдвяний піст
Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада і закінчується 6 січня. Триває 40 днів, і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припадають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.
28 листопада 2019
Преподобний Паїсій Величковський
28 листопада Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської наша парафіянка пані Лілія Киценко. Також вона провела глибоке дослідження життя ...
27 листопада 2019
Апостол Филип
Одним із дарів, яким Господь наш Ісус Христос наділяв Своїх послідовників, був дар зцілення. Його мав один із перших апостолів Христових – святий Филип, пам’ять якого Православна Церква вшановує 27 листопада, напередодні Різдвяного посту.