4 серпня 2017
Рівноапостольна Марія Магдалина
4 серпня, вшановується пам'ять Святої Мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини. Про цю дивовижну жінку написано чимало, втім ми пропонуємо ще раз згадати біографію той, яка одна із перших удостоїлася побачити Воскреслого Господа Ісуса Христа. Народилася вона в містечку Магдалини в Галілеї. Жителі Галілеї відрізнялися безпосередністю, палкістю вдачі та самовідданістю. Ці якості ...
4 серпня 2017
Православна абетка: про записки
Церковна записка, подана «За здоров’я» чи «За упокой», – це порівняно недавнє явище. В тих сім’ях, де з повагою відносяться до традицій православного благочестя, є Поминальник, - особлива книжечка, в яку записують імена живих та померлих і яка подається під час богослужіння для поминання.
3 серпня 2017
Просфора і Агапе
Приходячи на Літургію, ми замовляємо просфори, вживаємо їх вранці натщесерце та зберігаємо вдома як святиню. Втім, про те, як з’явилась ця християнська традиція і що цьому передувало, знають далеко не всі. Про агапе (грец. αγάπη) в історії загалі точилися серйозні суперечки і збиралися собори.
2 серпня 2017
Вогненний пророк Ілля
Говорячи про старозавітних пророків, ми звичайно маємо на увазі тих із них, хто залишив після себе цілі книги, — це Ісая, Єремія, Єзекіїль, Даниїл й інші. Але свого роду засновником цієї традиції був інший чоловік, який зовсім нічого не писав і дуже мало говорив, але діяв так, що запам’ятався людям назавжди. Його ім’я — Ілля, воно означає «мій Бог — Господь», і це ім’я дуже точно описує його місію.
31 липня 2017
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«Чудо – не обов’язково щось надприродне, фізично чи матеріально неможливе. Головне – це послання від Бога, в якому Він щось промовляє для нас і чось хоче нас навчити», - із недільної проповіді настоятеля Івано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
30 липня 2017
о.Геннадій: Про поїздку до cтолиці (відео)
Парафіяни нашого храму брали активну участь в урочистих заходах святкування чергової річниці Дня Хрещення Русі-України. Про Літургію у Св.Володимирівському храмі, Хресну ходу, культурну програму, а також свої особисті враження від визначної події церковного життя після недільної служби розповів о.Геннадій. ...
29 липня 2017
Пам"ять отців шести Вселенських Соборів
Цієї неділі, 30 липня, Православна Церква вшановує пам"ять святих отців шести Вселенських соборів, а саме: Нікейського І (325 р.), Константинопольського І (381 р.), Ефеського (431 р.), Халкидонського (451 р.), Константинопольського ІІ (553 р.) та Константинопольського ІІІ (680-681 рр.). Починаючи з IV століття, а саме з 313 року, коли християнство отримало ...
29 липня 2017
Хресна хода у Києві (відео)
Парафіяни нашого храму взяли участь у Літургії та Всеукраїнській Хресній ході на честь чергової річниці Хрещення України-Русі, яка відбулась 28 липня у Києві.
29 липня 2017
Примноження п’яти хлібів і двох риб
У цю неділю ми читаємо Євангеліє від Матфея (IX 14-22), де йдеться про диво, яке не може не вражати. Чудесне примноження Ісусом Христом п’яти хлібів і двох риб - це ще одне потвердження того, що Бог справді дбає про духовні і тілесні потреби людей та постійно опікується ними.
27 липня 2017
Парафіяни нашого храму беруть участь у святкових заходах
28 липня - день святого рівноапостольного князя Володимира, вже традиційний день Хресної ходи УПЦ КП, приєднатися до якої може кожний патріот. Тож приходьмо і запрошуймо своїх. Парафіяни нашого храму на чолі з о.Геннадієм також відправились до столиці.
27 липня 2017
Святий рівноапостольний князь Володимир
Небагато імен на скрижалях історії можуть порівнятися з ім'ям святого рівноапостольного Володимира, хрестителя Русі, котрий на віки вперед визначив духовну долю нашої Церкви і нашого православного народу. Хоча в дитинстві Володимира виховували в християнському дусі – для цього багато доклала зусиль його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга, в молоді роки ...
26 липня 2017
Преподобний Іустин Чилійський: Радість бути людиною
Я мушу благовіствувати Євангеліє, бо воно стало волею моєї волі, душею моєї душі, совістю моєї совісті, єством мого єства. Без нього — немає мене. Вилучіть Євангельську істину з мене, Євангельську правду, Євангельський рай, і я — брехня, і гріх, і пекло! Без Євангелія я позбавлений мого безсмертя, своєї вічності, своєї радості, свого благовістя, — навіщо мені тоді життя, навіщо душа, навіщо тіло, навіщо совість, навіщо світ, навіщо небо!..