5 грудня 2020
Волонтери нагородили о.Віктора Маринчака орденом (відео)
За спиною у нас прірва. Тих, хто готовий взяти на себе відповідальність, незважаючи на всі випробування і страждання, не так багато. Але саме вони рухають країну вперед. До дня волонтера о.Віктора Маринчака нагороджено орденом «Єдність та воля».
5 грудня 2020
Притча про нерозумного багача
Євангельська притча про нерозумного багача здається нам дивною і спочатку незрозумілою: здавалося б, що поганого в тому, що людина, у якої був багатий урожай, побудувала собі ще одну комору, куди можна скласти зерно. Не кидати ж його на вулиці, щоб зерно гнило під дощем і нікому не дісталося.
4 грудня 2020
Четверта заповідь
Юдеї, виконуючи старозавітний закон Мойсея, кожну суботу збиралися в синагогах для читання і навчання Закону. Проповідуючи Євангеліє Царства, Спаситель часто навчав і в синагозі. При цьому, за кожним кроком Христа завжди слідкували Його вороги – фарисеї і садукеї. Вони були серед людей, які слухали Його проповіді, були присутніми у синагогах, ...
3 грудня 2020
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце після свят Господніх. Найбільші Богородичні Свята, такі як Різдво й Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Єдине свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богородиці – це свято Введення в храм, яке святкуємо 4 грудня. Це свято відкриває нам деякі сторінки з дитячих років Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Божого Сина
2 грудня 2020
Піст, як школа стриманості (відео)
«Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити людину. Нам, перш за все, треба перестати їсти один одного. Якщо хтось може прийняти школу стриманості в їжі, то хай тренується. Але зміст посту – навчитися володіти собою, своєю поведінкою, емоціями, діями. Треба розважливо ставитись до посту і звертатися за порадами до священика», - о.Віктор Маринчак.
1 грудня 2020
Завжди радійте!
Якщо коротко викласти суть християнства, то можна сказати, що це - релігія Любові, Свободи і Радості. Якщо перші дві складові тріади віри, принаймні в теорії, нам зрозумілі, то в наш час з радістю інколи у віруючих виникають проблеми. Пропонуємо до вашої уваги роздуми о.Олександра Шмемана на цю тему.
1 грудня 2020
Готуємось до свята (відео)
Триває Різдвяний піст. Це не дієта, а в першу чергу наша поведінка та стриманість, сповідь і покаяння, виявлення милосердя та любові. Тоді нашу неміч Церква буде лікувати. У п’ятницю, 4 грудня, відзначається Двунадесяте свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Відповідно, напередодні, ми маємо Всенічну. Про розклад служб на тижні розповідає о.Віктор Маринчак.
29 листопада 2020
"Треба поповнювати те, що виснажене", - о.Віктор Маринчак
«Треба поповнювати те, що виснажене і лікувати те, що немічне. Всупереч нашої недосконалості і гріховності Церква, в якій дія благодать Духа Святого, долаючи гріхи та байдужість, завжди виконує те, що заповідав Христос. Нам треба долучатися і дякувати», - о.Віктор Маринчак.
29 листопада 2020
Ми повинні долати травму Голодомору (відео)
«Завдання Голодомору було загнати вільний народ у стайню. Воїни УПА, дисидентський рух, Революція Гідності, Небесна Сотня, опір російської агресії– все це наша відповідь на травму Голодомору. Ще довго прийдеться воювати з імперією зла, але ми повинні прокладати шлях у майбутнє», - о.Віктор Маринчак.
29 листопада 2020
Апостол євангеліст Матей
29 листопада Православна Церква віддає честь пам'яті апостола і євангелиста Матея. Після прийняття Святого Духа він перший від усіх написав гебрейською мовою Євангеліє до тих, що від юдеїв вірували. Єдиний безгрішний, Син Божий і Бог, Котрий у людському подіб'ї прийшов спасти грішних людей, Той у Капернаумі був і, йдучи звідтіля, ...
28 листопада 2020
Притча про милосердного самарянина
Притча про милосердного самарянина вчить нас безумовної любові до свого ближнього. Тієї любові, яка не залежить від жодних земних умовностей. Господь вчить, що нам потрібно любити не тільки тих людей, яких ми вважаємо за своїх друзів. Відповідаючи на питання: «хто наш ближній?», Церква каже, що нашим ближнім є будь-який житель земної кулі, який потребує нашої допомоги.
28 листопада 2020
Преподобний Паїсій Величковський
28 листопада Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської наша парафіянка пані Лілія Киценко. Також вона провела глибоке дослідження життя ...