1 грудня 2017
Вітаємо о.Віктора з державною нагородою!
Парафіяни храма св. Іоанна Богослова щиро вітають настоятеля нашого храму отця Віктора Маринчака з державною нагородою - орденом "За заслуги" ІІ ступеня. Аксіос! Многая лета!
30 листопада 2017
Молитва за Україну
Кожну неділю в нашому храмі наприкінці Літургії співається церковний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Пропонуємо вам ознайомитись з історією цього урочистого музичного твору, який називається «Молитва за Україну».
29 листопада 2017
о.Віктор про таїнство Євхаристії (відео)
У черговій зустрічі в рамкам циклу духовних бесід з о.Віктором Маринчаком йшлося про таїнство Євхаристії. Відбулося дуже цікаве і змістовне обговорення, в якому взяли участь священики та парафіяни нашого храму. Про досвід причастя і його духовні аспекти дивиться о нашому відео репортажі.
28 листопада 2017
 Різдвяний піст
Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада і закінчується 6 січня. Триває 40 днів, і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припадають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.
27 листопада 2017
У вівторок духовні зустрічі з о.Віктором
У нашому храмі Івана Богослова (вулиця Велика Панасівська, 105,а) продовжується цикл бесід «Таїнства Церкви». 28 листопада відбудеться п'ята бесіда. Будемо говорити з нашими отцями про Таїнство ЄВХАРИСТІЇ. Зокрема, як краще підготуватися до Причастя? Детально розглянемо "Правило до Причастя". Тож приходьте всі, хто бажає заглибитись в спасительну силу цього Таїнства Таїнств. ...
27 листопада 2017
Хто є твій ближній? (відео)
Притча про самарянина дає відповідь на це важливе для кожного християнина питання. Про зразки любові і ставлення до оточуючих говорив у недільній промові настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак. Пропонуємо вашій увазі фрагмент його проповіді.
27 листопада 2017
Преподобний Паїсій Величковський
28 листопада Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської наша парафіянка пані Лілія Киценко. Також вона провела глибоке дослідження життя ...
25 листопада 2017
Три Голодомори не зламали народ - о.Віктор Маринчак (відео)
У день пам’яті жертв Голодоморів настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак разом з парафіянами та патріотичною спільнотою міста пройшов хресною ходою центральною вулицею Харкова та відслужив молебень біля Хреста Голодомору. Його промова до вашої уваги.
25 листопада 2017
Вогненне слово Іоанна Златоуста
Є люди, про яких кажуть: «У нього золоті руки». Набагато менше людей, про яких кажуть: «У нього (неї) золоте серце». І є лише одна людина, до якої випадково сказане у пориві захвату слово пристало навіки, і слово це було: «У нього золоті вуста». Це архієпископ Константинополя Іоанн Хризостом, або по-нашому — Златоуст.
24 листопада 2017
Молитися псалмами
Готуючись до Різдвяного посту, кожен з нас роздумує над тими духовними завданнями, які варто поставити перед собою на ці дні. Бо пам"ятаємо ,що піст-це не стільки тілесні обмеження, скільки можливість духовно зростати. При нашому храмі діють декілька молитовних груп з читання Євангелія та Псалтирі, робота яких особливо посилюється під час ...
23 листопада 2017
Пам’яті жертв Голодоморів (анонс)
Щороку у четверту суботу листопада вшановують пам’ять жертв голодоморів 1921-23, 1932-33 і 1946-47 років. 25 листопада 2017 року в Харкові відбудеться ціла низка поминальних заходів. Будемо молитись за душі наших співвітчизників.
21 листопада 2017
Святий Архангел Михаїл в українському іконописі
Іконографія св. архистратига Михаїла є надзвичайно цікавою та різноманітною. Цей небесний заступник є одним із найчастіше зображуваних святих на українських іконах, про що свідчить велика кількість збережених пам’яток. Споглядаючи ці найдавніші ікони, маємо можливість більше дізнатися про діяння та роль архистратига в житті нашої Церкви, а також досвідчити глибоку духовність нашої сакральної культури.