14 лютого 2021
Нам треба повернутися до самих себе
«Як же нам потрібен той, Хто почне нас шукати, знайде і скаже: «Я прийшов тебе врятувати». Через це у нас є надія і та болюча радість, яка охоплює душу, бо ти грішний, але не самотній. Він не просто простить, а шукатиме тебе, щоб спасти», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
13 лютого 2021
Про Закхея
Сьогодні ми згадуємо розповідь про Закхея, про багатого, знатного чоловіка, який жив у малому містечку, де всі його знали. Він теж хотів побачити Христа, тільки він був такий малий ростом, що в натовпі йому було неможливо Його побачити навіть здалеку. І тоді він зробив щось, що є просто героїзмом: перед ...
12 лютого 2021
о.Віктор Маринчак: "Про совість та громадянське суспільство" (відео)
Сім роки тому, у найважчі дні Революції Гідності, о.Віктор Маринчак звернувся до харківського Євромайдану з промовою про совість. Ми вирішили нагадати ті слова, які сьогодні не менш актуальні та важливі.
11 лютого 2021
Три святителі, що припинили ворожнечу
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст.
10 лютого 2021
Перед дверима храму Твого (фоторепортаж)
"Двері, двері. В премудрості будьмо уважні," - чуємо ми на кожній Літургії. Цього року ми святкуватиме 30-ти річчя нової історії Іоано-Богословського храму. До ювілею готуються масштабні роботи по реконструкції будівлі церкви. Першою ластівкою стали встановлені на цьому тижні нові двері на північній стороні.
10 лютого 2021
Свічка в храмі
За церковною традицією на свято Стрітення Господнього в храмах освячують свічки. Тому сьогодні пропонуємо вам поговорити про цей звичний для кожної віруючої людини, але в той же час глибоко змістовний предмет церковного вжитку.
8 лютого 2021
Відновлюємо храм разом (відео)
Маємо надію, що вже в цьому році ми перейдемо служити в нову частину Іоано-Богословського храму. Але для цього всім нам треба докласти багато зусиль. Вже найближчим часом будуть поставлені риштування і тому потрібна чоловіча допомога, щоб все прибрати, аби почалися будівельні роботи. Про їх перебіг ми будемо постійно повідомляти на нашому сайті. Відновлюємо храм разом!
7 лютого 2021
Прагнення неможливого (відео)
«У природній мові багатьох народів бачити означає також розуміти, осягнути, пізнати. Прозріння має для нас надзвичайну духовну вагу. Треба осягнути зором житейський шлях, щоб зрозуміти, що відбувається поряд з нами, в нас самих і те, що бачили святі, - горній світ. Прагнення неможливого – складова віри», - о.Віктор Маринчак.
7 лютого 2021
Радість в серці (відео)
«Починаючи з вірою і надією долати своє життя, ми відчуваємо, як радість входить в наше серце. Коли ти маєш певну надію, навіть в суцільної темряві світло буде сяяти тобі. Тому віра нас дійсно може врятувати», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
7 лютого 2021
Розклад служб на найближчий тиждень (відео)
Цього місяця маємо всього одне велике свято – Стрітення Господнє, яке відзначається 15 лютого. Перед ним два дні, в суботу та неділю, служимо Літургії, а також тричі поспіль Всенічні. У понеділок за церковним уставом освячується вода і стрітенські свічки. Про розклад служб на найближчому тижні розповідає о.Віктор Маринчак.
6 лютого 2021
Сліпець, який мав добрий зір
Кожна неділя в Літургійному календарі є повторенням Пасхи – святкуванням перемоги Ісуса над дияволом, Життя над смертю і тлінням. Відтак кожен Євангельський уривок є свідченням того, як нове життя, яке Ісус приносить у світ, знаходить свій відгук або спротив у серцях окремих людей; розповіддю про те, як мале зерно Божого ...
6 лютого 2021
Святитель Григорій Богослов
7 лютого Церква згадує Святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Григорій Богослов народився перед 329 р. у південній Каппадокії біля Назіянзу (Діокесарії). Батьки його – Григорій і Нонна. Григорій вчився в Кесарії Каппадокійській, Кесарії Палестинській, Олександрії, Афінах. Близько 359 р. він прийняв хрещення. Монаше життя Григорій провадив над річкою Ірис разом ...