Іоано-Богословська парафія вітає предстоятеля ПЦУ

03 лютого 2023
Бог благословив буття українського народу та дарував йому незалежну державу й незалежну Церкву. Третього лютого чотири роки тому відбулася знакова подія для українського православ'я – інтронізація Предстоятеля єдиної помісної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.У духовній святині Києва – Софійському соборі – на Божественну Літургію з чином інтронізації, щоб розділити радість урочистої події, того дня зібралися ієрархи й духовенство Помісної Церкви та Вселенського Патріархату, Українських Православних Церков у діаспорі, ігумени та ченці з Афону, представники держави та інших Церков і релігійних організацій, віряни з різних куточків України та світу. А ще на Софійській площі та через онлайн і телетрансляції український народ стежив за особливим історичним моментом.

Напередодні чину інтронізації в Соборі Святої Софії Митрополит Епіфаній у співслужінні ієрархів та сонму духовенства очолив Всенічне бдіння. Вранці урочистого дня біля могили блаженної пам’яті Патріарха Володимира (Романюка) звершив заупокійну літію за всіма спочилими Першоієрархами та архієреями Української Церкви.
Чин інтронізації відбувся у вівтарі собору після співу Трисвятого. Відтак під час кількаразового виголошення «Аксіос!» Митрополита Епіфанія посадили на архієрейський трон, встановлений на Горньому місці – у крайній східній точці вівтаря. Згодом Блаженнійший одягнув дві панагії, які традиційно засвоєні Предстоятелям Помісних Церков як зовнішня ознака їхнього сану. Крім того, під час літургії разом із жезлом та виносною свічкою, що є символами архіпастирської влади, став вживатися спеціальний предносний Хрест. За давньою традицією він використовувався Київськими Митрополитами.

Наприкінці Божественної літургії Блаженнійшому владиці на амвоні піднесли архієрейську мантію багряного кольору, який вживають для цієї одежі більшість Предстоятелів Помісних Церков.

Під натхненний спів кращих хорових колективів Києва, на словах «На гору Сіон…» Митрополит Епіфаній піднявся на архієрейську кафедру в центрі храму та благословив усіх присутніх на три сторони. Торжествене богослужіння завершилося урочистим многоліттям.

Дякуймо Всемилостивому Господу за буття єдиної помісної Православної Церкви України. Нехай Небесний Отець благословляє повноту Церкви та її Предстоятеля на плідне служіння Богові та ближньому, чинячи добро та проявляючи любов. Слава Богу! Слава Україні!Ставропігійна Іоано-Богословська парафія м.Харкова вітає предстоятеля ПЦУ і бажає йому духовної і тілесної кріпості, а також всесильної помочі Господньої у високому служінні Богові та Україні.

2 лютого 2023 року Рішенням Священного Синоду ПЦУ віднині правлячий архієрей Харківської єпархії є архієпископом Харківським і Слобожанським. Після останньої Літургії в Іоано-Богословському храмі владика Митрофан одержав відзнаку командира 14-ї бригади ЗСУ. Вітаємо!Предстоятель ПЦУ також підписав указ про возведення в сан Архієпископа владику Митрофана. Тепер Харківська єпархія має Архієпископа Харківського і Слобожанського ПЦУ. Бажаємо владиці Митрофану гідно нести свій хрест та надалі розбудовувати єпархію. Аксіос!Допомогти нашому храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА