Правила під час нічної служби (відео)

01 травня 2021
Як буде відбуватися Пасхальне Богослужіння в нашому храмі? Які правила через карантин діятимуть під час Всенічної в Іоано-Богословської церкві? Яким чином можна долучитися до Пасхальної радості навіть перебуваючи вдома і дивлячись он-лайн трансляцію? – о.Віктор Маринчак звернувся до парафіянУ нашому храмі ви зможете освятити паски та іншу поживу в суботу о 18.00 та в неділю, після Пасхальної Літургії (близько 3.30 ранку). Ми також плануємо через Фейсбук нашого храму та сайт bogoslov.kharkov.ua зробити пряму трансляцію Пасхальної служби. 
 
   За традицією Православної Церкви в Івано-Богословському храмі ПЦУ відбувається благословення і освячення пасок на Великдень. Звісно, ми маємо карантині обмеження і це треба всім враховувати. Епідеміологічна ситуація у Харкові надто складна, місто перебуває у «червоній зоні», тож варто поставитись до всіх церковних служб в Пасхальну ніч з мудрістю та християнською стриманістю.

   «Православна церква України радить вірянам самостійно вирішити, що їм робити на Великдень – йти на службу, долучитись лише до освячення кошиків або слухати молитву онлайн, але всіх просить зважати на карантинні обмеження та стан свого здоров’я», - розповів очільник ПЦУ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. "Бути присутніми у храмі, прийти лише на освячення чи долучитися до молитви під час трансляції – вірні визначатимуться самі, знаючи власні обставини та загальні карантинні правила. Ми ж закликаємо всіх бути відповідальними щодо власного здоров‘я та здоров‘я ближніх». 

   Для немічних, хворих, дітей та всіх тих, хто бажає церква йде на зустріч і освячує поживу ввечері у суботу, коли ще з амвона не пролунали довгоочікувані слова «Христос Воскрес!».
         
  Початок освячення пасок - у суботу, 1 травня, о 18.00. Обов’язково треба одягати маски та зберігати дистанцію. Все буде відбуватися на вулиці. Плануємо також зробити пряме включення і транслюватиме подію.

   В молитві на благословення хліба читаємо: «Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже! Благозволи освятити хліб цей Твоїм святим Духовним благословенням, щоб був він всім, що споживають його, на спасіння душі, на здоров’я, тілесне і захист проти всіх недуг, всякого ворожого підступу – через Господа нашого Ісуса Христа, що з неба зійшов, дає життя й спасіння світові, з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь».
        
    Як завжди, в нашому храмі в Пасхальну ніч буде неперевершена атмосфера радості і любові. Але, знову, наголошуємо на карантинних обмеженнях. Про них на відео говорить о.Віктор Маринчак. Минулого року ми служили на Пасху взагалі без парафіян. На цей раз закликаємо парафіян до стриманості та відповідального ставлення.

Пасхальна служба починається о 23.20. Після її закінчення також відбуватиметься освячення пасок. Орієнтовно це буде після 3-ї години ранку
Крім того, паски та іншу поживу можна освятити вранці у неділю 2 травня до 13 години. 
Вечірньої служби у неділю 2 травня о 15.00 ми не проводимо, тобто храм буде відчинений тільки в першій половині дня. Отже, з перервами та певними інтервалами часу освячувати паски священики будуть 2 травня з 3 ранку до 13 години дня. Прохання всіх дотримуватися вимог карантину і бути в масках. Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
4149 4390 0091 7074
Маринчак В.А.

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА