Іоан (Максимович): харківський святий вселенського масштабу

29 червня 2021
Спочатку він навчався у харківському університеті, отримав юридичну практику, служив тут в окружному суді, а потім революційні події змусили його назавжди залишити рідну країну. Еміграція, війна, подорожі по всьому світові від Китая до Брюселя, від остріва Тубабао на Філіппінах до Парижа та Сіетла, дивовижна доля скитальця, що врятував життя тисяч людей, - таким був шлях героя наступного кіноклубу «Нова Україна». В історію він ввійшов як Іоан (Максимович), святитель Шанхайський і Сан-Франциський, але народився і сформувався нещодавно канонізований подвижник саме на Слобожанщині.

У четвер 1 липня, о 18.30, в прес-центрі «НАКИПІЛО» (м. Харків, вул. Свободи, 7/9, 1 поверх, тильна сторона ХОДА) будемо говорити про чудотворця останніх часів із славетного шляхетського роду Максимовичів - святителя Іоана, архиєпископа Шанхайського і Сан-Франциського.Напередодні дня його вшанування (2 липня в Іоано-Богословському храмі Літургія) в рамках культурно-освітнього хабу «Нова Україна» до перегляду фільмів та дискусії про харківського святого вселенського масштабу приєднаються  дослідники життя святителя та наші експерти: священики ПЦУ о.Віктор Маринчак, о.Геннадій Рохманійко, о.Дмитро Шаповалов, викладач Ніна Немировська, співробітники ХНУ ім.В.Каразіна.
    Модерує кіноклуб «Нова Україна» журналіст Володимир Чистилін.

Іоан Максимович любив свою батьківщину, захищав українців за кордоном. І хоч жив він у середовищі «білої» еміграції, яка подекуди сповідувала шовіністичні ідеї, ми маємо вагомі підставі не віддавати його постать на відкуп російській пропаганді. Натомість є достатньо матеріалу для формування альтернативної візії життя святого Іоана Максимовича, саме як представника української духовної традиції.Запрошуємо всіх у четвер 1 липня, о 18.30, в прес-центр «НАКИПІЛО» (м. Харків, вул. Свободи, 7/9, 1 поверх, тильна сторона ХОДА) на розмову про харківського святого вселенського масштабу Іоана (Максимовича). Вхід вільний. Захід відбувається з дотриманням всіх вимог карантину.

Наступного дня, 2 липня, о 8.30, у нашому храмі Літургія.
Будемо вшановувати святителя Іоана (Максимовича) архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк
Для сайту 4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА