Виставка сучасної ікони в Іоано-Богословському храмі (анонс)

10 листопада 2021
У неділю 14 листопада 2021 року після Літургії, о 12.30, в нашому храмі відбудеться знакова подія - відкриється виставка сучасної ікони. Цього року виповнюється 10 років з дня смерті видатного польського живописця та іконописця Єжи Новосельського. Відома європейська мистецтвознавиця Кристина Черні, через тексти і фотографії створених ним робіт, розповість про сакральний світ самобутнього художника і православного теолога.
 
Виставка експонуватиметься на подвір’ї Іоано-Богословського храму (вул. Велика Панасівська 105а) протягом десяти днів і всі бажаючи зможуть побачити дуже цікаву добірку унікальних церковних творів.
Варто нагадати, що митець дуже тісно пов'язаний з нашою країною. Єжи Навосельський (1923-2011) народився у Кракові в польсько-українській (лемківській) родині. Спочатку він навчався, а потім  викладав живопис у Краківській художній академії. На його становлення як особистості та художника дуже вплинуло навчання іконопису в Студійській лаврі під Львовом та ознайомлення з карпатською іконою з колекції Андрея Шептицького.


Jerzy Nowosielski

На початку свого мистецького шляху Єжи Новосельський був пов’язаний з польським авангардом: належав до середовища Краківської групи, працював асистентом видатного митця та режисера Тадеуша Кантора, створював сценографію для лялькового театру у Лодзі. Водночас художник був глибоко занурений у православну теологію. Послуговуючись образною мовою нефігуративного авангардного живопису, він створював ікони, згодом – іконостаси, а зрештою архітектуру православних церков.    
Виставка справді неординарна, бо Кристина Черні представила шлях становлення Єжи Новосельського як сучасного іконописця, проаналізувала знакові праці з його доробку. Тексти доповнюють фотографії створених ним ікон та церков.Кристина Черні – польська мистецтвознавиця та критикиня, докторка філософії. Входила до редколегії краківського журналу «Znak», співпрацює з IRSA. Авторка телевізійних програм та книг про мистецтво. Значна частина її публікацій присвячена творчості та особистості Єжи Новосельського. Монографія «Кажан у храмі. Біографія Юрія Новосільського» в українському перекладі була видана у видавництві «Книги – XXI» у 2015 році.
На нас чекає справжня мистецька подія, яку Іоано-Богословський храм проводить разом з Польським Інститутом у Києві, Центром сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» та Фундацією «Елеос-Україна».
 

Церква Різдва Богородиці (Білий Бір)

Виставка «СУЧАСНА ІКОНА – ЄЖИ НОВОСЕЛЬСЬКИЙ»  триватиме до 24 листопада 2021 року на подвірї Іоано-Богословського храму ПЦУ (м.Харків, вул. Велика Панасівська 105а). Запрошуємо всіх на урочисте відкриття у неділю 14 листопада 2021 року після Літургії, о 12.30. Захід відбуватиметься з дотриманням всіх карантинних обмежень, у масках.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
4149 4390 0091 7074
Маринчак В.А.

або
Для сайту 4149 6293 1322 1459

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА