У День Соборності о.Віктор Маринчак освятить дошку Юрію Шевельову

20 січня 2022
У суботу, 22 січня 2022 року, ми відзначатимемо свято, сенс якого для кожного українця має бути одним з ключових у ціннісній «системі координат». У цей день патріотична громада Харкові і настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ о.Віктор Маринчак освячуватиме меморіальну дошку Юрію Шевельову. Початок о 15.00, вул.Сумська, 17.
 
Соборність, єдність, братерство, неподільність, згуртованість, однодумність, спільність – це те, що всім нам притаманне, і водночас те, чого ми завжди прагнемо. Це те, що нас вирізняє, і водночас те, чого іноді нам так бракує... І хоча День Соборності історично нагадує нам про події вікової давнини, ідея сили в єдності – нині для нас актуальна, як ніколи.


Фото 22 січня 1919 року.

День Соборності України – це спомин про нашу історію, непросту долю нашого народу, про ціну свободи й незалежності, про те, хто ми є і ким хочемо бути. Сучасні події нинішньої російської агресії лише підсилюють значимість того Акту злуки УНР і ЗУНР, який відбувся 103 роки тому на площі біля стародавньої Софії Київської. Бо знову Україну хочуть «пошматувати» та розділити, силою забравши її землі, встановивши штучні кордони й сірі зони, посваривши наш народ, пропагандою ввівши в оману. Тому для нас свято Соборності є дуже важливим, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка.
Бо засвоїли вже не раз: єдність і соборність – це шлях до перемоги і розвитку, в той час, як роз’єднання – це шлях до занепаду. Коли наш народ гуртувався – досягав успіху, коли ж чвари та амбіції, заздрість та владолюбство роз’їдали правителів і суспільство – тоді приходила руїна. Це стосується і суспільства, і держави, і Церкви. Тому зараз ми так прагнемо об’єднати всіх православних українців навколо Київського престолу, нашої духовної столиці, щоби єдина помісна визнана автокефальна Українська Православна Церква досягала розквіту, зберігаючи внутрішній мир та відкидаючи незгоду, чвари, спокуси.

Якби наша держава від початку відновлення Незалежності мала сильний духовний фундамент, то «тіло» держави б не сипалося, і нам напевне вдалося б уникнути окупації Криму та війни на Сході України. Бо соборність – це не лише єдність територій, насамперед – це єдність духовна. Соборність нашої держави тримається на соборності наших душ. Тож, словами відомого українського письменника Олеся Гончара закличу й усіх вас: «Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!».

Митрополит Епіфаній
 
У суботу, 22 січня, о 14.00, біля пам'ятника Тарасу Шевченку «Просвіта» організовує акцію "Обереги Соборності". Буде традиційний ланцюг єднання.
У суботу, 22 січня, о 15.00, вул.Сумська, 17, відновлення і освячення дошки Юрію Шевельову.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА