Неділя про Страшний суд

19 лютого 2023
Третя неділя, що готує нас до Великого посту, зветься про Страшний суд. На основі Божественного Одкровення Свята Церква вірить у кінець цього світу і вчить про нього. Про можливість зміни нашої планети говорять і науковці нашого часу.
 
Згідно з Одкровенням, «небо і земля зміняться через посередництво вогню, і будуть нові небо і нова земля», - так пише в Апокаліпсисі святий апостол і євангеліст, покровитель нашого храму Іоан Богослов. Всі, хто житиме на землі, зміняться в мить ока. Для нас, віруючих людей, не стільки важливим є питання, коли саме це буде. Для нас суттєвим є інше, - а саме, що з кончиною світу неминуче пов'язане друге пришестя Господа нашого Ісуса Христа і останній, а тому і Страшний, Божественний суд, коли кожен пожне те, що посіяв. Це є закономірним і логічним.
 
У своєму земному житті людина рано чи пізно відповідає за свої вчинки перед законом, перед суспільством, дає відповідь сама собі. За виконаною роботою завжди йде розрахунок, за будь-якою зробленою справою - подяка або догана.
 
Саме так, у визначений Богом час, хочемо ми того чи ні, всі повинні будемо відповісти за своє життя, за всі свої вчинки, і більше того - навіть за свої думки та помисли.
 
У «Символі віри», який ми часто читаємо вдома і в храмі, християни сповідують віру в Господа Ісуса Христа, що «знову йде зі славою судити живим і мертвим».


 
«Ніхто не благий, лише один Бог», - чуємо ми слова Спасителя, котрі передає нам святий апостол і євангеліст Матфей. Він пробачив розбійнику, прийняв блудного сина і митареве покаяння. Ми віримо, що Він пробачить і нам, земнородним. Однак треба пам'ятати, що і благорозумний розбійник, і блудний син, і митар, який розкаявся - всі вони мали глибоку віру та надію на Бога, мали почуття щирого покаяння. Чи маємо цей дар ми з вами, браття і сестри? На що ми сподіваємося? Чому в безпечності проводимо свої дні?
 
Адже наш земний час Господь дає нам для того, щоб кожна людина мала можливість пізнати вічність, своє людське призначення, і Його, Божу, до нас благість і милість. Однак не треба забувати, що наскільки Бог благий, добрий до нас, настільки ж і справедливий. А тому врешті-решт правда восторжествує.
 
Згадуючи Євангельські слова Христа Спасителя про неминучий Божий суд над усіма нами, за тиждень до Великого посту, Свята Церква б'є в набат, щоб ми схаменулися, щоб тверезо подумали про майбутнє своєї душі, про те, що чекає на нас у вічності. Цьому сприяє наступаючий святий Великий піст.
 
Критерієм нашого виправдання чи осудження на Страшному суді, (адже, згідно зі Святим Письмом, одні підуть у вічну радість, інші - у вічну муку), служить людське життя і земні справи: чи нагодували ми голодного, чи напоїли спраглого, чи приютили бездомного, чи одягли нагого, чи відвідали хворого, чи втішили ув'язненого? Тому що скаже Господь: «Так як ви зробили це одному із цих братів Моїх менших, те зробили Мені». А якщо ми цього не зробили людям, то нічого не зробили і Господу Ісусу Христу.
 
За тиждень до Великого посту Церква нагадує нам про Страшний суд. Страшний суд - це не вигадка для залякування, а дійсний факт, засвідчений нашим Спасителем і праведним Суддею.
 
Прислухаймося ж до голосу Святої Церкви хоча б зрідка приходити із стану безпечності в тверезість, згадуючи, що є Божий суд і на нас чекає праведний Суддя.
 
Ніхто з нас не знає, коли проб'є його остання година і коли кожен з нас зустрінеться з Богом, однак кожен достеменно знає, що ця година є неминучою. А отже, згадуючи всі свої недобрі і злі справи, не залишається нічого іншого, як тільки сподіватися на милість Господню і разом із псалмоспівцем царем Давидом взивати до Нього: «Помилуй нас, Боже, по великій Твоїй милості». 

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА