Клайв Льюїс під час війни

24 листопада 2022
Під час Другої Світової війни Льюїс не пішов на фронт, бо не підлягав призову через вік. Лишатися осторонь він теж не міг, тому записався до територіальної оборони і щодесять днів ходив на чергування вулицями Оксфорду. Дім Льюїса слугував прихистком для евакуйованих людей протягом усієї війни. Першими до них привезли чотирьох дітей з Лондону.

Під час війни фінансування університету, де працював Льюїс, було скорочено, частину лекцій не оплачували, але він продовжував читати їх безкоштовно. Також Льюїс був капеланом на базах Воєнно-повітряних сил, де давав настанови та навчав християнству молодих пілотів.За час війни Льюїс написав такі свої всесвітньо відомі твори: "Проблема страждання" (1940), "Листи Крутеня" (1942), "Скасування людини" (1943), "Велике розлучення" (1944), "Космічна трилогія" (1938-1945).
У 1941 році Льюїса запросили провести серію бесід на радіо ВВС про основи християнської віри для збадьорення народу. Раз на тиждень, після випуску новин, він мав 10-15 хв ефірного часу та тему, з якою звертався до слухачів. Він став "голосом віри" для британського народу, а чотири серії цих радіобесід були потім перепрацьовані у його класичну працю "Просто християнство" (1952).

Подібно до промов Черчилля, на радіо Бі-бі-сі у воєнні часи британців також надихав голос Льюїса. Один з авторів англійського журналу «Finest Hour», присвяченого Черчиллю, порівнює його ораторські мовні навички з писемною майстерністю англійської мови Льюїса. Переобравшись на другий термін у 1952 році, з офісу Черчилля Льюїсу надійшов лист, у якому повідомляли, що його внесли до списку командорів Найвеличнішого Ордену Британської Імперії (CBE). Це третій ранг цього ордену, тоді як два вищих наділяють титулом сера та лицарським званням. Льюїса нагорода потішила, але він принципово відмовився від неї, написавши у відповідь: "Я відчуваю величезну вдячність Прем'єр-міністру, і що стосується моїх власних почуттів, то мені надзвичайно приємно. …але є негідники, які оббріхують, та дурні, які цьому вірять, що всі мої релігійні твори є прихованою пропагандою проти лівих, і моя поява в почесному списку лише підкріпить їхні підозри. Тому краще мені там не бути. Впевнений, що Прем'єр-міністр зрозуміє мою причину, і тим не менш, моя подяка буде від щирого серця". Попри високу оцінку своїх заслуг з боку Черчилля, Льюїс залишився вірним своїм аполітичним принципам і побажав залишитися осторонь політичної боротьби, а свої політичні симпатії "здорового глузду" залишив особистими.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк

4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА