Ікона "Знамення"

09 грудня 2022
10 грудня Церква вшановує ікону «Знамення». Поклоніння чудотворним іконам стало традиційним для християнського світу. Дивовижні події, пов’язані з святими образами, нагадують кожному вірянину, що людство не лишилося Божої Помочі та Благодаті. Кожна людина будь-якої миті може розраховувати на підтримку Господа та Цариці Небесної. А запорукою цього є тільки справжня Віра.


 

День для вшанування ікони Божої Матері “Знамення” – 10 грудня – обумовлений історичними подіями, що відбулися ще за часів Київської Русі. Боротьба князів за владу не припинялася ні на мить. Ситуативні союзи дозволяли зібрати значне військо для боротьби з черговим ворогом. 
І вдень, і вночі не припиняли містяни молитися і просити Божої Допомоги. На третю ніч Новгородському архієпископу Іллі було велено винести на міський мур ікону Божої Матері, що знаходилася в Церкві Спаса Преображення. Хресний хід з іконою на шляху до стін Новгорода опинився під хмарою стріл, випущених з вороже налаштованого війська. Одна стріла встромилася в святий образ, і сталося диво: з очей Богородиці потекли сльози, а її лик розвернувся до міста. В ту ж мить на ворогів напав несподіваний жах, і вони, не розуміючи, що відбувається, почали винищувати один одного. Новгородське військо, підбадьорене чудовим знаменням, скористалося ситуацією й перемогло ворогів.
 
Того ж року архієпископ Ілля встановив свято Знамення Божої Матері, вдячно згадуючи чудесне заступництво Цариці Небесної.
 


На іконі, що відома нам як “Знамення”, зображена Богородиця, яка здіймає руки вгору в молитовному жесті. На фоні її зображення на щиті розташоване Немовля – Спас Емануїл. Найдавніший подібний образ було знайдено в римських катакомбах, які відносять до пори раннього християнства, хоча дехто з дослідників відносить створення першої подібної ікони до творінь євангеліста Луки. Як і з кожної чудотворної ікони із “Знамення” були зроблені численні списки, кожен з яких продовжував нести благодать і надію про допомогу кожному християнину. У Києві в Михайлівському Золотоверхому соборі є фреска “Знамення”, небесно-блакитні кольори якої наводять на думки про постійну турботу Пречистої Діви про ввірене їй людство.
 
Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк

4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА