На зламі епох (відео)

12 січня 2023
Ми живемо на зламі епох, глобальних трансформацій, переосмислення традицій. Історія прискорює ходу і церква теж мусить змінитись. Після неминучої календарної реформи на Новий рік 1 січня на нас чекатиме Літургія Василя Великого, бо цей день присвячується одному з отців Церкви.

Людина з заможної сім’ї, інтелектуал, що отримав елітну освіту, письменник і богослов, який був вихований в родині, де батьки, брати й сестри стали святими – він є зразком служіння Богу та людям. Вже сучасники називали його Великим, а в колядках народ прославляє  «той другий празник Василя Святого» між Різдвом і Водохрещем. В Україні вшанування вселенського вчителя часто пов'язували з особою князя Володимира, який при хрещенні взяв ім’я Василь. Самі ж греки називали святителя римлянином, адже він був надзвичайно зосередженим на питаннях практичної діяльності і моралі. Оновлена війною церква в дусі свободи і людинолюбства повинна стати фундаментом нової України, яку зараз на передовій виборюють наші воїни. Ми же, кожен на своєму фронті, продовжуємо молитися за них та всіх, хто наближає нашу Перемогу. В день Василя Великого, який поки що святкується 14 січня, а також на недільну Літургію 15 січня в Іоано-Богословському храмі приймаються ЗАПИСКИ ОНЛАЙН. Імена живих та спочилих прохання залишати в коментарях під відповідним постом на Фейсбук сторінці Іоано-Богословського храму https://www.facebook.com/BogoslovKharkov/. Радимо підписатися на нашу сторінку в Фейсбуці та на youtube канал, де багато додаткової корисної інформації.
Початок служб о 10 ранку. По закінченні - панахида.З початком повномасштабної війни на всіх Літургіях в храмі Апостола Любові ми підносимо молитви за захисників України, біженців, тих, що перебувають в окупації та полоні. Просимо ваших молитов за героїчних воїнів у Соледарі і Бахмуті, де наразі відбуваються запеклі бої. Нехай заступництвом святого Василя Великого і всіх святих Господь береже Україну та її народ!Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА