Таємні учні Спасителя

29 квітня 2023
Через чотирнадцять днів після Світлого Воскресіння разом із днем святих жінок-мироносиць ми святкуємо пам’ять таємних учнів Христа Йосипа Ариматейського та Никодима, які до останньої хвилини були із Спасителем. Про святих жінок ми ще поговоримо, а ось про поважних та заможних послідовників Ісуса читайте в нашому матеріалі.


 
Почуття керують вчинками людини все її життя. І чи не найсильнішим серед них є страх: страх помилитися, страх щось вчинити проти сталої думки суспільства, страх осуду тощо. Страх відбирає розум і паралізує волю людську. Але у вирішальні моменти, коли потрібно діяти, сильні духом відкидають всі побоювання і роблять все, що від них залежить в такій ситуації. Прикладом такої метаморфози у християнській історії є сміливий вчинок таємних учнів Христа Йосипа і Никодима, які змогли знайти в собі сили і залишилися зі своїм Учителем до останнього Його подиху, наочно проявивши силу своєї Віри і Любові.
 
В той час, коли життя вірних послідовників Ісуса Дванадцяти апостолів описано крок за кроком, про Його таємних учнів залишилися досить обмежені відомості. І якщо Йосип Ариматейський (за іншими джерелами праведний Йосиф Аримафейський) згадується всіма євангелістами, то про Никодима пише лише один Іоан Богослов. Йосип був знатним радником Синедріона, багатою людиною, походив з міста Ариматеї. Він став таємним послідовником Ісуса, і в годину страти, коли Вчителя зрадили Його найближчі учні й розбіглися, рятуючи своє життя, Йосип разом з Богородицею, непримітними до тих пір жінками-мироносицями та Никодимом залишилися біля Христа. Никодим, юдейський начальник і член фарисейської секти, під час перебування Ісуса в Єрусалимі вночі приходив до Нього і визнав Його Учителем від Бога. Никодим один зробив спробу захистити Ісуса від обвинувачень і страти без суду. В свій час побоювання і невпевненість у власних силах не дали Йосипу з Никодимом відкрито стати на бік Ісуса, приєднатися до Його учнів. Вони потайки Ним захоплювалися, сприймали усім серцем постулати Його вчення.
 Після розп’яття Ісуса праведний Йосип Ариматейський звертається до Пілата з клопотанням про можливість забрати Його тіло. Отримавши дозвіл, він купує плащаницю і надає свою нову гробницю, висічену у скелі неподалік від місця страти. Разом з Никодимом вони знімають Ісуса з Хреста і готують до поховання. Никодим приніс 100 фунтів дуже дорогої запашної речовини на основі соку смирни і алое, щоб умастити тіло Вчителя, як велять звичаї. Завернувши тіло Вчителя у плащаницю, вони закрили вхід до гробниці великим каменем, щоб вороги не могли викрасти його і розчленити, і тим зашкодити Воскресінню. Цим своїм вчинком таємні учні показали, що вони та апостол Іоан майже єдині зберегли віру у передбачення і пророцтва Ісуса про майбутню Його долю.
 Ті крихти інформації про таємних учнів Христа, що дійшли до сьогодення, демонструють кожному християнину безмежний вплив Віри, Любові та самовідданості на життя і вчинки кожного. Якщо людина душею сприймає ті уроки, які надав всім живим Спаситель, то у тяжкі часи вона не залишиться без підтримки і не буде йти проти совісті.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА