Рішення Помісного Собооу ПЦУ

27 липня 2023
В історичному духовному серці українського Православ’я – у Святій Софії Київській – сьогодні відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: вірян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України.За Статутом нашої Церкви, Помісний Собор скликається Предстоятелем раз на п’ять років. Оскільки поточний рік є п’ятим від часу проведення попереднього Собору, то Священний Синод і Архієрейський Собор ухвалили рішення провести його нині, напередодні 1035-ї річниці Хрещення України-Руси, незважаючи на всі труднощі й небезпеки, пов’язані з війною, яку розв’язала проти нашої держави росія.
Помісний Собор тривав понад 5 годин, його учасниками було порушено і заслухано багато актуальних питань і тем, винесені відповідні рішення. Основні з них такі:

1. Затверджено Постанову Архієрейського Собору про календарне питання, схвалено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.
2. Затверджені прийняті Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) та Архієрейським Собором нашої Церкви рішення, ухвалені за час від Об’єднавчого Собору, відображені у відповідних синодальних документах і соборних постановах, в тому числі судові діяння.
3. Засвідчено бажання і готовність нашої Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію та згідно з принципами, раніше вже викладеними Архієрейським Собором.
4. Підтримано, як це вже зробив Архієрейський Собор, Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і управління.
5. Затверджено ухвалений Архієрейським Собором Статут (положення) про управління УПЦ (ПЦУ), а також низку інших звернень, оцінок і пропозицій.
З усіма рішеннями Помісного Собору згодом можна буде ознайомитись на сайті www.pomisna.info


Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА