Михайлове диво

05 вересня 2023
6 вересня за новоюліанським календарем Православна Церква згадує Чудо архистратига Михаїла в Хонах. В народі це свято часто називають «Михайловим чудом». За переданнями великий князь Київський Всеволод заснував свій отчий Видубицький монастир саме на честь цього чуда архистратига Михаїла.

 
За церковним переданням, коли святі апостоли проповідували Христову віру в Малій Азії, то прийшли до міста Єраполя, де погани віддавали поклоніння змієві, через якого промовляли біси. Святі апостоли їх прогнали, а народ навернули до правдивої віри. Опісля перейшли до місцевості Херетопа, де святий архистратиг Миїхаїл добув зі скелі джерело води. Завдяки сердечній молитві святих апостолів Іоана і Филипа те джерело стало чудотворним. Біля цього джерела недужі люди ставали здоровими не лише фізично, але й наверталися до правдивої Христової віри.

Одного разу прибув туди з Лаодикії поганин із німою донькою, яка при джерелі почала говорити. Вдячний батько не тільки сам навернувся до Христа, а й поставив над чудотворним джерелом величний храм на честь святого архистратига Божого Михаїла.

При тій церкві згодом став жити юнак Архип. Впродовж 60 літ аж до старості він вів там надзвичайно суворе життя, будучи при храмі паламарем. Це святе місце постійно потерпало від злих язичників, які були незадоволені тим, що від джерела зцілялося і наверталося до Христової віри так багато людей, а при храмі жив такий великий духом подвижник, який своїм прикладом надихав християн до чистого і правдивого життя.

Одного разу ці злі люди задумали пустити на храм воду річки і затопити його разом з праведним Архипом. Їхній задум був зруйнований. Архип став слізно благати Бога про захист. Вмить з’явився на скелі архистратиг Божий Михаїл, який затримав воду і списом вказав їй щілину, куди вона вся потекла. Начальник небесних сил перехрестив те місце на очах в Архипа і вознісся на небеса. Місце це спочатку називалося Колосси, а опісля чуда назвали його Хони, тобто лійка, що до неї святий архистратиг Михаїл завернув річні води.

Оповідання про це Чудо дійшло до нас з розповідей VІІІ століття.
Спомин Чуда святого архистратига Михаїла свято шанувався в давні часи у Київській Русі-Україні. Великий князь Київський Всеволод заснував свій отчий Видубицький монастир на честь Чуда архистратига Михаїла в Хонах. Давній переказ про заснування монастиря розповідає нам, що саме там видибнув ідол, якого кияни скинули у Дніпро і якого знову потопив архистратиг, подібно до того як він вчинив у Колоссах.

У цей день чомусь деякі нічого не роблять і силу віри намагаються «підкріпити» різними суєвір’ями, які абсолютно нічого не мають спільного з цим святом. Наприклад намагаються «вірити» в те, що з тими хто працює на полі чи на подвір’та біля дому неодмінно трапиться якесь «диво».

Насправді ж Чудо святого архистратига Божого Михаїла надихає нас всіляко боротися зі злом, вести благочестивий спосіб життя і завжди пам’ятати про небесних ангелів, які в біді приходять нам на допомогу і захищають нас від люті ненависного ворога роду людського – диявола.

Отже, згадаємо 6 вересня небесного покровителя і промовимо до нього: Святий архистратиже Божий Михаїле, моли Бога за нас!
 


Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк

 
4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА