Великомученик Артемій

19 жовтня 2023
20 жовтня за новоюліанським календарем вшановують пам’ять святого великомученика Артемія, видатного воєначальника, намісника Єгипту, який постраждав за християнську віру. Він жив на початку IV століття і під час правління рівноапостольного Костянтина Великого вважався одним із найкращих військових керівників могутньої держави. Але змінилась влада та перед можновладцем постала непроста дилема.Коли на трон прийшов новий імператор Юліан-Відступник розпочалась непримиренна боротьба з християнами. В Антіохії він наказав катувати двох єпископів, що не бажали відректися від Христової віри. У цей час у місто прийшов святий Артемій і всенародно викрив Юліана в несправедливості. Розгніваний Відступник піддав святого жорстоким мукам. Після цього великомученика кинули до в’язниці.
Під час молитви, яку святий підносив до Господа, йому з’явився Сам Христос в оточенні Ангелів і сказав: «Кріпися, Артемію! Я з тобою і позбавлю тебе від усякого болю, який заподіяли тобі мучителі, і вже готую тобі вінець слави. Тому що як ти визнав Мене перед людьми, на землі, так і Я визнаю тебе перед Отцем Моїм Небесним. Отже, будь мужній і радій – ти будеш із Мною в Моєму Царстві». Почувши це від Самого Господа, великомученик зрадів і став гаряче дякувати й славословити Його. Наступного дня Юліан зажадав, щоб великомученик Артемій покаявся та визнав язичницьких богів.

Зустрівши рішучу відмову, імператор вдався до катувань. Мучили його жорстоко, але подвижник переніс всі страждання без єдиного стогону. Святий напророкував Юліанові, що незабаром той отримає справедливу відплату за зло, заподіяне ним християнам. Відступник розлютувався і вдався до ще страшніших катувань, але й вони не зломили волю великомученика. Коли імператор зрозумів, що все марно, то віддав наказ відрубати Артемію голову. Його останки було поховано християнами. Після загибелі відступника на троні мощі святого великомученика були з почестями перенесені з Антіохії в Константинополь.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА