Преподобні Антоній і Феодосій Печерські

14 вересня 2021
15 вересня день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Смирення, скромність і праведність – це риси, які духовно наближують вірних послідовників Христа до Царства Небесного. Ще за життя святі Антоній і Феодосій шанувалися серед людей як чисті та світлі душею, мудрості яких дослуховувався народ і правителі.

Їхня щира любов і служіння Богу стали причиною великої поваги людей до них. Саме преподобні Антоній і Феодосій, пам'ять яких ми сьогодні вшановуємо, стали основоположниками чернецтва на Русі.Преподобний Антоній проводив час за молитвами й вчився долати спокуси в усамітнені на горі Афон. Згодом він переїхав до Києва, щоби продовжити аскетичне чернече життя. Та до монастирів приєднуватися не хотів, тому оселився в печері недалеко від села Берестова.

Святий Федосій був із заможної сім'ї, але одягався скромно, допомагав обробляти землю прислужникам. Дізнавшись, що в рідному місті в храмі іноді не звершується літургія через нестачу просфор, сам почав випікати хліб для Богослужіння. Святий Феодосій вирушив до Києва, щоби вести скромне чернече життя в печерах й вчитися усамітнення у святого Антонія. На той час слава про мудрість преподобного розійшлася по землях: люди приходили до нього за порадами та долучалися до скромного життя в печерах.
Вірне служіння Господу святих Антонія й Феодосія надихнуло багатьох стати ченцями. Преподобний Феодосій навчав ченців аскетичному способу життя, посту, стежив за дисципліною у печерах та служив нужденним, які приходили за допомогою. Святий Антоній же завжди ділився своєю мудрістю, навіть з князями. Кількість печер збільшувалася, а згодом, коли ченців було вже більше сотні, звели наземний монастир й побудували церкву – Успенський собор. Святі Антоній і Феодосій стали засновниками Києво-Печерського монастиря – першого за духовним значенням монастиря Руси-України.

Згадуючи преподобних Антонія та Феодосія, берімо ж приклад з їхнього життя: будьмо скромними у своїх бажаннях, молімося Господу й надихаймо своїм прикладом ближніх. Адже саме в молитві та смиренному житті знаходимо мудрість: «Прийде гордість, прийде і посоромлення; але зі смиренними – мудрість» (Притч. 11: 2).Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
4149 4390 0091 7074


Для сайту 4149 6293 1322 1459

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА