Ікона "Спорительниця хлібів"

13 жовтня 2023
15 жовтня за новоюліанським календарем Церква вшановує ікону Божої Матері, що іменується «Спорительниця хлібів». Вона написана з благословення старця Введенської Оптиної пустелі ієросхимонаха Амвросія. Отець Амвросій був великим подвижником ХІХ століття з полум'яною дитячою вірою до Божої Матері.На цій іконі Божа матір зображена сидячою на хмарах. Її руки розпростерті на благословення. Внизу – вижате поле, а на ньому серед трав і квітів стоять і лежать снопи жита. Старець Амвросій сам вказав день свята – 28 жовтня і назвав образ «Спорительниця хлібів», вказуючи цим, що Пресвята Богородиця – «Помічниця людям у їхніх працях по здобуттю хліба насущного».

Перед своїм блаженним спочинком отець Амвросій замовляв у безлічі фотознімки з цієї ікони і роздавав та розсилав їх своїм духовним дітям. Для співу акафісту перед святим образом старець склав особливий приспів: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою! Подай і нам, недостойним, росу благодаті Твоєї і яви милосердя Твоє!»

День поховання старця Амвросія в Шамординській обителі припав якраз на 28 жовтня – день святкування ікони.

Перше чудо від святої ікони засвідчено у 1891 році, коли в країні був голод через неврожай, а в Калузькій області і на полях Шамординської обителі хліб уродив. В 1892 році, вже після смерті старця Амвросія, його послушник Іван Федорович Черепанов послав список з ікони в П'ятницьку жіночу обитель Воронезької області. В тій місцевості була засуха і загрожував голод, але незабаром після того, як перед іконою «Спорительниця хлібів» був відслужений молебень, пішов дощ та засуха припинилась.
За свідченням очевидців під час Голодоморів в Україні саме перед цією іконою молилися вірні, щоб врятувати себе і своїх дітей.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА