Про багатого юнака

03 вересня 2022
В історії про багатого юнака, який звернувся до Христа з питанням: «Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне?» (Мт. 19:16), – передусім впадає у вічі спожите Христом порівняння верблюда та голчиного вушка і те, що врешті-решт юнак попри всі свої добрі наміри не пішов слідом за Христом. Але що залишається так би мовити «поза кадром», тобто поза суспільною увагою?

По-перше – це те, що заможного юнака хвилювала його доля в потойбічному житті. І на ці два фактори: молодість і багатство, слід звернути особливу увагу. Адже часто-густо будь-який з цих факторів суттєво перешкоджає людині замислюватися про потойбічне життя. Вже не кажучи про поєднання їх двох.
Звісно, можна бути не згодним стосовно цього, проте про складність потрапляння до Небесних осель тих, хто сподівається на багатство, нагадує сам Христос: «Мої діти, як тяжко отим, хто надію кладе на багатство, увійти в Царство Боже!» (Мр. 10:24). А не на користь молодості свідчить середній вік людей, з яких складається більшість парафій. Звичайно, бувають добрі винятки з правил, проте ці винятки не змінюють загальної картини. Подивиться в храмі, чи багато прийшло на службу молоді?Друге, що залишається поза увагою більшості – це той перелік заповідей, який виконав юнак: «Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво. Шануй батька та матір, і: Люби свого ближнього, як самого себе» (Мт. 19:18,19). Причина такої неуважності більшості цілком зрозуміла: на відміну від Христового співрозмовника мало хто може похвалитися виконанням хоча б половини з них.
Про третій «малопомітний» момент – слідування за Христом, загалом не прийнято згадувати у світі. І це зрозуміло через ту ціну, яку доводиться деколи за це слідування платити: «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною» (Мт. 16:24). Ціна слідування за Христом може дорівнювати життю, вже не кажучи про майнові витрати, які не «осилив» багатий юнак.

І останній момент, на якій мало хто звертає увагу: «Учителю Добрий», – так звернувся до Христа юнак. А як до Ісуса звертаємося ми? Чи є Він Добрим для нас? Здавалась би проста історія, але дає багато привидів для роздумів. У неділю 4 вересня поговоримо про це докладно.
Початок недільної Літургії в Іоано-Богословському храмі о 10 ранку.
 
Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк
 4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА