Символ ідентичності українців

17 травня 2023
 У третій четвер травня, цього року 18 травня, по всьому світу український народ відзначає День вишиванки – свято національної єдності. Адже вишиванка є символом згуртованості та співдружності українців, який презентує нашу Батьківщину далеко поза її межами.

Здавна вишиванка була не лише національним одягом, вона стала одним із проявів української ідентичності. В ній – історія і традиції нашого народу, а також зв’язок поколінь і їхнє унікальне світобачення. Кожен регіон України має свою техніку вишивання (загалом їх існує майже сотня), деталі й тематику орнаменту, традиційні кольори вишиванки, які мають своє особливе значення. І тепер ми пишаємося тим, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї значущості, а навпаки – стає все більш відомою, впізнаваною в усьому світі.Це свято виникло 17 років тому, коли студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм друзям прийти на навчання у вишиванках. На цей задум дівчину надихнув її однокурсник, який щодня відвідував заняття у вишитій сорочці. Ідею підхопили інші студенти, а згодом і викладачі. Ініціатива зацікавила людей з інших міст України, а також українців за кордоном. З того часу в кожен третій четвер травня День вишиванки почали відзначати в багатьох країнах. Його мета – це підтримка й популяризація національного українського одягу та збереження культурних традицій.

У цей день, одягаючи свою вишиванку, ми пам'ятаємо й показуємо ближнім, що підтримуємо справжні українські традиції, які з покоління в покоління передавалися нашими предками. Несімо їх далі у світ, своїм нащадкам, і цінуймо українську вишиванку – один із символів нашої ідентичності та унікальності поміж народами.
Зараз всі ми з вами символічно вишиваємо «сорочку» для нащадків, українських дітей і наступних поколінь українців. Якою вийде та «вишиванка»: на якому полотні, якими квітами-сльозами, візерунками-історіями, барвами-настроями та нитками-спогадами вона буде прикрашена – залежить від кожного з нас. У Харкові 18 травня 2023 року біля пам’ятника Тарасу також відбудеться святкова акція на честь дня вишиванки. «Нехай наша вишиванка назавжди закарбує прагнення волі і незалежності, мужність і героїзм, віру і надію, милосердя і взаємодопомогу, які нині, під час війни, так щедро демонструє наш український народ, дивуючи і захоплюючи цим весь світ. Зі святом, брати і сестри!», - звернувся до вірних предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк

4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА