Собор архангела Гавриїла

25 липня 2023
26 липня Церква присвячує цей день пам’яті архангела Гавриїла. Ім’я Гавриїл з давньоєврейської мови перекладається як «Божий Правитель». За християнськими традиціями архангел відкриває людям таємне знання Бога і він неодноразово згадується у Святому Письмі.


Архангел Гавриїл входить в сонм вищих Ангелів – безсмертних безтілесних духів, служителів Божих, створених Богом раніше людини. Служіння архангела Гавриїла направлено на порятунок роду людського, на повернення людей до Творця і Вседержителя. Як в старозавітні, так і в новозавітні часи архангел Гавриїл сповіщав про головні події в духовній історії людства. В цей день прийнято згадувати всі діяння архангела. Їх у Святому Письмі ми бачимо чимало.Він навчив в пустелі праотця Мойсея книжному писанню, повідомив йому про початок світу і створення першої людини Адама, повідав йому про життя і діяння колишніх патріархів, розповів про потоп і поділ мов, пояснив йому розташування небесних планет і стихій, навчив його арифметиці, геометрії і різної мудрості.

Пророку Даниїлу він розповідав про долю єврейського народу, передав праведній Анні звістку про народження Діви Марії. Також архангел Гавриїл сповістив священика Захарію про народження Іоанна Предтечі від неплідної дружини Єлизавети. Саме архангел Гавриїл був посланий для підкріплення Спасителя під час молитви в Гефсиманському саду і потім для того, щоб сповістити Богоматері день Її Успіння.
На іконах архангел Гавриїл зображується іноді з білою лілією в руці, яку за переказами він приніс Діві Марії в день Благовіщення. Архангел Гавриїл – покровитель музикантів і вчителів, йому моляться про зачаття дітей при безплідді і допомоги в усиновленні, майбутні мами і тата звертаються з молитвою про благополучний перебіг вагітності.

О, Святий Архангеле Божий Гавриїле! Ти, що постійно стоїш перед престолом Всевишнього, найрадісніший благовіснику і старанний помічнику нашого спасіння!
Милостиво прийми від нас недостойних принесений тобі цей хвалебний спів. Направ молитви наші і, як кадило, на небесний вівтар кадильний вознеси їх. Осіни розум наш світлом віри Православної, запали любов’ю серця наші до Христа Спасителя нашого, зверни і зміцни бажання наші на спасительний шлях Євангельських заповідей. Щоб в цьому віці тихо і побожно пожили ми на славу Божу, і в майбутньому не втратили Царства Небесного, його ж отримати сподобилися благодаттю Христа Бога нашого, заступництвом Пречистої Його Матері, і твоїми могутніми молитвами, і щоб прославили з Тобою і іншими безплотними силами небесними і усіма святими Єдиного в Тройці славимого Бога: Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків.


Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА