Другий шлюб

28 липня 2023
Шлюб – першооснова сім’ї. Шлюб – це священна обітниця між чоловіком і жінкою. У своєму посланні апостол Павло говорить: «Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї» (Ефесян 5,25). А в іншому місці він нагадує нам, якою має бути справжня любов, кажучи: «Любов – довготерпелива, любов – лагідна» (1 Кор.13,4). Що таке шлюб? Чи дає Церква благословення на другий шлюб? Чи можливий третій шлюб? На ці питання спробуємо відповісти.

Вінчання – це Таїнство перед Богом. Тобто, воно встановлене Господом, і, звичайно, що коли ви маєте намір взяти шлюб, то повинні усвідомлювати, що не може бути побутових чи повсякденних причин для того, щоби пізніше розлучатися. Дійсно, Церква встановила, що розлучення можливе, але це тільки, як по людській немочі, розлучення можливе тільки у тих випадках, коли можуть бути набагато серйозніші і трагічніші наслідки. Це можливо тоді, коли люди, які вже не люблять, не довіряють і не поважають один одного продовжують мучати себе і всіх оточуючих і залишаються в шлюбі. У католиків розлучення офіційно заборонено. Тож, церкві відомі випадки, коли для того, щоб одружитися другий раз, подружні пари вдавалися навіть до замовного вбивства. Вони йшли на такий великий гріх, як вбивство тільки для того, щоби стати розлученими і мати можливість другий раз одружитись. Адже відомо, що коли помирає чоловік чи дружина, відповідно, коли залишається вдівець чи вдова, то вони можуть знову брати шлюб. Апостол Павло каже: «Я бажав би, щоб усі люди були, як я» (1 Кор.7,7). Тобто, щоб ви не вступали повторно в шлюб, адже тим самим ви порушуєте ті обітниці, які ви даєте при створенні своєї сім’ї. Тому апостол каже, що краще залишатися в тому стані, в якому, по волі Божій, опинилася людина.Утім, через людські немочі Церква дає благословення на другий шлюб. Вона це робить для того, щоб люди не грішили, щоб вони не впадали у ще більш тяжкий гріх, зокрема у блуд. Тоді Церква вважає за краще дати благословення на другий шлюб. Бувають різні випадки: коли чоловік і жінка розведені державою через суд, коли вони не живуть разом, коли вони мають роздільне домогосподарство і не виховують спільно дітей. Причин може бути багато і обставини у людей трапляються різні. Тут, звісно, треба радитись з духівником. Немає універсальної формули. Питання складне і індивідувальне. Але якщо між чоловіком і жінкою давно немає любові, немає спільного життя, то навіщо мучити одне одного? Тоді  Церква дає благословення на другий шлюб, але тільки у тих випадках, коли це реально уже, як результат, що все скінчилось і шансів немає.

Шлюб – це завжди тяжка праця і чоловіка, і жінки. Розлучення –  трагедія, яка залишає слід на все подальше життя. Люди любили одне одного, бачили добрі якості одне одного, які давали можливість створити сім’ю - малу церкву, народили дітей, виховували їх.та творили родину, вле буває, що нвступвє момент, коли одидві сторони говорять "все"! Далі вже неможливо! 

Шлюб – це завжди праця. Шлюб – це завжди молитва. Шлюб – це безперестанне жертвування собою заради іншого. Якщо в сім’ї це є взаємопов’язано ще і з повагою та любов’ю, тоді такий шлюб є справді міцним. А якщо ні? Два рази Церква дозволяє взяти шлюб, якщо єпископ дає розлучення. Адже розлучення дає тільки правлячий архиєрей на території, де ви проживаєте. І якщо вже крайній випадок, то буває благословення третього шлюбу, але це вже крайній випадок. Повинні бути певні обставини для того, щоб єпископ благословив повторне вінчання. Церква дозволяє і благословляє чин другого шлюбу, але розвінчання, як такого, ніяк не буває. Про це треба пам’ятати. Для вирішення всіх питань треба передусім поговорити зі своїм духовником, порадитись зі священиком. Наші отці мають великий досвід вирішення подібних питань. Приходьте до храму. Тут знайдете розраду. допомогу і, можливо, вам вдасться вирішити свої проблеми.
У суботу і неділю початок Літургії в Іоано-Богословській церків о 10 ранку. 

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк
4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА