Ікона "Всіх скорботних радість"

24 жовтня 2023
24 жовтня Церква вшановує ікону Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Сама її назва свідчить про те, що через неї звертаються до Господа ті, хто перебуває в скорботі й печалі. Як співається в акафісті, ми молимося про дарування всіляких благ «оголеним - одіяння, хворим - зцілення, голодним - годування, сліпим - прозріння, запечаленим – відрада».
 
Ікона Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» прославилась чудотворенням в 1688 році. Рідна сестра патріарха Іоакима (1674-1690 рр.) Євфимія,довгий час хворіла невиліковною хворобою. Одного разу вранці, під час молитви, вона почула голос: «Євфиміє! Йди в храм Преображення Сина Мого, там є образ, званий « Всіх скорботних Радість». Нехай священик відслужить молебень з водосвяттям, і отримаєш зцілення від хвороби». Євфимія дізнавшись, що така ікона дійсно є в храмі Преображення, виконала повеління Пресвятої Богородиці – і зцілилась. Це стало 24 жовтня 1688 року.Цей чудотворний образ належить до найбільш шанованих серед безлічі ікон Цариці Небесної. Слід сказати, що існує багато списків із цієї ікони які також прославились великою кількістю чудес, бо Пресвята Владичиця Діва Богородиця через Свої чудотворні ікони подає зцілення від душевних і тілесних хвороб всім, хто з вірою приходить і звертається до неї в своїх молитовних зітханнях.

Цікаво, що існує ще Ікона Пресвятої Богородиці "Усіх скорботних радість" з грошиками, яка теж має цікаву історію.


 
 Ікона Божої Матері “Всіх скорботних Радість” (з грошиками) прославилася 1888 року, коли під час страшної грози блискавка вдарила в каплицю, але свята ікона Цариці Небесної, яка була в ній, – список з ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, – залишилася неушкодженою. Образ, до того часу з потемнілим від кіптяви ликом, оновився і просвітлів. Обгорів тільки шнур, на якому свята ікона висіла в кутку каплиці, та прилипли до поверхні кілька дрібних мідних монет (копійок) з розбитого ущент кухля для милостині. Відтоді багато хворих і стражденних, які вдавалися до Пресвітлої Владичиці зі щирою вірою і гарячою молитвою, отримали зцілення перед Її святим образом. У 1898 році на місці каплиці було побудовано церкву.

                                            Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята і преблагословенна Діво, Влади­чице Богородице! Споглянь милостивим Твоїм оком на нас, що стоїмо перед святою іконою Твоєю і з розчуленням молимось Тобі; виведи нас із глибини гріховної, просвіти розум наш, затьмарений пристрастями, вилікуй рани душ і тіл наших. Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Владичице. Ти знаєш усю неміч і гріхи наші, до Тебе вдаємося і взиваємо: не позбав нас Твоєї Небесної помочі, але заступайся за нас завжди і Твоїм невимов­ним милосердям і щедротами спаси і помилуй нас, що гинемо. Даруй нам виправлення гріхов­ного життя нашого і позбав нас від скорбот, бід і хвороб, від несподіваної смерті, пекла і вічної муки. Ти бо, Царице і Владичице, скора По­мічниця і Заступниця всім, хто вдається до Тебе, Ти Надійне Пристановище грішників, що кають­ся. Подай же нам, Преблага і Всенепорочна Діво, християнський кінець життя нашого, мирний і безгрішний, і сподоби нас Твоїм Заступництвом оселитися в оселях Небесних, де безперестанно лунає голос тих, що святкують і радістю прославляють Пресвяту Тройцю, Отця і Сина і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на­віки-віків. Амінь.


Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА