Чудодійні ліки милосердя

04 грудня 2023
Вже зовсім скоро, 6 грудня – день вшанування святого Миколая. Цей святий чудотворець здавна прославляється у всьому світі за свої діла добра й милосердя. Протягом багатьох століть він залишається та й надалі буде взірцем для кожного, хто є спраглим добра, хто прагне допомагати іншим, робити цей світ кращим.

Зараз, у часи війни, добрі справи потрібні як ніколи. Милосердя, благодійність, підтримка, взаємодопомога – це теж наша з вами потужна і дієва зброя проти ворога. Те, що ми встояли, далі боремося і поступово перемагаємо російське зло та його наслідки, великою мірою сталося завдяки допомозі українців одне одному та підтримці людьми доброї волі з усього світу.
Доброзичливість, відкритість серця, щирість, співчуття і співпереживання об’єднують людей, згуртовують однодумців, допомагають «нести хрест», дарують почуття потрібності, близькості, вдячності, гідності, а відтак – СИЛИ. Сили жити далі, сили жити не дарма, сили боротися зі злом, перемагати. А щоб отримати цю справді цілющу і животворчу силу від добрих справ, раджу пам’ятати про такі три речі:1. Добрі справи люблять тишу

Тишу з боку того, хто їх робить. Водночас, вони будуть кричати від радості в серці потребуючого, співати в душі того, хто їх так несподівано отримає. Те бездонне світло вдячності в очах, щира посмішка, гаряча подячна сльоза і теплі обійми будуть для вас найціннішою, незабутньою винагородою, тою, яку не купиш ні за які гроші. Не треба зайвих слів. Набагато більше за слова говорять справи.

2. Милосердя – це про щирість

Справжнє милосердя чиниться не з примусу, а з доброї волі людини. Не тому, що «так треба», а зі щирим почуттям доброзичливості, безкорисливості – й без жодного шкодування. Воно не потребує зайвих доказів, причин, спеціальних заохочень чи спонукань. ЗАВЖДИ Бог допоможе знайти час і ресурси на благу справу. Від вас залежить лише бажання, лише небайдужість, відкритість серця. Все інше чинитиметься природно, слідуючи за порухом співчуття у вашій душі й любові до ближнього.

3. Не хлібом єдиним житиме людина…

Не лише матеріальними речами можна творити благодійність. І не завжди ті, хто нас оточує, потребують чогось надзвичайного, великого і, зрештою, саме матеріального. Дуже часто людям довкола, найперше, потрібна підтримка духовна, психологічна, моральна. Особливо нині, під час війни, будь-де: на фронті, в полоні, в окупації, в госпіталях, у зруйнованих росіянами містах, під час вимушеної міграції тощо. Довкола – безліч людей з різноманітними потребами, для яких ваша небайдужість і посильна допомога може зробити неможливе можливим, бажане дійсним, недосяжне відчутним. Просто озирніться, побачте людей довкола! Ваше серце та голос Божий у ньому завжди вам підкаже, як діяти далі і чим ви можете їм допомогти.
Не в думках, а на ділі твориться справжня благодійність, виявляється милосердя. Для людей як творінь Божих благодіяти – це цілком природно. Саме тому, коли ми чинимо діла милосердя, нам стає так добре, мирно і затишно на душі. Милосердя – це справжні чудодійні ліки, які благодіють не лише у вашому серці, а й в душі того, кому ви допомагаєте. Велика подяка і щирі молитви за кожного, хто прагне і чинить добрі справи!
Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній


 
Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА